En wat zou jij dan doen Lichte inwoners stijging ers in cu van aantal e provincie Geld maakt wel degelijk gelukkig u PZC s Ayen Marianne De krant 5 weken voor 15 euro! Hier ving iemand 500.000,- belastingvrij! 2 Donderdag 3 januari 2008 PZC WILLEM VAN DAM wsr Ze heet Ayen Veldhuijsen en zij noemt zichzelf dieren- tolk. Ayen praat met dieren. Laatst nog besprak ze met een chihuahua, dat is een soort saucijzenbroodje op pootjes, het euthanasievraagstuk. Want chihuahua is al aardig op leeftijd geraakt en lijdt aan suikerziekte. De uitkomst van het gesprek? Chihuahua ('Het is mijn tijd nog niet') wil helemaal niet dood! Of chihuahua zich niet ongelukkig voelde in dat veel te kleine hondenlijf, informeerde de dierentolk ook nog even voor alle zekerheid. Maar nee hoor, zo schijnt ze letterlijk te horen heb ben gekregen, chihuahua redt zich uitstekend. Zoiets bedenk je toch niet? Toch is het waar; het stond in Volkskrant magazine. Daarin ver telt Ayen dat zij regelmatig met dieren keuvelt. Niet alleen met honden, maar ook met poezen, konijnen en soms zelfs met een parkiet. Hoe ze dat precies flikt, komt niet helemaal uit de verf; het heeft iets 'met beelden in haar hoofd' te maken. Wat Ayen kan, kan ik ook, bedacht ik gisteren. Nu bekend is geworden dat fractieleidster Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren het bed deelt met een jagende bioboer, durf ik er openlijk voor uit te komen dat zich in mijn kennissenkring ook een jagerman bevindt. Ik deponeerde de haas die ik onlangs van hem cadeau kreeg op het keukenblok, zette een stoeltje bij en vroeg op amicale toon of haas er be zwaar tegen had om als avondmaal te dienen. Wat denkt u? Geen kik. En omdat bij ons thuis nog altijd een tegeltje met 'Wie zwijgt, stemt toe' aan de wand hangt, schoof ik hem reso luut de oven in. Zonder de geringste gewetenswroeging. Dankzij Ayen en Marianne. Chihuahua wil helemaal niet dood! COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie, Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060, E-mail pzcfamilieberichten@wegenerdagbladen.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Sommigen kopen elke maand een Staatslot, anderen beproeven eens per jaar hun geluk. De kans op een klapper is klein, de hoop omgekeerd evenredig. door Ondine van der Vleuten Bij Krijger Tabak in Goes worden ze elk jaar in ok tober opgehangen: slier ten vlaggetjes, met daar op de grotere prijzen die in deze winkel gevallen zijn. „De hoogste? Dat was 500.000 euro", zegt Roel Krijger. „Wij mogen alleen prijzen tot 600 euro uitbetalen, dus ik heb geen idee wie dat bedrag gewon nen heeft. Ik heb ook eens meege maakt dat vier mannen samen een lot gekocht hadden en de man 25.000 binnenhaalden. Toen ben ik nog uitgenodigd voor het feest je. En een keer, iemand die dacht dat hij 70 gulden kon ophalen en niet in de gaten had dat er een prijs van 50.000 op zijn nummer gevallen was. Dat zijn leuke din gen om mee te maken." Krijger heeft zijn habitués, de klan ten die elke maand meespelen. „Veel mensen willen geen lot met een eindgetal o. Nul is niks, toch?" Dertien, dat toch als ongeluksgetal geldt, is wel populair. „Maar num mer 7 is favoriet. Er zijn er, die wil len echt niet anders." In het Goese postkantoor wacht Henny van Neerwijk uit Wilhelmi- nadorp op zijn beurt. Jawel, ook hij heeft dit jaar een eindejaarslot gekocht. „Met 2 en 8 als eindcijfer, net als altijd. Waarom? Tja, ooit eens gelezen dat die het meeste kans maken." De familie De Ha mer uit Terneuzen gaat zo direct een lot kopen. En dat moet eindi- W& (JiWïêMViSSSBS Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl gen op een 2. Bijgeloof en buikge- voel? Toen bij Krijger Tabak een grote prijs viel, was het daarna enorm druk. „Iedereen wilde een lot uit het gelukswinkeltje." Voor extra geluk moet Roel Krijger soms een lot zoenen, 'instralen' met zijn hand of ertegen blazen. Een keer kwam er een vrouw lo ten kopen met behulp van een pendel - een voorwerp aan een touwtje - dat ze boven de kaarten liet hangen. De laatste maand van het nieuwe jaar schijnt uit te nodigen tot dro men, over een nieuw jaar waarin alles beter zal zijn. „In december komen mensen die je anders nooit ziet. Voor die klanten is het iets speciaals. Die kopen dan Het Lot je, waarmee ze de grote klapper hopen te kunnen maken. Soms merk je dat het voor hen een hele uitgave is." Dat is nu precies wat Marco van Doorn, die bij het postkantoor van Middelburg staat te pinnen, op loterijen tegen heeft. „Als je het nu goed kan missen...maar an ders is het toch juist een soort wanhoop. Wie een beetje na denkt, weet dat de kans op verlies groter is dan winst." Carl Helmich bekijkt vanachter de balie de drukte. Ook voor hem is het een raadsel waar in Zeeland nu die 20 miljoen gevallen is. „We weten het pas als er met de post een poster komt waarop staat dat het in dit postkantoor was. Via in terne kanalen horen we het wel iets eerder. Maar wie het is, dat blijft ook voor ons gissen, want de grote prijzen worden niet bij ons opgehaald. Daarvoor moet je naar het hoofdkantoor van de loterij, in Den Haag." door Ernst Jan Rozendaal Het winnen van een paar miljoen euro is een schok kende gebeurtenis, zegt prijswinnaarbegeleider Jan Gar- naat van de Staatsloterij. „Welis waar een positieve schok, maar het kan toch stress veroorzaken. Daarom hebben we een vaste psy choloog in ons pakket. Gelukkig hebben we die nog maar heel wei nig hoeven in te schakelen." Garnaat vangt de winnaars op van prijzen boven de 10.000 euro. Die moeten hun loten namelijk per soonlijk komen inleveren bij het hoofdkantoor van de Staatsloterij in Den Haag. Gisteren heeft hij al een aantal prijswinnaars blij de deur uit zien wandelen. Want mensen willen snel van hun win nende lot af, vertelt Garnaat. „Van de ene op de andere dag is dat pa piertje heel veel geld waard. Dat houdt men liever niet te lang in huis." Als de Staatsloterij nog eens bevestigt dat mensen miljonair zijn geworden, volgt vrijwel altijd een emotionele ontlading. „Blijd schap natuurlijk, maar er worden ook vaak traantjes weggepinkt", al dus Garnaat. „Daarom staan de tis sues hier altijd binnen handbe reik." Kersverse miljonairs wordt aangeraden meerdere adviezen in te winnen bij financieel experts. Daarvoor heeft de Staatsloterij con tacten met de vijf grootste finan ciële instellingen van Nederland. Volgens Garnaat komt het zelden voor dat mensen na het winnen van de Staatsloterij hun baan op zeggen. Met een bedrag van 20 mil joen euro kan dat makkelijk, want op jaarbasis kan dat een rende ment van rond de 1,2 miljoen ople veren. Trek daar de vermogensbe lasting vanafj dan wordt het win nende bedrag elk jaar toch nog met ruim 9 ton netto verhoogd. Maar mensen 'willen blijven wie ze zijn' en gaan daarom verstandig om met hun gewonnen geld. Een wat groter huis, een andere auto, meer reizen, minder werken, maar geen excessen. Garnaat: „Het ver haal dat prijswinnaars uiteindelijk ongelukkig worden schijnt op een of andere manier erg lekker te zijn, vooral voor wie niet heeft ge wonnen, maar ik kan alleen maar constateren dat een winnend lot het leven aangenamer maakt." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713, 4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 023.1 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van Rekeningnummer mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaat ictg/ukJig om ma pessoonscegeswis in hat cotofon t rftunadeeeW* door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Het afgelopen jaar groeide het aantal inwoners van Zeeland lichtjes met 94. Het totaal bedraagt nu 380.634. De bevolking daalde in vijf gemeenten en steeg in acht. In 2006 was dat omge keerd. Grootste groeier is, met 202 zielen, Reimerswaal, dat in 2006 nog met een krimp kampte. Vlissingen ging het hardst achteruit, met 204 inwo ners. Opmerkelijk is de magere groei, 9 mensen, van Middelburg, minder nog dan de 12 inwoners die Noord-Beveland erbij kreeg. De gemeenten in Zeeuws-Vlaande ren zakten alle drie: Terneuzen met 92 mensen minder het meest, Sluis met 69 en Hulst met 60 (in 2006 nog een plus van 123). Er zijn nu 107.379 Zeeuws-Vlamingen. Ter neuzen blijft met 55.176 wel de grootste Zeeuwse gemeente. De Bevelandse gemeenten groei den allen. Borsele overtrof Goes. Kapelle - in 2006 nog goed voor 240 nieuwe inwoners - bleef op 43 plus steken. De Bevelanden tellen nu 99.884 zielen, met Tholen erbij 125.131. Walcheren telt 114.147 in woners. Opnieuw nam het aantal inwoners op Schouwen-Duiveland af: 155, tegen 291 het jaar ervoor. Het gaat om voorlopige cijfers; de definitieve volgen pas later.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2