'Stapverbod relschoppers' Rijtje schuiven in Terneuzen en Sluis 'Walcheren denkt te eenzijdig' Bouwvergunning windmolens Koegorspolder onherroepelijk Selectiestrijd Graauwrock Z PZC Donderdag 3 januari 2008 25 Lonink gaat in gesprek met danceclub over ongeregeldheden. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink wil een binnenstadverbod op leggen aan de relschoppers die in de nieuwjaarsnacht huis hielden in de Nieuwstraat in Terneuzen. Ook gaat hij in gesprek met de uit bater van danceclub Qj waar de on geregeldheden ontstonden. Zo'n 25 agenten hadden na de jaar wisseling uren nodig om de ge moederen in de Nieuwstraat te sus sen. Zestien mensen werden aan gehouden voor vandalisme, ge weldpleging en het verstoren van de openbare orde in het uitgaans centrum. De vlam sloeg in de pan toen vijf jongeren, in leeftijd varië rend van 16 tot 25 jaar, rond vier uur de portier van discotheek CL mishandelden. Vervolgens gingen zij de discotheek binnen, waarna een grimmige sfeer uitmondde in een knokpartij tussen bezoekers. Daarop ontruimde de politie de disco. Op straat bleef de situatie tot zeven uur dreigend. Lonink wil de raddraaiers een ver- blij fsontzegging voor het uitgaans gebied geven. „Daar hebben we al wat ervaring mee. Je moet denken aan straffen van een halfjaar tot een jaar. In die periode mogen zij geen uitgaansgelegenheden in de binnenstad bezoeken", aldus Lo nink. Daarnaast gaat hij in overleg met de uitbater van discotheek Q. „Ik wil de uitbater, maar eigenlijk ook alle uitgaansgelegenheden in Terneuzen, op zijn verantwoorde lijkheden wijzen. Feit is dat er in de CL niet voldoende bewaking aanwezig was. Eerst wil ik horen wat er precies is gebeurd, ook om dat er komend weekend weer een feest op het programma staat. Daarbij moet de veiligheid natuur lijk worden gegarandeerd. Voorlo pig gebeurt er niets, maar bij tier ig Burgemeester Jan Lonink wil de raddraaiers die in de nieuwjaars nacht het centrum van Terneu zen onveilig maakten, een bin nenstadsverbod opleggen. haaldelijke onrust kan de exploita tievergunning in het geding ko men", aldus Lonink. Ook pleit Lonink voor een inten siever overleg tussen horecagele genheden. „Ik besef dat dit makke lijker is gezegd dan gedaan, maar we moeten toe naar een soort waarschuwingssysteem. In Axel wordt daar al in lichte mate mee gewerkt. Als er in een café of disco trammelant is, moeten andere uit gaansgelegenheden daarvan op de hoogte worden gebracht. Er waren in de nieuwjaarsnacht een aantal horecagelegenheden gesloten. Daardoor nam de druk op andere zaken toe, wat mede de oorzaak van alle ellende is geweest", aldus de burgemeester. Lonink: 'Komende jaren worden cruciaal voor toekomst van de streek'. TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen moet de komende jaren zijn ambi ties durven tonen. Dit vindt burge meester Jan Lonink van Terneu zen. In zijn nieuwjaarstoespraak stond Lonink even stil bij de toe komst van de streek. Economisch gaat het Zeeuws-Vlaanderen wat minder goed dan andere regio's in den lande, maar dat wil volgens Lonink niet zeggen dat er niets ge beurt. De komende jaren zullen in de optiek van de Terneuzense bur gemeester van groot belang zijn voor de toekomst. Hij riep de streekbevolking op minder terug houdend te zijn en meer trots te tonen. Niet alleen in Terneuzen - in het Scheldetheater - vond het traditio nele rijtje schuiven plaats. Ook in het belfort in Sluis vond er een ge meentelijke nieuwjaarsreceptie plaats. Net als in Terneuzen kwa men ook hier tientallen burgers en vertegenwoordigers van organi saties en instellingen wensen uit wisselen met het dagelijks gemeen tebestuur. Burgemeester Jaap Sala ging in zijn speech kort in op de bestuurlijke problemen in Sluis. Voorts zei hij dat raad en college zich sterk moeten maken voor een betere bereikbaarheid van Sluis. Het dagelijks gemeentebestuur is in gesprek met Terneuzenaren tijdens de nieuwjaarsreceptie in het Scheldethea ter. foto Camile Schelstraete Van der Zaag ergert zich aan houding gemeenten in ziekenhuisdiscussie. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes steunt de ziekenhuisdirecties in hun voor keur voor de bouw van een com pact ziekenhuis in Middelburg en verbouw van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. „En de Walcher- se gemeenten moeten eens af van hun eilanddenken. Daar schiet Zeeland niets mee op", zegt burge meester Dick van der Zaag. De Walcherse gemeenten veraf schuwen de voorkeursvariant. Ge meentebestuurders zien de rollen liever omgedraaid: bouw het hoofdziekenhuis in Middelburg en maak van Goes een polikliniek. Dat doet in hun ogen recht aan de Midden-Zeeuwse verhoudingen. Volgens de Goese burgemeester biedt de voorkeursvariant - een high quality-unit in Middelburg aan de A58 - Walchenaren vol doende acute zorg dicht bij huis. „Voor acute hulp is een goede am bulancebezetting belangrijker dan de plaats van een ziekenhuis. Dat het hoofdziekenhuis in Goes komt, is logisch. Bij verdere con centratie van zorg ligt Goes cen traal in de provincie." CRAAUW - Acht bands uit Neder land en België nemen het op zater dag 26 april tegen elkaar op in een selectiewedstrijd van het festival Graauwrock op het Boomwai- sportpark van voetbalvereniging Graauw. De winnaar van de selectie ver zorgt op donderdag t mei (hemel vaartsdag) in Graauw het voorpro gramma van de Haagse rockband Golden Earring. Vanaf 19.00 uur gaan de bands Stone Dust (Hulst), Paralyzed (Amsterdam), Nogal Wiedus (Sassenheim), Patent Pen ding (Den Haag), Reckless (Delft), One Custard Pie (Lokeren), Frontli ne (Brugge) en OrangeRed (Cu- lemborg) de strijd aan. Raad van State verklaart laatste bezwaren over turbines ongegrond. door Raymond de Frel TERNEUZEN - De Raad van State heeft gisteren het laatste bezwaar tegen de bouwvergunning voor het windmolenpark in de Koegors polder bij Terneuzen ongegrond verklaard. De in 2005 verstrekte bouwvergunning voor 22 windtur bines is daarmee onherroepelijk ge worden. Windmolenproducent Evelop startte vorig jaar op eigen risico al met de bouw van de molens. Ui teraard is projectmanager Jan Klaassen opgelucht over de afloop, al uit hij ook een kritische noot. „Het is goed dat burgers inhoude lijke bezwaren kunnen inbrengen tegen geplande projecten. Aan die bezwaren zijn wij voor zover mo gelijk tegemoet gekomen. Maar wij hebben in de afgelopen perio de ook meerdere malen in de rechtbank gestaan voor soortgelij ke bezwaren, die niet over de in houd gingen maar over mogelijke procedurefouten. Dat is jammer, Het windpark in de Koegorspol- der is eind deze maand volledig operationeel. De Raad van State verklaarde gisteren een laatste bezwaar ongegrond. vooral omdat het resulteert in on nodige economische schade." Evelop heeft inmiddels 21 van de 22 molens gebouwd en aangeslo ten op het elekriciteitsnet. Vanwe ge slechte weersomstandigheden en enkele technische problemen is een achterstand van ongeveer drie weken op de oorspronkelijke plan ning ontstaan. De laatste windtur bine wordt binnen enkele weken gebouwd. Het windpark is naar verwachting aan het einde van de ze maand volledig operationeel. Achttien molens draaien op dit moment proef. De komende we ken worden onder meer systemen getest die schaduw- en geluidhin der moeten voorkomen. Nieuwjaarsveldrit van Toerclub Axel AXEL - De Toerclub Axel houdt zondag de veertiende editie van de Nieuwjaarsveldrit. De deelne mers kunnen kiezen uit de afstan den 30, 40 of 50 kilometer. In schrijven is mogelijk tussen 9 en 12 uur in café Cambrinus op de Markt in Axel. De tocht telt mee voor de trofee 'Het laatste nieuws'. Hulster PvdA-fractie krijgt nieuwe bezetting HULST - In een extra raadsvergade ring, woensdagavond 16 januari, wordt Diana van Damme geïnstal leerd als nieuwe wethouder van Hulst. De PvdA-fractie wordt ver sterkt met Frank Smits en zal een nieuwe voorzitter krijgen. Die kiest de fractie volgende week. Jeugdcabaret bergt 'Geheim van talent' SLUISKIL - Het Sluiskilse kinder-en jeugdcabaret brengt op zaterdag 12 januari de voorstelling 'Het ge heim van Het Talent' op de plan ken in het Meulegat. De voorstel ling begint om 19.30 uur. Daags er op wordt de show herhaald en wel om 13.30 uur. Kaarten zijn verkrijg baar aan de zaal. Keramiek uitgestald in bibliotheek Axel AXEL - In de bibliotheek van Axel is tot en met 23 januari keramisch werk te zien van Anneke Lan- gen-van de Brink. Het gaat om va zen, een buste en boetseerwerk. De tentoonstelling in de Axelse leeszaal is dagelijks te bekijken tij dens de reguliere openingstijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29