Bibliotheek komt niet rond Jongere huisartsen schaars 31 Receptiegasten flauwgevallen CD Eerste lammetjes geboren Terneuzenaar twee jaar vast Ll 2 voor 8,99 Inez de Bruijn als Ronja de Roversdochter in Middelburg Donderdag 3 januari 2008 Titelverdediger Dakar Rally gruwt van zandduinen Tip? redtern@pzc.nl Gemiddelde leeftijd dokters in Z-Vlaanderen ouder dan vijftig jaar. terneuzen - Het huisartsenbe- stand vergrijst in Zeeuws-Vlaande- ren. De gemiddelde leeftijd is ouder dan vijftig jaar. Volgens Lucia van Oyen-Vosters, directeur algemene zaken van de nieuwe koepelorganisatie Nucleus Zorg, kost het veel moeite een jon ge opvolger te vinden voor een huisarts die stopt. Vanwege het tekort aan huisarts- sen kiest een pas afgestudeerde huisarts niet snel voor het 'onbe kende' Zeeuws-Vlaanderen, waar het niet meevalt om als zelfstandi ge een bestaande praktijk over te nemen in een dorp. „Je moet im mers alles zelf doen. Een huisarts kiest dan al snel voor een regio met een organisatie waar hij op te rug kan vallen." Nucleus Zorg, een organisatie van en voor huisartsen, gaat na een voorbereidingstijd van een klein jaar vanaf vrijdag officieel van start. Met Nucleus Zorg gaat de eerstelijnszorg meer samenwerken om de zorg voor de patiënt ook in de toekomst te garanderen. pagina 26/27: Belang van patiënt staat voorop. terneuzen - Bij de nieuwjaarsre ceptie van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen in Terneuzen rees de temperatuur in de ont vangstruimte gisteren zo snel, dat drie bezoekers aan de bijeenkomst flauwvielen van de hitte. Het personeel van een ziekenauto moest de receptiebezoekers weer bij hun positieven brengen. Zelfs de assistentie van de brandweer werd op een gegeven moment in geroepen, maar die hoefden niet in actie te komen. Overigens was de toespraak van dijkgraaf Wybe de Graaf niet de aanleiding voor de 'verhitte' bij eenkomst. Lot van leeszalen Zeeuws-Vlaanderen in handen gemeenten. door Sheila van Doorsselaer HULST - De toekomst van Biblio theek Zeeuws-Vlaanderen is onge wis. Geplaagd door financiële pro blemen heeft het bestuur de hulp ingeroepen van de gemeenten Hulst, Sluis en Terneuzen om het tij te keren. Het rommelt al een tijd binnen het Zeeuws-Vlaamse bibliotheek wezen. In september werd de di recteur van de Terneuzense biblio theek op non-actief gesteld vanwe ge verschillen van inzicht bij het bestuur over te voeren beleid in de toekomst. Niet veel later maakte het bestuur bekend de exploitatie niet meer rond te kunnen krijgen. De subsidie van de drie gemeen ten blijkt niet meer voldoende om te kunnen blijven draaien. Het bestuur heeft de drie gemeen ten een visiedocument toegezon den met daarin enkele sanerings voorstellen. De inhoud wil voorzit ter Tineke Luijendijk niet kwijt. „Het is aan de drie verantwoorde lijke wethouders met een voorstel te komen. De inzet is om de ko mende jaren kostendekkend te kunnen werken. Niet meer en niet minder." Onder Bibliotheek Zeeuws-Vlaan deren vallen zestien leeszalen, ne gen in de gemeente Terneuzen, drie in de gemeente Hulst en vier in Sluis. Een bezuinigingsmaatre gel zou kunnen zijn de kleine bibli otheken in de kernen te sluiten en verder te gaan met drie (in elke ge meente één) goed geoutilleerde bi bliotheken. Of deze maatregel één van de scenario's in het visiedocu ment is, blijft vaag. „Daar ga ik niet op in", zegt de Terneuzense wethouder Jaap Bos. „Wij gaan ons in ieder geval grondig beraden op de voorstellen in het visiedocu ment." Terneuzen, Hulst en Sluis zoeken een oplossing om het voortbe staan van de bibliotheken in Zeeuws-Vlaanderen te kunnen garanderen. Luijendijk zegt dat van sluiting van de kleine leeszalen vooralsnog geen sprake is, maar zegt ook „de toekomst niet te durven voorspel len." Wethouder Maria le Roy zegt geen voorstander te zijn van sluiting van de kleine bibliotheken en haar Hulster collega Frank van Dries- sche stelt de service die de biblio theken bieden 'kost wat kost' te willen behouden. Hier heeft hij echter geen extra subsidie voor over. „Want dat geld hebben we niet." Bos stelt dat als het biblio theekwezen gered kan worden door een kleine extra bijdrage van de drie gemeenten, hij daarop zal inzetten. De drie gemeenten heb ben nog tot maart om te reageren. OOSTBURC - In de schaapskudde Zeeuws-Vlaande ren zijn de eerste lammetjes geboren. Gezond en wel. Onder begeleiding van de schaapherders Jan en Natasja Klomp (foto) zullen zo'n 400 moeder schapen de komende maanden zorgen voor het nageslacht. Een infocorner bij de schaapsstal aan de Mosterdweg 2 tussen Oostburg en Zuidzande geeft tekst en uitleg over de kudde. De traditio nele lammetjesdagen zijn op zaterdag 9 en zon dag 10 februari. Tussen 13.00 en 16.00 uur is ie dereen dan welkom om een kijkje te komen ne men. foto Camile Schelstraete I J^Pl"Dt7"IZ"TZ"C"D V Markts' I Middelburg U.C JLy JV V l\i\Jj X T Oll8 886 886 middelburg - Een 34-jarige Ter neuzenaar moet van de rechtbank in Middelburg twee jaar behan deld worden in een inrichting voor stelselmatige daders. De recht bank legde gisterochtend deze maatregel op omdat de man een veelpleger is. Twee weken geleden stond hij te recht voor diefstal van geld bij Scheldorado, een inbraak in een woning en winkeldiefstal. De man heeft een indrukwekkend straf blad. Zaterdag 5 januari Demodag Hope Farms premium voer voor uw konijn en knaagdier Gratis nagels knippen voor konijn en cavia! Prijsplukker Kitty Friend Ultra ultra klontvormend ultra geurabsorptie ultra zuinig in gebruik Perstuk van 5,79 voor 4,99 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met groentebouillon, roerbakgroenten met zalm of filo met geitenkaas en limoenparfait 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zondag 6 januari 13.00-17.00 uur Koopzondag kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25