Zeeland PZC 21 'Stop met het eilanddenken' 'ÊüntratuirMII Veel kapot op straat in Vlissingen WALCHEREN 31 33 Niets Blij dat het niet heeft geregend Inez de Bruijn als Ronja de Roversdochter in Middelburg Donderdag 3 januari 2008 Titelverdediger Dakar Rally gruwt van zandduinen Tip? redwalch@pzc.nl Burgemeester van Goes bekritiseert Walcheren in ziekenhuisdiscussie. door Frank Balkenende GOES - De gemeente Goes steunt de ziekenhuisdirecties in hun voor keur voor de bouw van een com pact ziekenhuis in Middelburg en verbouw van het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. „En de Walcher- se gemeenten moeten eens af van hun eilanddenken. Daar schiet Zeeland niets mee op", zegt burge meester Dick van der Zaag. De Walcherse gemeenten veraf schuwen de voorkeursvariant. Ge meentebestuurders zien de rollen liever omgedraaid: bouw het hoofdziekenhuis in Middelburg en maak van Goes een polikliniek. Dat doet in hun ogen recht aan de Midden-Zeeuwse verhoudingen. Walcheren heeft immers de groot ste bevolkingsconcentratie en bo vendien lopen aanrijtijden, altijd een heikel punt met het Kanaal door Walcheren, niet al te zeer op, zo luiden hun argumenten. Die argumenten snijden volgens Van der Zaag weinig hout. „De Walcherse gemeenten vergissen zich als ze zeggen dat ze de groot ste bevolkingsconcentratie heb ben. Misschien wel de grootste ste delijke concentratie, maar in de Oosterschelderegio wonen 120.000 mensen, Tholen nog niet eens meegerekend. Dat zijn er iets meer dan op Walcheren." Volgens de Goese burgemeester biedt de voorkeursvariant - een high quality-unit in Middelburg aan de A58 - Walchenaren veil ig De gemeente Goes steunt de wens van de ziekenhuisdirecties voor de bouw van een compact ziekenhuis in Middelburg en een hoofdvestiging in Goes. doende acute zorg dicht bij huis. Het argument dat 's zomers veel toeristen aan de kust bivakkeren, wordt er ten onrechte bijgesleept, vindt Van der Zaag. „Voor acute hulp is een goede ambulancebezet ting belangrijker dan de plaats van een ziekenhuis. Dat het hoofdzie kenhuis in Goes komt, is logisch. Bij verdere concentratie van zorg ligt Goes centraal in de provincie." De weerstand daartegen van medi sche specialisten van ziekenhuis Walcheren wuift hij weg. „Die pra ten vooral uit eigenbelang." pagina 25: 7200 Walchenaren steu nen ziekenhuis OOST-SOUBURG - De veegmachines rukten giste ren vroeg uit om de restanten van het vuurwerk op te ruimen. De medewerkers van de gemeente lijke reinigingsdiensten zijn maar wat blij dat het tot nu toe droog is gebleven. Dat ruimt makkelij ker op. Ook mag het niet gaan vriezen, want dan moeten de veegwagens, die werken met water, binnen blijven. Opzichter G. van Assendelft van de Middelburgse milieudienst denkt dat het nog zo'n twee weken duurt voor al het rood uit de stad is verdwenen. Het viel hem wel op dat bewo ners zelf al veel hadden geruimd, foto Ruben Oreel A P I "H T 717 Tf "P ~D V Markt 51 Middelburg UCL/i\V T0118886886 Politie zoekt getuigen van brandstichting en vuurwerkvandalisme. door Emile Calon VLISSINGEN - In Vlissingen hebben jongeren rondom de jaarwisseling op ongekende schaal vernielingen aangericht. De politie wijt dit aan het steeds zwaarder wordende vuurwerk en het illegale vuur werk. Maar ook aan het experi menteren van jongeren met het vuurwerk, 'waarbij de jeugd kenne lijk de grenzen niet meer kent'. Verkeersborden, telefooncellen, bushokjes, brievenbussen, afval bakken, ruiten van woningen en auto's werden beschadigd. Een au to werd in de wijk Bossenburg op zijn kant gezet. Bij scholen in Sou burg en Westerzicht en bij het buurtcentrum Aldegonde werd ge tracht brand te stichten en werden ruiten vernield, zo blijkt uit een overzicht van de politie. Coördinator Theo Marinisse van de gemeentelijke reiniging kwam gisteren ook tot de sombere con statering dat raddraaiers op een on gekende schaal hebben huisgehou den in Vlissingen. Volgens hem is er nauwelijks nog een onbescha digde telefooncel of bushokje te vinden in zijn gemeente. Triest dieptepunt volgens de poli tie en Marinisse zijn de vernielin gen bij het station in Oost-Sou burg. Op oudejaarsdag rond 12.20 uur werd de net geïnstalleerde treinkaartjesautomaat bij dat sta tion Souburg vernield. En 's nachts werd het glazen dak van de nieuwe fietsenstalling opgebla zen met, vermoedelijk, een vuur- werkbom. De politie is er van overtuigd dat veel mensen iets gezien hebben en aanwijzingen kunnen geven over daders en verzoekt dan ook om contact op te nemen, zodat de schade van dit 'zinloze geweld' op de daders verhaald kan worden. Tip? redactie@pzc.nl Op de verjaardag van de Vlissin- ger werd druk gekwekt over de dure aankopen, afgelopen feest maand. Opeens viel Riet ieder een in de rede. „Er is een nieuw product op de markt", riep ze ge agiteerd. „Het product Niets. Er is ineens veel vraag naar Niets. Miljoenen mensen hebben Niets nodig! En het is verkrijgbaar voor een aantrekkelijke prijs; je krijgt Niets voor niets!" Ze was ook erg gecharmeerd van de toepassingsmogelijkheden van het nieuwe product. „Niets geeft ruimte is huis, vraagt geen onder houd en geeft zelfs energie, want voor Niets gaat de zon op!" Het was vervolgens een stille ver jaardag. Men zei verder niets. Zaterdag 5 januari Demodag Hope Farms premium voer voor uw konijn en knaagdier Gratis nagels knippen voor konijn en cavia! ijdenseweg 296 ^^faldlren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord) Ktyfaekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met groentebouillon, roerbakgroenten met zalm of filo met geitenkaas en limoenparfait 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 zondag 6 januari 13.00-17.00 uur Koopzondag kijk ook op: nww.drukkerijmiildelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23