Vergeet de toeslagen en kortingen niet SPECTACULAIRE NIEÜWJAARSAKTIES!!! A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN hulphond subsidie Nu of nooit! Profiteer alleen tijdens het feest van niet één,,, of twee,,, maar van drie keer voordeelM it Extra kortingen tot 10% aangeboden op bijna alle A-merken, o.a. Oiohe, Villeroy Boch, ipbinx keramiek en Sippe etc., PZC Donderdag 3 januari 2008 1 5 SANHMIMP algemene onderhoud? l korting tegemoetkoming kinderloosheid? voorziening AFTREK REPRESENTATIE KOSTEN teruggaaf winterschilder aanvullende zitwerk compensatie BIJDRAGE ORTHOPEDIE Mensen met een minimaal inkomen, hebben recht op tal van aanvullende voorzieningen. Vaak weten ze de weg niet en lopen ze honderden euro's mis. door Berrit de Lange illustratie Ruben L. Oppenheimer W im, 36 jaar, ver dient als lopen- debandmede- werker het mi nimumloon. Zijn vrouw zorgt fulltime voor hun drie kinderen. Het gezin had jaren grote moeite de eindjes aan elkaar te knopen. Wim kluste bij in de avonduren om de huurach terstand in te lopen en een school- uitje voor één van de kinderen te kunnen bekostigen. Ten einde raad klopte Wim voor een voorschot aan bij zijn werkge ver, die op zijn beurt Schuring en Ooms, adviesbureau voor sociale zekerheid, inschakelde. Wim bleek recht te hebben op tal van aanvul lende inkomensvoorzieningen waarvan hij, zoals zoveel mensen, het bestaan niet wist. „Door ons uiterst ingewikkelde en steeds wijzigende sociale zeker heidsstelsel is het geen makkelijke opgave uit te zoeken waar je recht op hebt", zegt Hetty Schuring, di recteur van Schuring en Ooms. „Van klanten horen we vaak: 'Mijn buurman zit in de bijstand en die heeft meer te besteden dan ik'. Mensen met een uitkering staan geregistreerd bij diverse instanties die hen wijzen op allerlei regelin gen. Werkenden moeten dat zelf maar uitzoeken. Daar komt bij dat mensen die het minimumloon ver dienen vaak een lage opleiding hebben en bij vraag drie van een aanvraagformulier al afhaken." Schuring en Ooms is handig in dat gat gesprongen en wijst werken den met een minimuminkomen op hun rechten. Zo maakten Wim en zijn vrouw nooit gebruik van de algemene heffingskorting, wa ren zij niet op de hoogte van het bestaan van de onderwijsbijdrage en was het niet bij hen opgeko men kwijtschelding van gemeente lijke heffingen aan te vragen. Het Sociaal Cultureel Planbureau (SCP) becijferde in 2007 onder meer dat een derde van de leerlin gen tussen 12 en 18 jaar die in aan merking kwamen voor de Wtos (wet tegemoetkoming onderwijs bijdrage en schoolkosten), hierop geen aanspraak bleek te maken. Gemiddeld liepen zij 780 euro per jaar mis. Van de ruim een half mil joen mensen die recht hebben op kwijtschelding van gemeentelijke heffingen liet 45 procent die moge lijkheid onbenut en twee derde van de werkenden met een inko men onder de bijstandsnorm deed geen beroep op aanvullende bij stand. Het onderzoek is gebaseerd op cij fers uit 2003, maar volgens het SCP blijkt uit een aanvullende enquête dat het niet-gebruik op dit moment niet veel lager is. Voor mensen die geld tekort ko men en zich steeds dieper in de schulden steken, begon het minis terie van Sociale Zaken en Werkge legenheid in 2007 onder het motto 'Blijf Positief!' de campagne 'Ne derland Financieel Fit'. Het Nibud (Nationaal Instituut voor Budget voorlichting) kwam afgelopen na jaar met de site www.berekenuw- recht.nl, waarop mensen kunnen zien op welke regelingen zij een be roep kunnen doen. „Staatssecreta ris Aboutaleb doet erg zijn best met goede voorlichting", vertelt Hetty Schuring. „Maar veel men sen uit de doelgroep hebben geen geld voor een krant om zich te in formeren over die regelingen en zijn vaak evenmin in het bezit van een computer om naar al die web sites te gaan." Mensen met grote fi nanciële problemen komen meestal via de werkgever of de arbodienst bij Schuring en Ooms terecht. „Zij trekken aan de bel als iemand verzuimt, wat vaak ge beurt door aanhoudende ruzies thuis en slapeloze nachten over het geld." Een werkgever heeft er uiteinde lijk zelf ook baat bij om in te grij pen. Schuring: „Als hij niets doet, komen de loonbeslagen vanzelf En een werknemer die ziek thuis zit, kost al gauw 300 euro per dag." ■Fjj www.schuringenooms.nl www.blijf-positief.nl www.berekenuwrecht.nl l( Stoomcabine/Whirlpool aktie. Spectaculaire aanbiedingen op de stoomcabines van o.a Riho, Mavis, Si jo, Villeroy Boch. !t Balonprikaktie met extra kortingen van 1 tin (bij aankoop van een badkamer van minimaal €2500,-|* Voorbeeldkwting: Kranen SanfOump kortino 2SS Extra leveranoersiiorting 100, BnMviibt») 'latoyriakliejetdtnieticiordeiieltoaantiafcjeft Ruime showrooms met de nieuwste collectie! 85 Badmeubels: o.a. Thebalux. Primabad, Pelipal, Sanijura, Riho, Hagon. Gebo, Banubad, Detremmerie, Sphinx en Villeroy Boch. 80 Douchecabines: o.a. Hüppe, Sphinx, Sealskin, Kermi, Samo. Riho. Novellini, Villeroy Boch en PDP. 90 Baden: o.a. Villeroy Boch, Sphinx, Riho, Hoesch, Ucosan en Wave Design. Sanitair: o.a. Duravit, Ideaal Standaard, Laufen, Keramag en alle series van Villeroy Boch en Sphinx. Kranen: o.a. Hansgrohe, Damixa, Dornbracht, Borma en alle series van Grohe. Stoomcabines: o a. Riho, Jacuzzi, Villeroy Boch, Ri-Jo en Schavls. Wand-en Vipertegels: o.a. Grespania, Sphinx en Villeroy Boch. Staat uw merk er niet bij? Vraag er gerust nsar... wij kunnen alles leveren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15