Alleen Sven Nys gaat fris 2008 in Gilles Sturm terug aan het biljartfront staal vijfde in Sy|vestercr0ss RUNDERRIBLAPPEN imo VARKENSFRICANDEAU imo VARKENSLAPPEN met been 2k,lo GEKRUIDE VERSE WORST 2 VARKENSHIELEN £#3 3 42 Woensdag 2 januari 2008 PZC W Belgische veldrijder wint GP Sven Nys in woonplaats Baal. door Ad Pertijs BAAL - Om hem heen was het ge kuch en geklaag niet van de lucht. Op nieuwjaardag stond in zijn ei gen Baal eigenlijk alleen Sven Nys fris aan de start. Na enkele honder den meters had hij de concurren tie dan ook al op de knieën. De Balenberg lag er weer ongena dig vettig bij en zelfs Lars Boom wist genoeg toen hij ploegmaat Nys zag aanzetten. „Ik dacht: ik ga geen moeite doen hem te volgen. Dat heeft vandaag toch geen zin." Ver achter solist Nys verloor Boom in de slotronde de strijd om de tweede plaats. Stybar en Pauw els reden bij hem vandaan, waar door de man uit Vlijmen genoe gen moest nemen met plek vier. „ik was niet zo goed als normaal", zei de zondag 22 jaar geworden Ra- bobankcrosser. Ook hij was giste ren een beetje ziek. „Een beetje verkouden, maar dat mocht van daag geen excuus zijn." Richard Groenendaal was ook al snotterig naar Baal gekomen. „Een beetje neusverkouden". Een van zijn zieke kinderen had hem aange stoken. Het hinderde hem gisteren echter amper. „Ik reed gemakkelijk door de modder, maar bergop merkte ik dat ik kracht tekort- kwam tegen Boom en Stybar." Ondertussen is Groenendaal bezig aan een erg constant seizoen. „Hij wordt zondag mijn grootste con current op het NK," zei Boom. Wie Nys zondag op het Belgisch kampioenschap moet bedreigen, weet geen mens. De concurrentie is murw gereden of ziek. Nys zegt maar één verklaring te kennen waarom hij nog altijd zo fit is als een hoentje. „Een goede conditie, waardoor ik steeds goed herstel. Ie dere avond naar de sportmasseur gaan, draagt er ook toe bij dat je fit blijft." In Loenhout waren de jongeren hem anders aardig de baas. „Daar had ik ook het enige lastige half uur van dit seizoen. Achteraf weet Veldrijder Sven Nys dook op oudjaarsavond om elf uur zijn bed in om op nieuwjaarsdag sterk te kunnen rijden in zijn woonplaats Baal. ik ook waarom. De dag ervoor had ik bij wijze van training met een groep wielertoeristen meegereden. Een fout. Ik had moeite om daarna op gang te komen. De dag voor deze cross ben ik gewoon weer achter de brommer gaan trai nen. Met een hoge hartslag dus en het verschil was vandaag te mer ken." Verstandig was hij ook op oudjaarsavond. „Ik ben gewoon om elf uur naar bed gegaan. Zoals altijd." Hij zegt niet uit te kijken naar het moment dat hij oud en nieuw op een andere manier kan vieren. „Een mooiere manier dan dit is er toch niet. Ik geniet van al die mensen langs de kant. Hier voor ben je coureur geworden." door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - Vanaf zaterdag staat HRC de Kroon in Wissenker- ke in het teken van de negentien de editie van het libre-biljarttoer- nooi om de Grote Prijs Spuitpleis- terspecialist J. Mathia. Jacques Feijen uit Vlissingen staat volgens pessimisten voor de wel haast onmogelijke taak zijn titel te verdedigen. Dat Feijens missie in de A-groep met scepsis wordt beke ken heeft alles te maken met de te rugkeer van tienvoudig winnaar Gilles Sturm uit Serooskerke. Vo rig jaar deed de Walcherenaar niet mee omdat hij het gênant vond worden steeds alle eer naar zich toe te trekken. „Maar al snel bleek januari niet meer de maand te zijn die het voorheen was", zegt de tegelzetter uit Serooskerke. „Ik liep tijdens het toernooi met mijn ziel onder mijn arm. Ook kreeg ik ingefluis terd dat als iemand vond dat een ander maar eens moest winnen, ze mij dan maar moeten verslaan. Ik dacht zo is het eigenlijk ook." Sturm is weer favoriet, maar dat zegt niet alles. In het verleden heeft zijn troon vaak genoeg ge wankeld. De B-groep krijgt in elk geval en andere winnaar want Dick Schen kel, promoveerde naar de A-groep. Opvallend is dat het toernooi steeds meer Walchers kleurt. Maar liefst veertig deelnemers komen uit die contreien. Er wordt in poules van vier ge speeld, van wie de beste twee zich plaatsen voor de volgende ronde. De finales zijn op zaterdag 26 ja nuari. door Sjaak Sinke SOEST - De Zeeuwse junioren heb ben tijdens Sylvestercross van Soest geen podiumplaatsen weten te veroveren. Tommy Staal van Delta Sport uit Zierikzee knokte zich op de twee kilometer door het mulle zand van de Soester duinen naar de vijf de plaats in 7 minuten en 27 secon den. Hij finishte ruim een minuut achter winnaar Jesse van de Ven (Spado). Zijn clubgenoot Milan Roelofs liep met losse veters en zonder start nummer naar de negende plaats. Hij finishte 17 seconden achter Tommy Staal. Bij de meisjes C was Sanne van Mourik (Delta Sport) met de elfde plaats de snelste Zeeuwse. Ze leg de de twee kilometers af in 8.42. Linda de Vlieger werd 19e. Niek den Exter van Scheldesport uit Terneuzen bleef in het grote veld van jongens B goed overeind en finishte als 8e in 14.45 over de 4 km. Wouter Jansen, afkomstig uit Souburg en uitkomend voor het Tilburgse Atilla, werd 16e bij de mannensenioren over 9 km, in 30.09. ATLETIEK Vlissingen Tankloop 23 km Mannen: 1. Erik Poppe (Biggekerke) 1.25.37, 2. Sjaak Brouwer (Middelburg) 1.26.39, 3. Remy Vasseur (Vlissingen) 1.28.01, 4. Mare Rie- mens (Middelburg) 1.28.43, 5. Niels Koole (Zoutelande) 1.28.48, 6. Gert vd Vinden (Biggekerke) 1.29.53,7. Rene Traas (Kapelle) 1.31.07. 8. Rinus Witte (Middelburg) 1.31.17, 9. Rian van de Broeke (Vlissingen) 1.31.21, 10. Jan van Vaardegem (Westkapelle) 1.31.54. Vrouwen: 1. Angelina Fondse (Vlissingen) 1.49.48, 2. Suzanne Geschiere (Middel burg) 1.53.17, 3. Lena de Wilde (Vlissin gen) 1.54.45. 10 km Mannen: 1. Jesper Francke (Kou- dekerke) 39.45, 2. Bart de Koster (Middel burg) 40.18, 3. Arjo Verhage (Aagteker- ke) 40.21, 4. Robin Hofland (Vlissingen) 40.46, 5. Lucas van der Veen (Kampen) 41.01. Vrouwen: 1. Christel Verbeek (Vlissin gen) 48.17, 2. Marguerite Haak (Kampen) 49.13, 3. Ellie Westerweele (Vlissingen) 53.25. SKISPRINGEN Garmisch-Partenkirchen. Vierschansen- tournee, tweede wedstrijd. 1. Schlieren- zauer (Oos) 274,4 (sprongen 132+141 meter), 2. Ahonen (Fin) 272,7 (139+135), 3. Neumayer (Dui) 258,6 (131,5+135,5), 4. Koudelka (Tsj) 256,7 (132+132), 5. Malysz (Pol) 256,6 (133+131,5). VOETBAL Engeland: Fulham - Chelsea 1-2, Arsenal - West Ham 2-0, Man.United - Birming ham 1-0, Reading FC - Portsmouth 0-2, Middlesb.-Everton 0-2, Aston V.-Totten- ham 2-1. Stand aan kop: Arsenal 21-50, Man.United 21-48, Chelsea 21-44, Liver pool 19-37, Man. City 20-36. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG TENNIS Walchers Open. Locatie: Racketcentrum te Vlissingen. Aanvang: 12.00 uur. K4-jeugdtoernooi. Locatie: TSI-hal te Goes. Aanvang: 9.30 uur. Sven Nys is ook in Baal ongenaakbaar. foto Peter Deconinck/ANP I Reclames geldig t/m zaterdag GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers excl. reclames

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68