PSV verkiest Aissati boven Perez PZCI39 Ondernemer 41 41 Adverteren? Bel: 0113 - 315 500 Stormloop op Kustmarathon Woensdag 2 januari 2008Tip? sport@pzc.nl Zeventienjarige Schlierenzauer leidt in Vierschansentournee Eredivisieclubs willen meer inspelen op goklust Deense aanvaller keert na een halfjaar al weer terug bij Ajax. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Op het moment dat Ismail Aissati zijn contract bij PSV verlengde, waren de dagen van Kenneth Perez geteld. Op oud jaarsavond kwam er een einde aan het verstandshuwelijk tussen de Deense aanvaller en de Eindho- vense club. PSV verkocht Perez te rug aan directe concurrent Ajax, de club waar hij afgelopen zomer vertrok. PSV gaf Perez enkele weken ge leden al toestemming om zijn tweejarige contract te laten ont binden. „In een periode dat hij niet aan spelen toekwam, liet Kenneth ons weten dat hij zijn laatste voetbaljaren niet op de bank wilden slijten", aldus Reker. „Op dat moment hebben we inge stemd met een transfer, daar kun je dan niet zomaar op terugko- Kenneth Perez Geboren: 29 augustus 1974 in Kopenhagen. Carrière: 1995-1997: FC Kopenhagen (29 competitiewedstrijden, 3 doelpunten) 1997-2000: MW (47 competi tiewedstrijden, 16 doelpunten) 2000-2006: AZ (164 competi tiewedstrijden, 51 doelpunten) 2006-2007: Ajax (27 competi tiewedstrijden, 13 doelpunten) 2007: PSV (15 competitiewed strijden, 10 doelpunten) Erelijst: Deense Beker (1997), Johan Cruijff Schaal (2006) en KNVB-beker (2007). Interlands voor Denemarken: 20 (twee doelpunten). men als hij daarna wel weer speelt. Parallel daarmee liepen de contractonderhandelingen met Is mail Aissati. Ajax wilde Aissati over een jaar gratis komen opha len, maar hem wilden we per se niet kwijt. Daar zijn we heel diep voor gegaan." Volgens Reker was het van belang om Aissati een goed perspectief te bieden. „Ik heb Ismail gezegd: wij willen dat je je bij PSV ontwikkelt tot een topspeler. Daarvoor moest hij wel het gevoel hebben dat een basisplaats erin zit. Perez was wat dat betreft een belangrijke concur rent. Als die nog anderhalf jaar was gebleven, had Aissati mis schien niet bijgetekend." Perez was dit seizoen met acht treffers en vijf assists in de eredivi sie de meest rendabele speler van PSV. Reker zegt het vertrek te be treuren. „Maar we hebben nu veel meer geld gekregen dan we aan het einde van het seizoen op basis van een clausule in Kenneths con tract zouden kunnen ontvangen. Gezien het feit dat hij niet erg ge lukkig was bij PSV, zou hij komen de zomer misschien tóch zijn ver trokken." De nieuwe trainers Sef Vergoos- sen en Huub Stevens zijn gekend in de beslissing. Vergoossen, die Perez in het seizoen 1997/1998 uit Kopenhagen naar MW haalde, probeerde zondag na de wedstrijd tegen NAC nog wel op hem in te praten. „Maar toen was het proces al te ver heen om hem nog op an dere gedachten te brengen. Hij wil de naar Ajax", aldus Vergoossen. De coach kan begrip kan opbren gen voor het besluit van PSV. „Er ligt nu een mooie uitdaging voor de jeugd om het op te pakken. Ik geloof daar in. Mijn gesprek met Perez was niet bedoeld om de boel op zijn kop te zetten. Ik wil de hem graag mijn visie op het elf tal overbrengen." Stevens zit op dezelfde lijn als de club. „Het is jammer dat Perez weggaat bij PSV, maar je moet ook voor ogen houden dat hij al 33 jaar is. We hebben vijf, zes mensen voor de positie waar hij het liefste speelt. Ajax zal sterker worden, maar PSV hoeft niet zwakker te wor den." PW PSV verkoopt Kenneth Perez te- rug aan Ajax. De Deense aanval ler wilde terug naar Amsterdam, omdat hij in Eindhoven geen ba siskracht is. Kenneth Perez voetbalt na de winterstop weer in het shirt van Ajax, wat hij in het seizoen 2006/2007 ook al deed. foto Olaf Kraak/ANP goes - Het loopt storm op de web site van de Zeeuwse Kustmara thon. Sinds gisteren om o.oo uur kunnen geïnteresseerden zich in schrijven voor de wandelmara thon (5 oktober), de hardloopma rathon en de ATB-marathon (bei de op 4 oktober). Vooral voor de wandelmarathon loopt het storm. Gisteravond om 21.00 uur hadden zich al 1054 wan delaars aangemeld. Het maximu maantal op dit onderdeel is 2200. Voor de gewone marathon waren 139 aanmeldingen binnen. Hier is 1100 het maximumaantal deelne mers. De mountainbikers bleven gisteren nog een beetje achter. Welgeteld tien hadden zich inge schreven. Organisator Lein Lievense acti veerde de website in de nacht van 31 december op 1 januari om pre cies 0.00 uur. „Binnen een halfuur waren al tweehonderd aanmeldin gen binnen", zei hij. „Ongeloof lijk." Jonker tot eind seizoen trainer bij Willem II TILBURG - Interim-trainer Andries Jonker blijft ook de tweede helft van het seizoen Willem II coachen. De Tilburgse voetbalclub heeft nog steeds geen geschikte op volger gevonden voor de in novem ber opgestapte Dennis van Wijk. Jonker blijft tot het einde van dit seizoen de functie van trainer com bineren met die van technisch di recteur. Vier jaar schorsing voor atleet Gatlin washington - Atleet Justin Gatlin is voor vier jaar geschorst wegens doping. De olympisch kampioen op de 100 meter krijgt de straf na dat hij in 2006 positief werd bevon den na een estafetterace in Kansas. De testosteronwaarde van Gatlin viel daarbij te hoog uit. Gatlin, tweevoudig wereldkampi oen in 2005, kreeg de straf mede omdat hij in 2001 al eens positief testte. Haase stunt in India tegen Baghdatis chennai - Robin Haase heeft giste ren in de eerste ronde van het ten nistoernooi voor een stunt ge zorgd door Marcos Baghdatis uit te schakelen. De Hagenaar versloeg de als tweede geplaatste Cyprioot met 6-3 6-4. Het was het tweede duel tussen hem en Baghdatis. Vorig jaar ver loor hij in Canada in drie sets van de nummer 16 van de wereld. Krajicek begint 2008 met nederlaag auckland - Michaëlla Krajicek heeft gisteren haar eerste partij van 2008 niet in een overwinning kunnen omzetten. De Italiaanse Sara Errani was in de eerste ronde van het tennistoernooi in Auck land met 7-5 6-7 6-2 te sterk voor de als vierde geplaatste Krajicek. Krajicek werd tijdens de wedstrijd gehinderd door fysiek ongemak. Ze liet zich behandelen aan haar rug en pols.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65