tijdens jaarwisseling Honderden arrestaties De 4 Notarissen Wensen u een voorspoedig 2008 Iets te zware mannen leven 1,5 jaar langer Het laatste deel?! Zaterdag 5 januari verschijnt deel 12! Oostinga Hage Ammerlaan Platier Kloetingseweg 45, Goes tel. 0113-232800 www.deviernotarissen.nl PZC Woensdag 2 januari 2008 5 maar leeft gemiddeld langer in on gezondheid, stelt onderzoekster Mieke Reuser. Een buikje hoeft dan volgens haar geen probleem te zijn, ernstige zwaarlijvigheid is dat wel. Mensen die te veel wegen, le ven gemiddeld drie jaar (mannen) en vijf jaar (vrouwen) korter dan mensen met een normaal gewicht. Daar staat tegenover dat mannen met licht overgewicht gemiddeld 1,5 jaar langer leven dan mannen met een normaal gewicht. Het toenemende aantal mensen met overgewicht leidt tot steeds hogere kosten voor de gezond heidszorg en voor zorgverzeke raars. Daarnaast ervaren veel men sen overgewicht als iets negatiefs. „De meeste mensen hechten niet alleen aan een langer leven, maar vooral ook aan leven in goede ge zondheid en zelfstandigheid", al dus Reuser. TWee jaar geleden kampte de helft van de Nederlanders van 18 tot 70 jaar met enige mate van overge wicht. De meeste deskundigen gaan er vanuit dat dit percentage de komende jaren toeneemt. Politie heeft handen vol aan mist, vernielingen en brandstichtingen. DEN HAAG - De jaarwisseling is op veel plaatsen in het land onrustig verlopen. De politie pakte honder den mensen op voor onder meer vernieling, mishandeling en brand stichting. Op sommige plaatsen werd met vuurwerk naar hulpdien sten gegooid. In het noorden en oosten van het land veroorzaakte dichte mist overlast. De politie Haaglanden sprak van een drukke nacht. In totaal zijn 188 mensen aangehouden en raak ten acht agenten lichtgewond. De brandweer bluste in de deze regio ruim achthonderd branden. Om standers gedroegen zich agressief door met vuurwerk en stenen te gooien. Tientallen auto's zijn in brand gestoken. Ook hulpdiensten in Amsterdam draaiden overuren. De brandweer kreeg 350 meldingen binnen. Ook de GGD moest flink aan de bak. Zij telde twintig vuurwerkslachtof fers. Tien van hen moesten naar het ziekenhuis, van wie er vijf ern stig aan toe waren. Verder raakten tientallen mensen gewond door vechtpartijen of alcoholgebruik. Een groep van tientallen jongens belaagde het politiebureau op het August Allebéplein in het stads deel Slotervaart. Zij gooiden rui ten in. Ook vernielden zij drie poli tieauto's. De politie heeft; voorals nog niemand aangehouden. In Rotterdam hield de politie 95 mensen aan. In Rozenburg pakte de politie 24 relschoppers op voor ongeregeldheden bij een winkel centrum. In de regio Utrecht gingen zeker 22 auto's in vlammen op. In de he le regio zijn 44 aanhoudingen ver richt. In Beek en Donk liepen vier wo rn De jaarwisseling is op veel plaat- sen onrustig verlopen. De politie pakte honderden mensen op voor onder meer vernieling, mis handeling en brandstichting. Extra vet beschermt tegen breken van heup na valpartij. DEN HAAG - Oudere mannen met enig overgewicht leven gemiddeld langer dan seksegenoten die niet met overtollige kilo's kampen. Dat meldt het Nederlands Interdiscipli nair Demografisch Instituut. Betere voeding, minder roken en betere behandelingsmethoden van hart- en vaatziekten zorgen er voor dat mensen met overgewicht veel langer blijven leven in vergelij king met decennia geleden. Het extra vet rond hun botten be schermt hen bovendien tegen heupbreuken na valpartijen. Mensen met overgewicht zijn niet gezonder dan mensen met een normaal gewicht. Wie kampt met overgewicht gaat niet eerder dood, De gevolgen van vernieling, brandstichting en het afsteken van verboden vuurwerk rond de jaarwisseling, foto ANP 1^ Oudere mannen met licht overge- wicht leven gemiddeld 1,5 jaar W" "W a langer dan mannen met een nor- ningen schade op door zwaar vuurwerk. Door de knal raakten deuren van de woningen ontzet en gingen ruiten kapot. In Roosen daal zijn zeker acht auto's in brand gestoken. In Tilburg hield de poli tie na een steekpartij een man aan op verdenking van poging tot doodslag. In Zwolle werden twintig studen tenkamers en een café ontruimd wegens brand. In Elburg en Deven ter zijn twee schoolgebouwen ver woest door brand, mogelijk veroor zaakt door vuurwerk. De jaarwisseling stond vooral in het teken van mist in het noorden en oosten van het land. Het zicht was op veel plaatsen maar enkele meters. In TNvente moest de politie zelfs te fiets of stapvoets de over last bestrijden. Op de A28 veroorzaakte de mist verschillende kettingbotsingen. Een 58-jarige man uit Borger en een 79-jarige man uit Houten kwa men om na een botsing met vijf auto's bij Putten. Vier mensen raakten gewond. Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal het allerlaatste deel uit de serie "De parel in de Lotusbloem" voor 1 euro in huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5