Reinigingsdienst wil snel helderheid Laatste, week: alles Halve prijs Nieuwjaarsparty Masquerade in Goes is één groot feest 2 DESIGN BRILLEN VANAF 169 Vanaf 2 stuks W PZC Woensdag 2 januari 2008 29 Vlissingen heeft nog niets besloten over afstoten van de afdeling. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Hoe moet het verder met de reinigingsdienst van Vlis singen? De 28 medewerkers wach ten al sinds de zomer op duidelijk heid: wordt het afstoten, of behou den? In het voorjaar heeft een onder zoeksbureau gekeken hoe de reini gingsdienst van de gemeente nog doelmatiger kan werken. Een con clusie was dat het gedeeltelijk afsto ten van de cluster afvalverwijde ring voordelen kan opleveren. Maar nog altijd heeft het gemeen tebestuur geen besluit genomen. De onzekerheid heeft er inmiddels toe geleid dat het hoofd van de af deling, Ron Steenaert, zich vorige week heeft ziekgemeld. „Drie aanbevelingen uit het rap port worden nader onderzocht", zegt demissionair wethouder Ton Croné over de stand van zaken. „In de eerste plaats is dat het verbe teren van de efficiëntie van de hui dige situatie. Want er moet gezegd worden: de afdeling werkt uitste kend. Dat hebben allerlei rappor ten ook aangetoond. Maar wellicht kan het op sommige punten nog doelmatiger." De andere twee opties zijn het af stoten van de afdeling met behoud van het personeel en het afstoten inclusief personeel. „Ik weet niet precies wanneer dat onderzoek klaar is", zegt Croné. „In oktober is de opdracht gegeven. Het zal nog wel even duren." De medewerkers van de reinigings dienst lieten eerder in de krant al weten niets te zien in afstoten. Ook hebben ze bedenkingen bij het eerste onderzoek. „Er is niet ge degen onderzocht wat een samen werking met Middelburg aan voor delen zou opleveren", zegt Stee naert. En er is meer over het hoofd gezien, meent hij. „Als de af deling wordt afgestoten, moet straks ook de gladheidsbestrijding worden ingehuurd. Die kosten zijn niet meegerekend." Waarom de afdeling misschien wordt afgestoten, weet Steenaert niet. „Ik heb het verschillende ke ren gevraagd, maar niemand kan er antwoord op geven. Na de grote Drie scenario's voor een efficiën ter werkende reinigingsdienst Vlissingen worden doorgere kend. Dat kan nog wel een aantal maanden duren. ambtelijke reorganisatie in 2006 was 'kantelen' ineens het veelge hoorde woord. Vlissingen moest een regie-gemeente worden. 'Laat werkzaamheden die je niet per se als gemeente zelf moet doen, door een ander uitvoeren', was het motto. Maar daarmee gooi je wel jarenlange ervaring als een klad blaadje in de prullenbak." Dat Steenaert nu ziek thuis zit, komt omdat hij al een jaar in onze kerheid zit over zijn werk. Na de reorganisatie in 2006 kwam zijn functie, als enige van de afdeling afvalverwijdering, te vervallen. Toen ook een vertrekregeling niet gunstig bleek, is afgesproken dat Steenaert afdelingshoofd blijft tot er duidelijkheid is over het afsto ten van de reinigingsdienst. „Afgelopen vier maanden heb ik verschillende keren in een brief aan het college gevraagd om hel derheid. Ik heb daarop nooit een reactie gekregen." Ondertussen gaat de manager leefomgeving door met het inrich ten van haar afdeling, zegt Stee naert. „In haar laatste gesprek met mij, zei ze: 'Ja, maar met jou heb ik eigenlijk niks te maken, want jij behoort niet meer tot de organisa tie.' Daar kan je het dan mee doen, na 32 jaar trouwe dienst." DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl Bezoekers van Masquerade gaan massaal uit hun dak in de Black Room. foto Willem Mieras Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a 99 - of een design montuur v.a. 169.- met gratis PENTAX standaord enkelvoudige of met PENTAX standaard varifocale glazen v.a. 79.-. Voor extra glasopties gelden vaste toeslagen. Dit aanbod geldt voor één persoon. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk op www.specsavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel. Succesvol verloop biedt perspectief voor meer grote evenementen. door Luc Oggel GOES - De nieuwjaarsparty Mas querade NYE, die maandagnacht in de Zeelandhallen in Goes werd gehouden, is zeker voor herhaling vatbaar. Dat zegt organisator Mar tin Priem. „Ik had niet verwacht dat het zo perfect zou verlopen." De Zeelandhallen waren in de nieuwjaarsnacht het domein van vierduizend feestgangers uit heel Zeeland en ook daarbuiten. Daar mee was Masquerade NYE, zoals de danceparty was gedoopt, hele maal uitverkocht. Het was voor het eerst dat er zo'n grote indoorparty plaatsvond in Zeeland. De organisatie had een hele rij nationale en internationale top-dj's weten te strikken, onder wie Chuckie, Laidback Luke, Don Diablo, Benny Rodrigues en de nummer één van Italië, Techno- boy. Zij draaiden van tien uur 's avonds tot zeven uur 's ochtends in twee verschillende zalen; de gro tere (en drukkere) Black Room en de Red Room. Opvallend was ook de gemoedelij ke sfeer die er hing. Rond twee uur 's nachts was het gros van de feestgangers al binnen, buiten wachtten mensen geduldig in de rij. Omdat de organisatie wat be treft beveiliging niets aan het toe val had overgelaten, was de kans op escalatie vrijwel nihil. „Het is perfect verlopen", blikte Martin Priem (eigenaar van café Brooklyn in Middelburg en ook organisator van de Danceparade) gisteren te rug. „Oud en Nieuw is toch een ri sico-avond, dus alle lof voor de be veiligingsmensen en de politie." Het tienjarig bestaan van Brooklyn was de aanleiding voor het feest, 'Ik had niet verwacht dat het zo perfect zou verlopen' maar gezien het succes van Mas querade wil Priem meer feesten or ganiseren in de Zeelandhallen. „Ze ker weer met oud en nieuw, maar dan met een ander concept." Bezoeker Tom Dietvorst uit 's-Hee- renhoek, die met zijn vriendin Fran^oise tot gisterochtend half zes uit zijn dak ging, vond het feest 'vet'. „Het was allemaal heel goed geregeld. Wij hadden kaarten voor de vip-ruimte, maar die vond ik wat tegenvallen. Je betaalt twaalf euro extra, maar de hapjes waren niet echt bijzonder. Ik ver wacht dan wel wat meer dan een paar schalen oliebollen. Volgende keer wat meer fingerfood." EYEWEAR 2VOOR1 bij specsavers krijg je z brillen voor de prijs van 1. Kies elke 2^ bril met eer montuur van dezelfde of een lagere waarde en dezelfde PENTAX standaard enkel voudige of varifocale glazen. Specsavers Goes Ganzepoortstraat 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 - '-'N; Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55