Mart Flikweert wint in Goes Kersttennistoernooi Zege Van Quekelberghe Zeeuwse zwemmers naar Vlissingen voor titelstrijd kortebaan zPZC Woensdag 2 januari 2008 43 Roelof van Gilst wint dubbelklasse 5 en wordt tweede in enkel 4. door Sven Bakker goes - Mart Flikweert heeft op oudjaarsdag verrassend de hoogste categorie van het Kersttennistoer nooi in Goes op zijn naam geschre ven. De als vierde geplaatste speler uit Breskens rekende in de finale gede cideerd af met Remi de Jager, die op papier de titelfavoriet was. Flik weert won met tweemaal 6-3. In het nationaal ranglijsttoernooi dat in dezelfde hal gespeeld werd, werd Flikweert met een wildcard toegelaten, maar daarin verloor hij nipt in de eerste ronde. Roelof van Gilst beleefde in Goes een superweek. De tennisser uit Middelburg bereikte in twee cate gorieën de finale, waarvan hij er één winnend afsloot. In de vijfde categorie van het mannendubbel- spel won Roelof van Gilst samen met Coen de Water in de eind strijd van Paul van Hoeve en Peter van Hoeve. Na in beide sets op een 2-4-achterstand te hebben ge staan, pakten Van Gilst en De Wa ter toch de winst: 6-4 en 6-4. „Maar omdat we niet echt goed stonden te spelen, hadden we net zo goed een set kunnen verlie zen", zei Roelof van Gilst over de partij. In de 4-categorie van het enkelspel was de prestatie van de 19-jarige Van Gilst nog beter, Hoewel er geen titel tegenover stond. In het hoofdschema versloeg hij pg De Middelburger Roelof Van Gils verrast vriend en vijand tijdens het Kersttennistoernooi in Goes. Hij wint het dubbelspel 5 en wordt tweede in het enkel 4. de nummers één en twee van de plaatsingslijst door zijn beste ten nis te laten zien. In de finale bleek Marc Nuyens net iets te sterk: 6-4 3-6 en 3-10 in de supertiebreak. „Het ging heel goed. En dat had ik eigenlijk helemaal niet verwacht, want ik heb de afgelopen weken wat minder staan trainen. Ik had alleen gehoopt op het doorkomen van de poulefase", aldus Van Gilst. Saskia Oranje en Jeroen Alliet de den goede zaken in het gemengd- dubbelspel 3. De als eerste geplaats ten Oranje en Alliet versloegen in de finale Sharon Roselle en Björn Bosmans met 6-4 en 7-6. Bij het mannendubbelspel konden Sander van Buren en Rikkert van der Wel niet zorgen voor een Zeeuwse titel. Zij moesten in de eindstrijd hun meerdere erkennen in de Brabanders Björn Bosmans en Jean-Paul Schalken. Het werd 3-6 en 2-6. door Wim de Vos cadzand - Zo'n 115 deelnemers waren maandag naar het Bos van Erasmus (tussen Cadzand en Nieuwvliet) gekomen om de laat ste meters van het jaar af te leg gen. De Sylvesterloop (of is het cross want het parkoers is totaal onver hard) is inmiddels een traditie en kan in feite niet meer stuk. De edi tie van 2007 leverde een overwin ning op voor Patrick van Quekel berghe uit Aardenburg. Hij zag zijn sterke optreden van de laatste weken beloond. De Sylvesterloop heeft zijn eigen charme. Er is geen echte finishac- commodatie (de inschrijving ge beurt in een caravan) en geen kleedgelegenheid. Voor en na de wedstrijd kleden de atleten zich bij de auto of in de bosjes om en voorts. Er is wel een kraampje waar warme dranken worden ver kocht. „Het is een wedstrijd die het al tientallen jaren volhoudt. Ik weet het niet zeker, maar ik denk dat we ongeveer aan de dertigste editie toezijn", vertelde Fred Ra- bout, de vaste speaker bij de wed strijden van atletiekvereniging De Wielingen. Elk jaar is het weer een verrassing hoe lang de loop zal zijn. „We zijn altijd afhankelijk hoe het bos erbij ligt. De weersom standigheden spelen een grote rol. Twee jaar geleden bijvoorbeeld kwam ik hier om het parkoers uit te zetten maar door de sneeuw kon er niet gelopen worden. Toen hebben we een alternatieve om loop op de weg uitgezet", aldus Jan van der Linde, organisator van een groot aantal loopevenemen ten bij zijn club. Gelopen werd er maandag natuur lijk ook. Patrick van Queckelberg- he en Erik Cappon zonderden zich al snel af In de slotronde pro beerde Cappon zijn opponent te verschalken maar Van Queckel- berghe gaf niet toe. In de spurt was hij de snelste. Christianne Ver- morken uit Nieuwvliet liep solo naar de zege bij de vrouwen. Mart Flikweert schreef verrassend het Goese Kersttennistoernooi foto Wim Kooyman De deelnemers ploeteren door de modder in de Sylvesterloop. foto Camile Schelstraete Handbaltrainer Franken overleden goes - Op 55-jarige leeftijd is eind vorig jaar plotseling handbaltrai ner Nico Franken overleden. Franken woonde in Bergen op Zoom maar was lange tijd actief in Zeeland. Hij was onder meer trai ner van het Vlissingse Olympus, Delta Sport uit Zierikzee en van EMM uit Middelburg. Ook Fran- kens zoon Eric was enige tijd ac- tiefbij EMM. Vasseur kiest voor professionelere aanpak vlissingen - Remy Vasseur heeft maandag bij de Tankloop voor de laatste keer in het shirt van spon sor Davilex gelopen. De Vlissingse triatleet wil zijn sport professioneler bedrijven en gaat daarom met drie andere spon sors in zee. Vasseur won vorig jaar onder meer de triatlon van Stein en presteerde goed in die van Al- mere. Hierdoor is hij al verzekerd ^an^^WK^^lo^^Ahnere^^ Brabantse winnaar Oudejaarsconcours goes - Maxime van der Eijken is maandag winnaar geworden van het Oudejaarsconcours paardsprin- gen van Stal de Kroo in Nieuw- land. De Brabander was de snelste in de barrage en bleef foutloos. De klasse M werd gewonnen door Piet Huige uit Nisse met Ucello. Hij was de beste van vijf barrage klanten. Teun van de Broek won de klasse L, Jil Buijze de klasse B. Oud-internationals onderuit tegen HFC Haarlem - De Nederlandse oud-in ternationals hebben de traditione le nieuwjaarswedstrijd tegen de ko ninklijke HFC gisteren met duide lijke cijfers verloren: 6-1. Aron Winter maakte het doelpunt voor Oranje. HFC was in 2003 voor het laatst te sterk voor de ex-interna- tionals. Naast Winter deden ook spelers als )ohn Bosman, Barry van Galen en femunl ossen mee. Erik Poppe wint Tankloop goes - Erik Poppe uit Biggekerke heeft maandag op een slimme ma nier de Tankloop van Vlissingen naar Westkapelle en terug (23 kilo meter) op zijn naam geschreven. Hij nestelde zich tussen de deelne mers aan de loop van 10 kilometer en sloeg een gat. Hij liet zich niet meer achterhalen. Middelburger Sjaak Brouwer werd tweede, Vlis- singer Remy Vasseur derde. Sprengers: stop jacht op jeugdvoetballers zeist - Voorzitter Jeu Sprengers van de KNVB wil maatregelen tref fen tegen de 'jacht' op jeugdvoet ballers. In zijn nieuwjaarsrede zegt hij dat jonge voetballers hun oplei ding bij een club moeten afronden voordat ze verhuizen naar het lu cratieve buitenland. Sprengers sluit zich met deze mening aan bij Uefa-voorzitter Michel Platini. De Fransman deed eind november Luctor et Emergo en De Stormvogel favoriet op estafette-onderdelen. door Jeroen Dellebeke vlissingen - De Vlissingse zwem vereniging De Stormvogel houdt komend weekeinde in samenwer king met de KNZB Kring Zeeland de Zeeuwse winterzwemkam- pioenschappen kortebaan. In het Vrijburgbad wordt gestre den om de hoogste Zeeuwse eer en snelle tijden. Gezien het grote deelnemersveld wordt het een drukte van belang. De organisatie kan driehonderd deelnemers ver welkomen, die tezamen uitkomen op 52 onderdelen. De 100 meters zijn daarbij de grootste blikvan gers. Oudgedienden als Ryan Ver- planke, Eelco van Gemert, Cees tan Houvvel.|,i£en|r|^|Bnitk zijn nog steeds niet kansloos. De jeugd komt echter steeds meer op zetten. Kevin Hondsmerk, Niek de Ridder, Stephanie Rombout, zijn namen uit de jaargang 1988 die se rieus aan de deur ldoppen bij de se nioren. Voor de huidige junioren is het ZK de laatste kans om zich te kwalificeren voor de NK junio ren, die eind deze maand in Ter- neuzen worden gehouden. Daar voor hebben zich al flink wat Zeeuwen gekwalificeerd, maar de ploegen kunnen dus nog groeien. Beide dagen worden afgesloten met de estafette-onderdelen 4x 100 meter vrije slag en wisselslag. Bij de mannen zijn de beste papie ren voor Luctor et Emergo, dat op beide onderdelen aan de kop gaat. De Stormvogel is de te kloppen ploeg bij de vrouwen. Op beide da gen beginnen de wedstrijden om 'i 'i 1 «üMaiaiiiia—na

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51