Binnenland Ruim miljard euro schade door files CDA: te veel valse weeralarmen Motief achter mogelijk verijdelde aanslag is nog onduidelijk NIEUWJAARSRECEPTIE VRIJDAG 4 JANUARI 2008 VLISSINGEN 4 Woensdag 2 januari 2008 pzc De Dienst Speciale Interventies houdt drie mannen aan. rotterdam - Het is nog onduide lijk wat de drie mannen van plan waren die maandag in Rotterdam zijn aangehouden na een tip van de inlichtingendienst AIVD. Om dat het onderzoek nog loopt, kon een woordvoerster van het lande lijk parket van het Openbaar Mi nisterie gisteren niets zeggen over hun motieven. De AIVD sluit niet uit dat de ver dachten op korte termijn een 'ge welddadige actie' wilden uitvoe ren. Om die te voorkomen, zijn de mannen opgepakt door de Dienst Speciale Interventies (DSI) van het Korps Landelijke Politiedien sten. De officier van justitie bepaalt van daag of de verdachten worden voorgeleid aan de rechter-commis- saris. Op wie of wat de mannen het had den gemunt en of er mogelijk spra ke was van een terroristisch mo tief, blijft vooralsnog onduidelijk. De verdachten zijn respectievelijk 31,32 en 39 jaar. T\vee van hen hebben naast de Ne derlandse ook de Marokkaanse na tionaliteit. De derde man heeft geen vaste woon- of verblijfplaats en komt uit Sudan. Burgemeester en wethouders en de gemeenteraad van Vlissingen houden vrijdag 4 januari 2008 van 16.00 -18.00 uur de nieuwjaarsreceptie voor inwoners en relaties. De receptie wordt gehouden in de centrale hal van het stadhuis (ingang Stadhuisplein 2). Alle inwoners en vertegenwoordigers van bedrijven en organisaties zijn van harte welkom. De receptie wordt muzikaal opgeluisterd door het trio M3 met zangeres Marjon van Iwaarden. Tijdens de receptie houdt burgemeester Wim Dijkstra omstreeks 17.00 uur een nieuwjaarstoespraak. GEMEENTE PETER AN STRAATEN Gestegen filedruk leidt tot hogere kosten voor de economie. door Marcel Proos den haag - De economische scha de door files is in het afgelopen jaar voor het eerst boven de 1 mil jard euro uitgekomen. Vastzitten de vrachtwagens en werknemers die uren in de file stonden, kost ten Nederland 1,08 miljard euro. Dat is ruim 10 procent meer dan in 2006, zo blijkt uit berekeningen van de VerkeersInformatieDienst (VID). De forse economische schade is volgens de VID een direct gevolg van de gestegen filedruk. Filedruk is de lengte maal de duur van fi les). In 2007 nam deze druk met 10,6 procent toe. „Vooral de avondspits was drukker", legt een woordvoerder van de VID uit. Tus sen 16.00 en 17.00 uur steeg de file druk liefst 24 procent. De vergrijzing veroorzaakt 's avonds meer files, denkt de VID. Ouderen gaan bijvoorbeeld 's mid dags op bezoek bij vrienden. Zij willen wel voor het avondeten thuis zijn. „Dan staan zij dus aan het einde van de middag in de file", aldus de VID-woordvoerder. In de maanden januari, mei en De economische schade door files is in het afgelopen jaar voor het eerst boven de 1 miljard euro uitgekomen. Dat meldt de VerkeersInformatieDienst. juni was het flink drukker op de snelwegen dan in 2006. Dat heeft te maken met de vele neerslag in die maanden, constateert de VID. Ook in april en in februari ston den er meer files, maar toen viel er niet meer neerslag dan in dezelf de periode een jaar eerder. Het belangrijkste knelpunt was net als vorig jaar de brug over de Oude Rijn bij Zoeterwoude-Rijn- dijk op de A4. Tweede op de lijst is de Coentunnel op de binnen ring van de Amsterdamse Aio. De 8o-kilometerzone heeft daar vol gens de VID weinig effect gesor teerd. Het drukste traject was vorig jaar de A2 van Utrecht naar Den Bosch. Dat heeft te maken met wegwerkzaamheden. Dieren komen om bij brand kinderboerderij heemskerk - In een kinderboerde rij aan de Vrijburglaan in Heems kerk is op nieuwjaarsochtend rond half zes brand uitgebroken. De kin derboerderij is volledig verwoest. Veel dieren zijn om het leven geko men. De politie sluit brandstich ting niet uit. In Heemskerk woedde gisteren ook brand bij manege De Schim- melkroft aan de Kerkweg. De paar den konden net op tijd in veilig heid worden gebracht. Politie schiet twee agressieve honden af sint odilienberg - De politie heeft gisterochtend in Sint Odiliënberg twee agressieve honden doodge schoten. Die hadden eerder een kudde schapen aangevallen en richtten zich vervolgens op brand weerlieden, die de schapen in vei ligheid wilden brengen. Volgens de brandweer hadden de honden een kudde van bijna twin tig schapen in een wei aan de Ler- opperweg aangevallen, waarbij vier schapen werden doodgebeten. Een groot aantal schapen vluchtte een sloot in, waarbij drie dieren verdronken. Senioren willen zetel in Europarlement den haag - In Den Haag is de Eu ropese Partij voor Senioren opge richt. De partij wil in juni 2009 meedingen naar een of twee zetels in het Europees Parlement, meld de oprichter Roy van Huet (65) gis teren. „Een gat in de politieke markt", aldus Van Huet. De Hagenaar probeerde eerder ver geefs een zetel te krijgen in het Eu ropees Parlement en de Tweede Kamer. Hij kon toen het benodig de inschrijfgeld niet bijeenkrijgen. Op 20-12-2007 is ten laste van Claudia Cornelia Hendrika Brinkman, thans zijnde zonder bekende woon- of verblijf plaats zowel in als-buiten Nederland, een procesverbaal betekend door N.A. Polderman, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt betrokkene gedagvaard om op maandag eenendertig maart tweeduizendacht des voormiddags te 10.00 uur in persoon of bij gemachtig de te verschijnen ter terechtzitting van de Rechtbank Middelburg, sector kanton, locatie Middelburg, alsdan gehouden wordende in het gerechtsgebouw aan de Kousteensedijk 2. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onder staand gerechtsdeurwaarderkantoor. Buys Partners B.V. Ondernemersweg 5 4691 SL Tholen Vrouw komt om nadat auto te water raakt amsterdam - Een vrouwelijke pas sagier van een personenauto die maandagavond in 't IJ in Amster dam belandde, is in de nacht van maandag op dinsdag in een zieken huis overleden. Twee andere inzittenden zijn nog steeds in levensgevaar, aldus de po litie. Het voertuig met daarin vier men sen belandde rond 23.30 uur door nog onbekende oorzaak in het wa ter. Nederlanders kijken iets minder televisie hilversum - Nederlanders hebben in 2007 gemiddeld drie uur en zes minuten per dag voor de televisie doorgebracht. Dat is ruim tien mi nuten minder dan in 2006, meld de de Stichting Kijk Onderzoek (SKO) gisteren. Volgens de stich ting is de daling het gevolg van een veranderende bevolkingssa menstelling en een aantal warme maanden in 2007. Nederland 1 blijft de grote favoriet bij tv-kijkend Nederland. Zowel ge durende de dag (17,8 procent) als de avond (19 procent) haalde de zender het hoogste marktaandeel. (SE1.0KKIC IVlEüVA/jAflri. ,£1 KEi- Partij wil dat KNMI eerst met andere weerbureaus overlegt. den haag - Het CDA wil het aan tal valse weeralarmen omlaag brengen. Het weerbureau van de Staat, het KNMI, moet eerst ande re weervoorspellers raadplegen voordat het deze ernstige waar schuwing afgeeft. Dat zei Tweede Kamerlid Joop Atsma gisteren. Volgens de CDA'er loopt de econo mie bij elk vals weeralarm een schade op van minstens tientallen miljoenen euro's. Bovendien zijn mensen bij elke valse waarschu wing minder geneigd een volgend alarm voor storm, sneeuw of glad heid serieus te nemen. Volgens Atsma bleken het afgelopen jaar drie van de vijf weeralarmen van het KNMI niet te kloppen. Hij wil daarom dat het KNMI met com merciële weerbureaus als Meteo Consult en Piet Paulusma gaat overleggen. Alleen als deskundi gen van verschillende weerinstitu- ten het eens zijn, moet vervolgens een weeralarm worden afgegeven. Volgens Atsma waren de commer ciële voorspellers het destijds niet eens met de waarschuwingen die uiteindelijk ook vals bleken te zijn. De kritiek van het CDA op het weeralarm van het KNMI is onte recht, aldus een woordvoerder van Het KNMI geeft te makkelijk een weeralarm af, vindt CDA'er Joop Atsma. Drie van de vijf waarschu wingen waren vorig jaar onte recht, aldus het Kamerlid. het weerbureau. „Het aantal valse weeralarmen dat wij geven is mini maal. Ieder weeralarm wordt ach teraf geëvalueerd en is in bijna alle gevallen terecht afgegeven." Vooraf overleg plegen, ziet het KNMI niet zitten. Het weeralarm heeft volgens het instituut te ma ken met de maatschappelijke vei ligheid. „Daarover ga je niet eerst een groepsdiscussie houden." Het KNMI benadrukt dat het feit dat problemen uitblijven na het af geven van een weeralarm, bete kent dat het heeft gewerkt. De directeur van Meteo Consult, Maarten Noort, denkt dat ieder een is gebaat bij het beste weeral arm. „Het weeralarm is nu het hei ligdom van het KNMI. Raar als je bedenkt dat er veel meer meteoro logische kennis is in Nederland."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 4