Zeeland Knokke-Heist krijgt nieuw ziekenhuis SALE n Ziekenhuisgroep gaat op energiezuinige toer HaalYneer uit je dag! Hoge tarweprijs heeft weerslag op Cargill Haal meer uitje dag! Nu tot 50% korting PZC Woensdag 2 januari 2008 29 Ontwerp geïnspireerd op de wolk van schilder René Magritte. door Frank Gijsel knokke-heist - In Knokke-Heist verrijst een nieuw ziekenhuis. De bouw gaat in 2010 van start en vier jaar later moet het complex operationeel zijn. Kosten: ruim honderd miljoen euro. Het complex krijgt een capaciteit van 350 patiënten. Het huidige OLV Ter Linden Ziekenhuis in Knokke-Heist wordt langzaamaan te krap en is moeilijk bereikbaar. De keuze voor de locatie nabij het kruispunt Far West, in de hoek van de Natiënlaan en de Kalvekeet- dijk nabij Westkapelle, is gemaakt om een vlotte ontsluiting te krij gen. Het ontwerp, dat geïnspireerd is op de wolk van kunstschilder René Magritte, oogt futuristisch. De inrichting zal er uitzien als een vliegende wolk en zal milieuvrien delijk en vlot aanpasbaar zijn aan de nieuwste medische technieken. Het volledige bouwwerk komt voor een deel onder de grond en wordt op stalen pilaren geplaatst. Door dit speciale concept kan het ziekenhuis constant worden aange past aan nieuwe medische installa ties. Die worden via het dak of via de vloer geïnstalleerd. Het gedeel telijk in de grond verzonken par- De bouw van het nieuwe zieken huis in Knokke-Heist begint in 2010. Vier jaar later moet het klaar zijn. De kosten worden ge raamd op honderd miljoen euro. keergebouw biedt plaats aan acht honderd auto's en doet tevens dienst als randparking voor de stad Knokke-Heist. Naast het ziekenhuis is er plaats voor een revalidatiecentrum, zorg- hotel, polikliniek, auditoria, evene mentenruimte en een helihaven. De meeste kamers zijn éénper soonskamers, waarmee wordt inge speeld op de huidige tendens in Vlaanderen. In het gebouw wordt een nieuw concept toegepast en wordt afge stapt van de lange ziekenhuisgan gen. Patiënten hebben straks van uit hun kamer zicht op de wijde omgeving met een nog aan te leg gen golfterrein. De huidige locatie van het Ter Lindenziekenhuis in Knokke-Heist krijgt na 2014 een nieuwe bestemming. van Cargillproducten behoorlijk is gedaald. De zetmeelverwerker maakt zich overigens nog geen grote zorgen, zo wordt gemeld in het personeels blad. De vestigingen focussen zich de komende tijd vooral op kwali teitsverbetering, veiligheid en on derhoud. De vestiging in Sas van Gent heeft het minst last van de af nemende vraag naar producten. De aanwezigheid van alcoholpro ducent Nedalco op het Cargillter- rein is een garantie voor een conti nue afname van zetmeel voor de productie van alcohol. DELSCHER Grote Markt 11 -13 4461 AH Goes www.delscher.nl terneuzen - De ziekenhuisgroep Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen wil in 2008 fors besparen op het ener gieverbruik. In totaal moet de ener gierekening in het nieuwe jaar tien procent lager uitvallen dan die over 2007. Op jaarbasis zijn de ziekenhuizen in Zeeuws-Vlaanderen zo'n mil joen euro kwijt. Een ton bezuini gen is de doelstelling. De helft van de besparingen moet verwezen lijkt worden door toepassing van nieuwe, goedkopere technieken. Medewerkers en cliënten moeten door zuiniger te zijn, de andere helft bewerkstelligen. De zieken huisgroep verwacht dat er be spaard kan worden op lichtge bruik, klimaatbeheersing en com putergebruik. Er komt een campag ne die daar aandacht voor vraagt. Comforel hoofdkussen Normaal 29,95 per stuk nu 2 voor 39,95 Tencel dekbed Dekbed met 90% ganzendons. 1 persoons van 299,- Nu voor €199,- Boxspring Basix Complete combinatie 160 x 200 cm bestaande uit hoofdbord, boxsprings en pocketveringmatrassen Van 1980,- Nu voor €1595,- Noordstraat 7- 13 4531 GA Terneuzen 0115 - 613 130 Cildefeesten hebben een nieuwe voorzitter sluiskil - Na ruim twaalf jaar heeft Thon Bastiaansen besloten de voorzittershamer van de Stich ting Gildefeesten neer te leggen. Het voorzitterschap heeft hij over gedragen aan Mare Gijsel. Ook be stuurslid Benny Martens is ge stopt. Het bestuur bestaat nu ver der uit: Louis Schout, Patrick van Megen, Monique Vanhijfte-Corne- lis, Femmy van Lent-Dekker, Inge borg Fermont-Bleyenberg en jacky van Bendegem. Schaterend het nieuwe jaar in terneuzen - Lachend het nieuwe jaar in, dat is de bedoeling van de Terneuzense 'lachcoach' Nanette Rietdijk. Zij belegt donderdag avond vanaf 20.00 uur een bijeen komst in Het Rivierenhuis aan de IJsselstraat in Terneuzen, met als doel om 2008 'samen schaterend in te gaan'. Deelname kost zes eu ro, twee consumpties inbegrepen. Vooraf aanmelden kan via: lachcoach@zeelandnet.nl of 06-47321870. Vogelvrienden houden beurs in 't Meulengat sluiskil - De Sluiskilse Vogelvrien den houden in 2008 zes vogelbeur zen. De eerste is op zondag 6 ja nuari in gemeenschapshuis 't Meu lengat in Sluiskil. Vogelkwekers kunnen van 10.00 tot 12.00 uur hun dieren ruilen of te koop aanbieden aan collega's en liefhebbers. Ook zijn er opkopers en stands met vogelbenodigdhe den aanwezig. De toegang tot de beurs is gratis. Electrabel wil centrale bouwen bij Sidmar zelzate - Het Belgische energie concern Electrabel heeft plannen om een nieuwe energiecentrale te bouwen bij het metaalbedrijf Sid mar. De centrale zou gestookt wor den op hoogovengas dat bij Sid mar vrijkomt bij de staalproductie. De centrale zou tegen 2010 opera tioneel moeten zijn. Ook heeft Electrabel nog een optie op de bouw van een nieuwe kolencentra le bij het Rodehuizendok bij Gent, met een capaciteit van 800 MW. Arnemuiden brengt 32.000 euro bijeen arnemuiden - Arnemuiden tastte op oudejaarsdag diep in de buidel. Zo'n 75 vrijwilligers, die met collec tebussen langs de deuren gingen, haalden 32.000 euro op voor het Chinees-Vietnamese echtpaar Lin, dat bij brand in hun restaurant al le vier de kinderen verloor. Daar komen nog giften bij van de onder nemers, stortingen op de speciale girorekening, en bijdragen uit kerk diensten. Vandaag wordt de totaal stand bekend. Dorpsraad Philippine houdt een inloopuur philippine - De dorpsraad van Phi lippine wil een beter beeld krijgen van wat onder de bewoners van het mosseldorp leeft. Dorpelingen krijgen donderdag de gelegenheid om hun zegje te doen over ontwikkelingen in hun woon plaats. Ook suggesties en initiatie ven zijn welkom. Het inloopuur van de dorpsraad wordt gehouden in de Schotse Hoek en begint om 19.00 uur. op alle show roommodellen! sas van cent - De zetmeelverwer- kende bedrijven van Cargill in Sas van Gent en Bergen op Zoom wor stelen met de hoge prijzen voor tarwe en maïs. Klanten van de ves tigingen zoeken door die hoge prij zen voortdurend naar goedkopere alternatieven, waardoor de afzet x www.slaapkennerrademakers.nl a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47