Zeeland Grote politie-inzet in Terneuzen Frisse start voor nieuwjaarsduikers *1 Voedselbank heeft geld nodig PZCI25 ■TT - ZEEUWS-VLAANDEREN 39 35 V- Gevaarlijke pillen verloren Kenneth Perez keert terug naar Ajax Kleinkunstenaar Jos de Jonge brengt T.A.N.G.O. Woensdag 2 januari 2008 Tip? redtern@pzc.nl Mishandeling portier discotheek aanleiding schermutselingen. TERNEUZEN - De politie heeft in Terneuzen in de nieuwsjaarsnacht zestien mensen aangehouden voor vandalisme, geweldpleging en het verstoren van de openbare orde in het uitgaanscentrum. Agenten hadden uren nodig gehad om de gemoederen in de Nieuw- straat tot bedaren te brengen. Col lega's uit andere delen van Zee land verleenden assistentie om rad draaiers aan te houden en te voor komen dat de situatie uit de hand liep. In totaal waren 25 politiemen sen op de been. Vijf personen zijn aangehouden voor mishandeling van een portier. Nog eens elf wa ren betrokken bij de schermutse lingen in het Terneuzense uit gaanscentrum. Volgens politiewoordvoerder Al- win Don ging het mis toen een groepje van vijf jongeren rond vier uur de portier van discotheek mis handelde. De man liep verwondin gen aan zijn gezicht op. De daders, in de leeftijd van 16 tot 25 jaar, gin gen vervolgens doodgemoede reerd naar binnen. De politie be sloot aanvankelijk om de jongeren buiten op te wachten. Binnen werd de situatie echter steeds grim miger, resulterend in een knokpar tij tussen bezoekers. In overleg met de discotheek werd besloten de gelegenheid alsnog te ontrui men. Don zegt dat het geen zin PW Een politieteam dat bovenregio- naai inzetbaar was, werd opge trommeld om hulp te bieden. Pas om 7.00 uur was het rustig in de Terneuzense Nieuwstraat. had de jongeren uit elkaar te drij ven. „De situatie op straat werd erg dreigend. Het was niet zo dat de menigte zich tegen ons keerde, maar men probeerde ons werk wel te bemoeilijken." Een team dat die nacht bovenregio naal inzetbaar was, werd opge trommeld om hulp te bieden. Ook van boven de Westerschelde kwam hulp. Pas om zeven uur was het rustig in de Terneuzense Nieuwstraat. In de regio was het verder redelijk rustig Er kwamen 47 meldingen van vuurwerkoverlast, brandjes en ontploffingen De brandweer moest enkele malen uitrukken. Zo werden in Terneuzen een fiets, een elektriciteitskastje en een bos je in brand gestoken en werd vuur werk door een brievenbus ge gooid. In Hoek zoefde een vuur pijl de kerk in. In Sas van Gent ont stond brand in een container. In Hulst brandde aan de Zandstraat een schuur af en in Terneuzen ging een woning aan de Beetho- venhof in vlammen op. De bewo ners konden op tijd wegkomen. Het is niet duidelijk of vuurwerk de oorzaak van de branden is. BRESKENS - Zo'n vijfenzeventig waaghalzen zwierden gisteren handdoeken en badjassen even voor twaalven af om bij Strandpa viljoen 't Halve Maentje in Bres- kens een frisse nieuwjaarsduik te nemen. En fris was het zeker. De toeschou wers keken vol bewondering hoe het gezelschap durfallen het zoute zeewater indook. Rode billen, tril lende benen en ijskoude voeten waren de 'cadeautjes' van moeder natuur. „Het was best grappig om eens te doen. Het is wel steenkoud en de schuld van mijn zoontje dat ik hier nu sta. Hij zei op oudejaars avond ja tegen mijn schoonmoe der om mee te doen. En uiteraard was ik er ook koud aan dan hè. Maar het is wel voor herhaling vat baar", aldus Bressiaander Carlo de Smit. Na de duik spoedden de deelnemers zich, op Gerard Die vers uit Doetinchem na, naar bin nen richting erwtensoep en war me chocolademelk. Dievers had eerst nog iets anders in petto. Op het strand vroeg hij zijn vriendin Diana van Dulden ten huwelijk, met een beduusd maar volmondig 'ja' als antwoord. Bij strandpaviljoen de Zeemeeuw in Retranchement gingen rond het middaguur eveneens zo'n zeventig duikers het zeven graden koude water in. In Vlissingen kozen tradi tiegetrouw de meeste Zeeuwen, zo'n 150, het koude sop. ■Fj voor meer foto's en filmpjes zie www.pzc.nl m Freddy Verschraegen uit Zaamslagveer neemt zijn nieuwjaarsduik achterwaarts. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Een inwoner van Ter neuzen heeft medicijnen verloren die bij inname door kinderen ge vaarlijk zijn. Het gaat om het ge neesmiddel acetylsal. De medicij nen zijn vrijdag al verloren. Ver moedelijk is dat gebeurd in de om geving van de Van Steenbergen laan, de Axelsestraat en de Stenen beer in de Terneuzense binnen stad. De vinder van de geneesmid delen wordt gevraagd die in te leve ren bij de apotheek of bij de poli tie in Terneuzen. NIEUWJAARSRECEPTIE^- U bent van harte welkom op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Terneuzen. Deze vindt plaats vanavond. 2 januari van 17.00 tot 18.30 uur, in het Scheldetheater, Westkolkstraat 16 in Terneuzen. Subsidieverzoek voor vervoer en organisatie verstrekken pakketten. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen vraagt de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten de kosten te subsidiëren die gemaakt moeten worden om de levensmid delen bij de mensen te krijgen. Die kosten werden tot nu toe be taald met geld dat bedoeld was voor de verstrekking van verse groenten en fruit. Voorheen kreeg de voedselbank deze producten gratis van leveranciers, maar nu de ze duurder zijn geworden, worden ze niet meer als onverkoopbaar aan de voedselbank aangeboden, schrijft het bestuur van de voedsel bank. „De gemeenten hebben wij dus hard nodig voor de kosten van het ophalen en verdelen zelf." De voedselbank krijgt de meeste producten van winkels en produ centen, die hun overtollige, maar nog goede levensmiddelen ter be schikking stellen voor mensen die te arm zijn om deze zelf te kopen. De voedselbank verdeelt ze onder mensen die minder dan 150 euro per maand vrij te besteden heb ben. Wekelijks gaat het om zo'n 220 voedselpakketten ter waarde van 15 tot 20 euro. Vorig jaar be droegen de kosten voor vervoer ruim 5500 euro, in 2007 6100 euro en voor dit jaar wordt gerekend op bijna 7900 euro. De Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen vraagt voor dat bedrag subsidie aan de gemeen ten. Middelburg en Goes stoppen 'hun' voedselbank al geld toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43