Zeeland Windkracht 10 komt binnen bereik Groenteman stopt ermee na veertig jaar bekijk in een periode van 5 weken gratis hoe fit jij bent www.benjijfit.nl PZC Woensdag 2 januari 2008 I 29 Vrouwen trotseren de elementen tijdens vijftiende Kunstschouw. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - De provincie is nog net voor de jaarwisseling over de brug gekomen met 7.500 euro subsidie voor het eerste deel van 'Windkracht 10'. Dat is de naam voor een bijzonder kunst project tijdens de vijftiende Kunst- schouw in 2008. „Een mooi cadeautje. Met vijftig procent van de totale begroting, krijgen we het maximum dat de provincie voor dit soort zaken be schikbaar stelt", zegt Marjolijn van den Adel, artistiek coördinator van de Kunstschouw. Volgens haar heeft 'Windkracht 10' nu een rede lijke kans van slagen. „We hebben onze hoop verder gevestigd op sponsoring en een extra bijdrage van de Stichting Renesse." Van den Adel laat weten dat het gaat om een opmerkelijk textiel- project, dat verdeeld over twee Kunstschouwen wordt uitgevoerd. Ook toerisme speelt mee in project Windkracht 10. foto Dirk-Jan Gjeltema Dit jaar in de haven van Burgh- sluis en in 2009 rond de Plompe Toren. De ondertitel '10 vrouwen trotseren de elementen' geeft iets weer over de aanpak. Tien kunste naressen worden uitgenodigd hun creativiteit te toetsen aan de ele menten. Het is de bedoeling dat zij beelden van textiel maken aan ze ven meter hoge masten op de bui- tenpier van de haven van Burgh- sluis. „Deze kunst zal, als een speelbal in de wind, bij uitstek de grillen van de elementen zichtbaar maken, waar Zeeland zo vaak mee te maken heeft", zegt Van den Adel. De Kunstschouw wil hier mee verband leggen tussen beel dende kunst en deze specifiek Zeeuwse omgeving, inclusief de aantrekkingskracht als toeristische trekpleister. Het Waterschap Zeeuwse Eilan den verleent medewerking door gaten in de pier te boren om de masten te plaatsen. De Kunst schouw is van 13 tot 24 juni, maar Windkracht to loopt tot 1 oktober. De provincie trekt 7.500 euro uit voor textielproject 'Windkracht 10' van de Kunstschouw 2008. Tien kunstenaressen toetsen hun creativiteit aan de elementen. Via gezondheidscentrum Take Care bieden wij u over een periode van 5 weken een gratis fitheidonderzoek aan voor iedereen vanaf 18 jaar. Daarnaast voorziet Take Care u van een advies, door middel van een persoonlijk trainingsschema. Dit op basis van uw wensen. Wilt u joggen, zwemmen of thuis fitnessen? Alles is mogelijk. Informeer naar de mogelijkheden, bel 0111417065 (op werkdagen van 9.00-22.00 uur) of kijk op onze website. Aanbevolen door: Extra voorstelling Alles is Liefde in FiZi ZIERIKZEE - De populariteit van de film Alles is Liefde neemt ongeken de vormen aan. De rolprent trok inmiddels meer dan een miljoen kijkers. Ook voor de vertoning bij filmhuis FiZi in Zierikzee is de be langstelling groot. Daarom is beslo ten een extra voorstelling in te ge lasten op zondag 6 januari om 16.30 uur. De film draait ook zon dag 14.00 uur, vrijdag 11 januari en zaterdag 12 januari. (20.30 uur) Kerstboom levert in Bru twintig cent op BRUINISSE - Sommige Bruse kinde ren gaan vrijdag goede zaken doen. Elke opgehaalde kerstboom levert in het vissersdorp namelijk twintig cent op. De aanbieder krijgt ook een lootje uit de loterij. Vanaf 18.30 uur kunnen de kerstbo men worden aangeboden op het Havenplateau. Een half uurtje later zet de jeugdbrandweer er de brand in. Woelige jaarwisseling Goeree-Overflakkee OUDDORP - Op Goeree-Overflak- kee is de jaarwissling volgens de politie van het district De Eilan den woelig verlopen. Zeventien mensen werden aangehouden voor onder meer vernielingen, brandstichting en baldadigheid. Na middernacht werden op ver schillende lokaties vreugdevuren gestookt waarbij de Mobiele Een heid in Ouddorp en Dirksland handelend op moest treden. Blikken Kerststad voor het laatst geopend renesse - De expositie Blikken Kerststad in museum De Blikvan ger in Renesse is zondag voor de laatste keer geopend. Bezoekers zijn welkom tussen 13.00 en 17.00 uur. Het oude blikkenmuseum van Annemarie Heiligers is daarna enkele weken gesloten voor de jaar lijkse grote schoonmaak. Het nieu we tentoonstellingsprogramma be gint hier op zondag 20 januari. Groenteman Cees Legemaate helpt de laatste klanten in zijn verkoopruimte in de Golff-supermarkt. foto Dirk-Jan Gjeltema Sieraden en laptops gestolen bij inbraak goes - Bij een woninginbraak in de Homikswei in de Goese wijk Noordhoek is afgelopen zondag voor een onbekend bedrag aan goederen gestolen. De inbrekers sloegen toe door een deur te forceren. De bewoners van de woning missen sindsdien on der meer twee laptops, diverse sie raden en twee horloges. De politie doet nog onderzoek naar de zaak. Eilandenkoor houdt open repetitieavonden zierikzee - Het christelijk ge- mengd eilandenkoor houdt in ja nuari open repetitieavonden. Ieder een die wil meezingen of kijken is welkom op de maandagavonden tussen 19.45 en 21.45 uur in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. In 2008 viert het koor het tienjarig be staan, staat een nieuwe cd op het programma en werkt het koor mee aan een EO-programma. Cees Legemaate (64) helpt zijn laatste klant op oudejaarsdag. door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Zierikzee gaat het nieu we jaar in zonder groenteman. Cees Legemaate vindt het na veer tig jaar welletjes. Oudejaarsdag hielp hij zijn laatste klant. „Nee, een echte groenteman is er nu niet meer. Jammer voor Zierik zee. Het is een landelijke tendens, die je ook in de grotere steden ziet. Slager, bakker en met name de groenteman; ze worden opge slokt door de supermarkten." De laatste twintig jaar huurde Le gemaate verkoopruimte in de Golff-supermarkt aan het Haven plein. „In het huurcontract staat dat ik mijn zaak eerst aan de Golff moet aanbieden. Zij gaan er een mooie supermarktafdeling van ma ken." Gebrek aan opvolgers had Lege maate bepaald niet. „Ik ken er drie die mijn toko zó over hadden wil len nemen. Ze hadden nog niet eens de cijfers gezien. Want een groentenspecialist kan in Zierikzee een goede boterham verdienen. Maar dan moet hij wel toegevoeg de waarde leveren. Met sla en kom kommer red je het niet. Je moet stamppotten maken, rauwkost en verse soep." De 64-jarige Legemaate begon veertig jaar geleden aan de Melk markt in de zaak van zijn ouders. „Later heb ik het pand gekocht. Bo ven stonden zeven emmers onder het lekkend dak, dus dat moest grondig worden verbouwd. Dat konden we alleen opbrengen als het een supermarkt zou worden. Twintig jaar hebben we die zaak gerund, tot de Melkmarkt over kwam wat je nu in de Korte Sint Janstraat ziet: er kwamen steeds meer winkels leeg te staan. Toen ben ik naar mijn collega en vriend Quist gestapt met de vraag of ik een stuk van zijn winkel kon hu ren. 'Graag', zei die, 'want ik heb zo'n hekel aan groenten.' Binnen drie weken was het contract gete kend en zat ik in de Golff" De ex-groenteman was ook poli tiek actief Hij zat 23 jaar in de ge meenteraden van Zierikzee en Schouwen-Duiveland. Alles bij el kaar was hij zeven jaar fractievoor zitter van het CDA. Legemaate gaat nog niet op zijn lauweren rusten. „Ik blijf voorzit ter van de winkeliersvereniging en ik ga vrijwilligerswerk doen, als coördinator noodopvang van het Leger des Heils. Verder ga ik advi seren aan een groentebedrijf in Yerseke en in de zomer - tja, ik kan het niet laten - ga ik helpen in de groentewinkel van John de Smits in Burgh-Haamstede." In maart wordt Legemaate 65 en gaat hij met pensioen. ÏW* De groentehandel in de Zierik- zeese Golff-supermarkt ver dwijnt. Cees Legemaate houdt er mee op. Golff gaat kant-en-klaar- producten leveren op afdeling. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37