li vera Nieuwjaarsduik met een boodschap <8< Dorp tast diep in de buidel voor Lin Bodemonderzoek is duurder dan gepland Golden Tulip The Messiah in Middelharnis SPZC Woensdag 2 januari 2008 27 live life love livera OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940-2, MIDDELBURG World Servants trotseren koud zeewater voor het goede doel. door Piet Kleemans westenschouwen - Bouwen aan jezelf door te bouwen voor een an der. Dat is het motto van de chris telijke hulporganisatie World Ser vants, en om dat ideaal uit te dra gen gaat geen zee de World Ser vants te hoog. Om fondsen te wer ven en het goede doel onder de aandacht te brengen deden elf Schouwen-Duivelandse World Ser vants mee aan de nieuwjaarsduik Westenschouwen. Tja, en daar sta je dan. In zwem broek of bikini met een t-shirt er overheen. Met je blote voeten in het koude zand en een duik in 5.7 graden koud zeewater in het voor uitzicht. Samen met nog vierhon derd anderen (een record). Een ere haag van naar schatting duizend - warm aangeklede - mensenkijkt bewonderend toe hoe de veel schaarser geklede deelnemers de elementen trotseren. „Wat dit zo leuk maakt is dat je het als een groep doet. Het is gewoon kicken om zoiets als dit samen te doen", zegt World Servant Stephan Schreurs, gevraagd naar zijn mo tief om mee te doen aan het in middels niet meer weg te denken jaarlijkse frisse ritueel. Want fris is het, meldt Schreurs na een snelle koude duik weer terug op het strand, op weg naar de warme handdoek. „Ik voel mijn tenen bijna niet meer. Het is echt heel erg koud", bibbert hij. World Ser- vant-collega Anne van Hekke heeft het ook weieens warmer ge had. Maar ook zij maalt er niet om. Het is het goede doel dat telt. „In mijn eentje zou ik dit nooit doen. Samen met andere World 'Het is gewoon kicken om zoiets als dit samen te doen' Servants wel. Het is belangrijk voor onze naamsbekendheid." De Schouwse World Servants zwer men in de loop van het jaar uit naar verschillende landen. Van Hekke gaat naar India om in het dorp Sidakatte klaslokalen te hel pen bouwen. Schreurs hoopt af te kunnen reizen naar Egypte om daar mee te helpen bij het bou wen van een weeshuis voor jon gens. „Het is altijd een droom van me geweest naar Afrika te gaan en dat kan ik nu combineren met het werken aan idealen. Wij hebben hier zoveel en zij hebben daar zo weinig. Het geeft voldoening de mensen daar te helpen en meteen zelf ook levenservaring op te doen. Reis en verblijf in het bui tenland moeten de World Ser vants zelf betalen. De nieuwjaars duik was voor hen een sponsor- duik. In februari houden ze een pannenkoekenavond in zorgcen trum Borrendamme. foto's en filmpjes op www.pzc.nl door Henk Postma arnemuiden - Onder surrea listische omstandigheden tastte Ar nemuiden op oudejaarsdag diep in de buidel. Zo'n 75 vrijwilligers die met collec tebussen langs de deuren gingen, haalden 32.000 euro op voor het Chinees-Vietnamese echtpaar Lin, dat bij een brand boven hun res taurant alle vier de kinderen ver loor. Daar komen nog giften bij van de ondernemers, stortingen op de speciale girorekening, en bij dragen uit kerkdiensten. Vandaag wordt de totaalstand bekend. De collecte vond plaats terwijl de klokken luidden en de politie op zowat alle hoeken van de straten toezicht hield op de jeugd. Maar zelfs de ruwsten onder de straat jeugd spekten gul de collectebus. Ook in Bruinisse gingen gisteren drie kinderen met koenkelpot langs de deuren om geld in te za melen. De World Servants waren tijdens de nieuwjaarsduik in Westenschouwen duidelijk herkenbaar aan vlag en t-shirt. foto Marijke Folkertsma Collecte in Arnemuiden op oudejaarsdag levert 32.000 euro op. Om te beginnen alles* tot 50% korting! L, kerkstr.. Goes 0113-270025 1 collectie en bestellingen Meer historisch 'verdachte' plekken dan tevoren gedacht. door Piet Kleemans zierikzee - Het historisch bodem onderzoek op Schouwen-Duive- land vergt meer geld dan ver wacht. Dat komt omdat het aantal 'verdachte' particuliere adressen hoger uitpakt, zo staat in een raadsbrief. Het historisch bodemonderzoek wordt uitgevoerd in het kader van het project Landsdekkend Beeld van het Ministerie van VROM. Dat project is gericht op het voor komen van bodemvervuiling en het saneren van vervuilde grond. De afgelopen twee jaar is op Schouwen-Duiveland onderzoek gedaan naar rond de 450 adressen. Dat onderzoek begint met een speurtocht in archieven en bestan den. Als daar aanleiding voor is, wordt die studie gevolgd door een bezoek op locatie van een moge lijk vervuild stukje grond en aan sluitend een oriënterend onder zoek. Dat aantal oriënterende on derzoeken werd door de gemeente eerder ingeschat op ongeveer vijf tig. Dat is te optimistisch volgens de raadsbrief Daarin wordt gespro ken over 150 tot tweehonderd adressen waar een oriënterend on derzoek uitgevoerd moet worden. door Piet Kleemans middelharnis - Oratorium The Messiah klinkt zaterdag 12 januari in de Grote Kerk aan de Ring in Middelharnis. Het is voor het eerst dat het oratorium op Goe- ree-Overflakkee volledig wordt uit gevoerd. De Christelijke Orato rium Vereniging Laudando tekent voor de zang. Het Randstedelijk Begeleidingsor kest Sinfonia zorgt voor de begelei ding. Verder werken mee sopraan Hieke Meppelink, alt Martine Straesser, tenor Jan van Elsacker, bas Wiard Witholt en organist Wim Diepenhorst. Dirigent is Ri- nus Verhage. Handel begon aan het oratorium The Messiah op 22 augustus 1741 en voltooide het 24 dagen later. In zeer korte tijd schiep hij volgens muziekkenners een absoluut mees terwerk. De aanleiding voor dit al les was een uitnodiging voor een aantal benefietconcerten in Du blin. De uitvoeringen werden een groot succes, en op gegeven mo ment werd de dames - vanwege de beschikbare plaatsruimte - zelfs verzocht niet in hoepelrokken naar het concert te komen. De tekst die voor The Messiah werd gebruikt werd uit het oude en nieuwe testament verzameld. De compositie bestaat uit drie de len. Het eerste deel schildert de si tuatie van de mensheid voor de komst van de Messias, in het twee de deel gaat het over het lijden en sterven van Christus en het derde deel laat de vruchten van lijden en sterven zien. De uitvoering van The Messiah in de hervormde kerk in Middelhan- ris begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35