Zeeland Brand smet op rustige jaarwisseling PZCI25 Een uurtje voor en door vrouwen op de lokale radio SCHOUWEN-DUiVELAND 39 35 Zierikzee op z'n best Aanhouding wegens geweld Goed voornemen Kenneth Perez keert terug naar Ajax Kleinkunstenaar Jos de Jonge brengt T.A.N.G.O. Woensdag 2 januari 2008 Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Een scala van kleuren en lichteffecten tekende rikzee. Net na middernacht werden door het vele siervuur- stad opgelicht. Dat zorgde voor een sfeervol plaatje. zich op de drempel van 2007 en 2008 afin de lucht boven Zie- werk de monumentale panden van de Schouwen-Duivelandse foto Dirk-Jan Cjeltema. Tienduizenden euro's schade aan Bru's complex De Vanger door Piet Kleemans BRUINISSE - Gebouwencomplex De Vanger - dorpshuis en sporthal - in Bruinisse is bij een brand in de oudejaarsnacht zwaarbeschadigd geraakt. De schade wordt voorlo pig geschat op enkele tienduizen den euro's. De brandweer gaat uit van brandstichting. De brand is een smet op een verder rustig ver lopen jaarwisseling op Schou- wen-Duiveland. Aanvankelijk leek de overgang van oud naar nieuw in Bruinisse zonder noemenswaar dige incidenten te verlopen. Dat bleek een misrekening. Rond 03.00 uur kwam de brandmelding binnen en was het alle hens aan dek voor de brandweer. Het vuur is volgens brandweeroffi cier van dienst, Joop Juffermans, ontstaan door vuurwerk in een vuilcontainer in de berging. Van de container sloeg de brand over 'Het is nu onze eerste zorg dat alles schoongemaakt en gerepareerd wordt' naar het platte dak van de entree van de sporthal. Het vuur verspreidde zich razend snel in de ruimte tussen het platte dak en het plafond. De brandweer lieden moesten het plafond en het dak openbreken om bij het vuur te komen. De brand veroorzaakte enorme rookontwikkeling. Voorzitter Wim van Kooten van de beherende Stichting Multifunc tioneel Centrum Bruinisse schat de schade op enkele tienduizen den euro's en daarbij gaat het voor al om rook, roet- en waterschade. „Maar in de entree is bijvoorbeeld ook alle elektrische bedrading weg. En je praat ook over indirecte schade, omdat de ruimten voorlo pig niet bruikbaar zijn en je daar om inkomsten derft. Ik hoop dat we snel met de verzekering tot overeenstemming kunnen komen en De Vanger snel weer open kan." Elders op het eiland bleef het rede lijk rustig tijdens de jaarwisseling. Er kwamen geen meldingen van vuurwerkslachtoffers. ZIERIKZEE - 1\vee mannen uit Zie rikzee zijn door de politie op oudejaarsnacht aangehouden we gens openlijke geweldpleging. De twee - 18 en 23 jaar oud - werden door de politie betrapt op het met behulp van vuurwerk opblazen van vuilnisbakken. Het duo bleek in het bezit van vuurwerk van zeer zwaar kaliber. Beiden zijn in gesloten in huis van bewaring To- rentijd in Middelburg. Een 24-jarige man uit de gemeen te Schouwen-Duiveland werd door de politie diezelfde nacht aan gehouden omdat hij enkele auto's zwaar had beschadigd. De politie kon de man - die zwaar onder in vloed van alcohol en drugs bleek - aanhouden dankzij een tip van een getuige. Programma Schouwse Vrouwen Wereldwijd start maandag op RSD. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Vrouwen krijgen een eigen programma op Radio Schou wen-Duiveland. Vanaf maandag gaat het programma Schouwse Vrouwen Wereldwijd draaien. „Een programma voor vrouwen en door vrouwen", zegt Trees Kool, een van de drie presentatri ces. „Het gaat over vrouwen en hun beroep of hobby's. Een vrou welijke dominee bijvoorbeeld of een vrouwelijke arts. ledereen die wat te vertellen heeft, mag ko men." De programmamakers mik ken op een breed, vrouwelijk pu bliek. jonge vrouwen, maar ook de wat oudere vrouw. Daarom is er voor gekozen het programma te la ten presenteren door drie genera ties. Carla Bosters (jonge moeder), Conny van der Sluis (kinderen in de tienerleeftijd) en Trees Kool (in middels oma). „We willen er een leuk en luchtig programma van maken. Niet al leen interviews in de studio, maar 02 Radio Schouwen-Duiveland be gint een programma voor vrou wen. De programmamakers mik ken op verschillende leeftijds groepen. ook reportages. Van een vrouwen koor bijvoorbeeld." Dat het programma luchtig moet worden betekent niet dat serieuze onderwerpen worden vermeden. „We gaan niets uit de weg." De programmamakers zijn hebben een nauwe band met het project Wereldvrouwen van sociaal cultu reel werk De Lichtboei. De deelne mers zullen regelmatig te gast zijn. Het streven is om nog een vierde presentatrice te vinden, om te pre senteren in duo's. Schouwse Vrouwen Wereldwijd is ie- dere maandagochtend te beluiste ren tussen 11.00 en 12.00 uur op ra dio Schouwen-Duiveland. zEEuwsStHZBZZSiS 8; Tip? redactie@pzc.nl Het nieuws ging als een lopend vuurtje op het nieuwjaarsfeest. Mannen van boven de 55 met wat overgewicht leven langer dan hun magere leeftijdsgenoten. Gemiddeld wel anderhalfjaar. De Middelburger keek tevreden naar zijn opbollend buikje en meewarig naar het afgetrainde fi guur van zijn buurman, die zich dagelijks in het zweet loopt. Die vroeg hem, zoals elk jaar, met een vilein lachje of hij nog goede voornemens had voor het nieu we jaar. „Aan de conditie wer ken of zo?" De Middelburger nam een slok bier en hapte nog eens in een oliebol. „Goede voor nemens? Ach, ik denk dat ik er nog maar een jaartje bij eet..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33