Van Gilst overtreft zichzelf in Kersttennistoernooi Schouw en Walraven grijpen eindzege in Sjoemeltoernooi Poppe verrast in Tankloop BPZC Woensdag 2 januari 2008 43 Middelburger wint dubbelklasse 5 en wordt tweede in enkel 4. door Sven Bakker goes - Roelof van Gilst beleefde bij het Zuid-West Lease Kersttoer nooi een superweek. De tennisser uit Middelburg bereikte in twee ca tegorieën de finale, waarvan hij er één winnend afsloot. In de vijfde categorie van het man- nendubbelspel won Roelof van Gilst samen met Coen de Water in de eindstrijd van Paul van Hoeve en Peter van Hoeve. Na in beide sets op een 2-4-achter- stand te hebben gestaan, pakten Van Gilst en De Water toch de winst: 6-4 en 6-4. „Maar omdat we niet echt goed stonden te spe len, hadden we net zo goed een set kunnen verliezen", zei Roelof van Gilst over de partij. In de 4-categorie van het enkelspel was de prestatie van de 19-jarige Van Gilst nog beter, Hoewel er geen titel tegenover stond. In het hoofdschema versloeg hij de nummers één en twee van de plaatsingslijst door zijn beste ten nis te laten zien. In de finale bleek Marc Nuyens net iets te sterk: 6-4 3-6 en 3-10 in de supertiebreak. „Het ging bijzonder goed, ik heb erg lekker staan spelen. En dat had ik eigenlijk helemaal niet ver wacht, want ik heb de afgelopen weken wat minder staan trainen. Ik had alleen gehoopt op het door komen van de poulefase", aldus Van Gilst. Mart Flikweert schreef de overwin- De Middelburger Roelof Van Gils verrast vriend en vijand tijdens het Kersttennistoernooi in Goes. Hij wint het dubbelspel 5 en wordt tweede in het enkel 4. ning in de derde en tegelijkertijd ook hoogste categorie op zijn naam. De als vierde geplaatste spe ler uit Breskens rekende in de fina le af met Remi de lager, die op pa pier de titelfavoriet was. Flikweert won met tweemaal 6-3. In het na tionaal ranglijsttoernooi werd hij met een wildcard toegelaten, maar verloor Flikweert nipt in de eerste ronde. Saskia Oranje en jeroen Alliet de den goede zaken in het gemengd- dubbelspel 3. De als eerste geplaats ten Oranje en Alliet versloegen in de finale Sharon Roselle en Björn Bosmans met 6-4 en 7-6. Bij het mannendubbelspel konden Sander van Buren en Rikkert van der Wel niet zorgen voor een Zeeuwse titel. Zij moesten in de eindstrijd hun meerderen erken nen in de Brabanders Björn Bos mans en Jean-Paul Schalken. Het werd 3-6 en 2-6. door Sjaak Sinke vlissincen - Erik Poppe heeft maandag op slimme wijze de Tankloop gewonnen. De atleet uit Biggekerke nestelde zich in de hardloopwedstrijd tus sen Vlissingen en de tank op de dijk van Westkapelle tussen de snellere tien kilometerlopers (zij hadden hun keerpunt in Zoutelan- de) en was daardoor snel uit het zicht van zijn concurrenten. Het tempo in de eerste vijf kilome ters werd onder meer gemaakt door Jesper Francke uit Koudeker- ke, Arjo Verhage (Aagtekerke) en Lucas Veen (Kampen). Francke won de korte afstand en bleef on der de veertig minuten: 39.25. Erik Poppe had in Zoutelande al twee minuten voorsprong op de achtervolgende groep. Bij Westka pelle, halverwege de 23 kilometer, kregen Niels Koole en zijn me de-achtervolgers Riemens, Brou wer, Van de Broeke, Witte, Van de Vinden en Vasseur pas te zien hoe groot hun achterstand op Poppe was: ruim drie minuten. Sjaak Brouwer en Remy Vasseur maakten nog wel wat van de ach terstand goed, maar de zege was verdiend voor Erik Poppe, in 1 uur 25 minuten en 37 seconden. Brou wer volgde op een minuut en Vas seur op tweeënhalve minuut. Voor Poppe kwam de overwin ning niet helemaal als een verras sing: „Wanneer ik een paar wed strijden achterelkaar loop, gaat het steeds beter. Een betere jaarafslui ting had ik niet kunnen wensen." Achter Vasseur en Riemens stelde Niels Koole zich tevreden met de vijfde plaats. „Ie kunt niet drie keer achterelkaar volle bak gaan", liet de atleet uit Zoutelande weten. Hij liep eerder net als Poppe de Kerstloop en de Aagtekerkerun. Angelina Fondse uit Vlissingen was de snelste bij de vrouwen op de langste afstand en oud-cross kampioene Christel Verbeek won de korte loop bij de vrouwen. Roelof van Gilst in actie tijdens het Kersttennistoernooi. foto Willem Mieras Handbaltrainer Franken overleden goes - Op 55-jarige leeftijd is eind vorig jaar plotseling handbaltrai ner Nico Franken overleden. Franken woonde in Bergen op Zoom maar was lange tijd actief in Zeeland. Hij was onder meer trai ner van het Vlissingse Olympus, Delta Sport uit Zierikzee en van EMM uit Middelburg. Ook Fran- kens zoon Eric was enige tijd ac tief bij EMM. Adriaan Provoost sluit 2007 met een zege af breda - Schaater Adriaan Provoost heeft met een overwinning af scheid genomen van 2007. De veteraan uit Domburg won bij wedstrijden op het kunstijs van Breda de 5000 meter in zijn leef tijdscategorie, de Masters 45. Zijn tijd van 7.52,34 was goed voor de tweede plaats in het overallklasse ment. De zege was voor de Bra- bandse senior Jeroen Gijzen, die 7.24,71 klokte. Brabantse winnaar Oudejaarsconcours goes - Maxime van der Eijken is maandag winnaar geworden van het Oudejaarsconcours paardsprin- gen van Stal de Kroo in Nieuw- land. De Brabander was de snelste in de barrage en bleef foutloos. De klasse M werd gewonnen door Piet Huige uit Nisse met Ucello. Hij was de beste van vijf barrage klanten. Teun van de Broek won de klasse L, Jil Buijze de klasse B. Vasseur kiest voor professionelere aanpak vlissingen - Remy Vasseur heeft maandag bij de Tankloop voor de laatste keer in het shirt van spon sor Davilex gelopen. De Vlissingse triatleet wil zijn sport professioneler bedrijven en gaat daarom met drie andere spon sors in zee. Vasseur won vorig jaar onder meer de triatlon van Stein en presteerde goed in die van Al- mere. Hierdoor is hij al verzekerd van de WK triatlon in Almere. Zwemmers Luctor verbeteren records maastricht - Zwemmers van Luc tor et Emergo uit Middelburg zet ten bij jaarlijkse Swim Meet in Maastricht enkele goede prestaties neer. Toby Aarnoutse zwom met 26se conden en 62 honderdsten een Zeeuws record op de 50 meter vlin derslag. In de finale werd hij gedis kwalificeerd wegens een te vroege start. Een ander record was op de 4X 50 meter vrijeslag mannen te note ren. Toby Aarnoutse, Joeri van Wallenburg, Remco Brinkman en Charles Potin snelden naar 1.42,52, 0,16 seconde sneller dan een Luc- tor-viertal zes jaar geleden op de zelfde wedstrijd in Maastricht. Verder haalden Simon Edenburg en Joeri van Wallenburg prijzen in de diverse A-finales binnen voor de Middelburgse club. Edenburg schreef de de 100 meter schoolslag (1.09,71) op zijn naam en zette de op een na snelste tijd neer op de 50 meter schoolslag (31.90). Bevelandse tennissers winnen categorie 3 van mannendubbelspel. door Sven Bakker kapelle - Het Sjoemeltennistoer- nooi in de tennishal in Kapelle werd afgesloten met de finaledag. Marcel Schouw en Ivo Walraven waren de grote winnaars van het toernooi, door de zege in de 3-cate- gorie van het mannendubbelspel te grijpen. Schouw en Walraven waren na vier eerder gewonnen wedstrijden in de finale met 8-3 te sterk voor Joost van Loon en Ruurt van der Wel. Ook Van Loon en Van der Wel waren tot op dat moment on geslagen. Voor Joost van Loon was het geen gelukkige dag, want ook in het gemengddubbelspel 3 kon hij zijn plaats in de eindstrijd niet omzetten in een overwinning. Sa men met Saskia Jansen was Van Loon niet opgewassen tegen He len van Hartingsveldt en Jerrel Bal- dew: 5-7. In Goes was het bij het Aanne mingsbedrijf Van Sabben Kerst- jeugdtoernooi de beurt aan de jeugdtennissers. Bij het meisjes dubbelspel tot en met twaalf jaar wonnen Kim Herselman en Caro- lien Volleman de titel. In de poule eindigden zij boven Iris Droogers en Saya de lager, die met 9-1 verlo ren van Herselman en Volleman. Bovendien pakte Volleman ook de enkelspeloverwinning. Esmee Vleugel was beste bij de meisjes tot en met veertien jaar. Met 8-3 versloeg Vleugel Kim de Nooijer. In de categorie tot en met zeventien jaar kwam het aan op een close-partij, die uiteindelijk in het voordeel werd beslist van Step hanie van Sabben. Met 5-4 ver sloeg zij Lisette van Ederen. Erik Poppe verraste iedereen in de Tankloop. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31