Oliebollen bakken voor project Malawi Radio voor vrouwen op Schouwen-Duiveland 2 DESIGN BRILLEN VANAF 169 _Bpzc Woensdag 2 januari 2008 29 YERSEKE - „Ik heb zo lang met de Koenckelpot gelo- op oudejaarsdag ten gehore bracht. Echt kloppen deed pen". Het was, traditiegetrouw, de eerste zin van het het dus niet. Gelukkig maalde niemand daarom, want eerste liedje dat de Eerste Yersekse Koenckelpotfanfare de stoet ging onverstoorbaar verder, foto Willem Mieras DELSCHER Grote Markt 11 -13 4461 AH Goes www.delscher.nl GOES - Terwijl anderen afgelopen maandag naar de winkel snelden om bubbelwijn en lekkernijen voor oudjaar in te slaan, bakten vrijwilligers van de Stichting Part ner in Hoop duizenden oliebollen en appelbeignets voor het goede doel. In dit geval onderwijs- en landbouwprojecten in het Afri kaanse Malawi. „Gelukkig sponsort een bakker ons. Die heeft de ingrediënten ge mixt en dat scheelt ons veel werk", zei Ronald Boomsma van de stich ting. Resultaat van al dat gebak: 2400 oliebollen en appelbeignets. Ne gentig procent daarvan werd be steld via de internetpagina van de stichting. Opbrengst voor het pro ject in Malawi: twaalfhonderd eu ro. Nieuwjaarsconcert fanfare en popkoor wolphaartsdijk - Fanfare Adven- do-EMM uit Wolphaartsdijk en Kortgene geeft zaterdag 12 januari om 20.00 uur samen met popkoor Seaside Rendez-Vous een nieuw jaarsconcert in Wolphaartsdijk. Het popkoor zingt hits van onder anderen Abba en Robbie Willi ams. De fanfare en de drumband brengen zelf ook nieuw repertoire. Bovendien treden fanfare en pop koor ook samen op in dorpshuis De Griffioen. Euterpe trapt nieuwe jaar af in De Stenge heinkenszand - Muziekvereniging Euterpe uit Heinkenszand geeft za terdag een nieuwjaarsconcert in het lokale dorpscentrum De Sten- ge. Aan dit concert doen alle onderde len van de vereniging mee; de blokfluitgroep, het opstap- en mid denorkest, de fanfare en de slag werkgroep. Voor veel jonge leden is dit hun eerste optreden. Het con cert begint om 15.00 uur. Programma Schouwse Vrouwen Wereldwijd start maandag op RSD. door Melita Lanting zierikzee - Vrouwen krijgen een eigen programma op Radio Schou wen-Duiveland. Vanaf maandag gaat het programma Schouwse Vrouwen Wereldwijd draaien. „Een programma voor vrouwen en door vrouwen", zegt Trees Kool, een van de drie presentatri ces. „Het gaat over vrouwen en hun beroep of hobby's. Een vrou welijke dominee bijvoorbeeld of een vrouwelijke arts. Iedereen die wat te vertellen heeft, mag ko men." De programmamakers mikken op een breed, vrouwelijk publiek. Jon ge vrouwen, maar ook de wat oudere vrouw. Daarom is ervoor gekozen het programma te laten presenteren door drie generaties. Carla Bosters (jonge moeder), Con- ny van der Sluis (kinderen in de tienerleeftijd) en Trees Kool (in middels oma). „We willen er een leuk en luchtig programma van maken. Niet al leen interviews in de studio, maar ook reportages. Van een vrouwen koor bijvoorbeeld." Dat het programma luchtig moet worden betekent niet dat serieuze onderwerpen worden vermeden. „We gaan niets uit de weg." De programmamakers zijn hebben een nauwe band met het project Wereldvrouwen van sociaal cultu reel werk De Lichtboei. De deelne mers zullen regelmatig te gast zijn. Het streven is om nog een vierde presentatrice te vinden, om te pre senteren in duo's. ^■j Schouwse Vrouwen Wereldwijd is ie- dere maandagochtend te beluiste ren tussen 11.00 en 12.00 uur op ra dio Schouwen-Duiveland. Dit aanbod geldt bij aankoop van een montuur v.a. 99.- of een design montuur v.o. 169 - met gratis PENTAX standaard enkelvoudige of met PENTAX stondoord varifocole glazen v a 79.- Voor extra glasopties gelden voste toeslogen. Dit aanbod geldt voor één persoon Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen. Kijk op www.specsavers.nl voor de dichtstbijzijnde winkel EYEWEAR 2VOOR1 Specsavers Goes Ganzepoortstraot 7 (tegenover 't Kruidvat) 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg Lange Delft 17 (tegenover Blokker) 0118 - 64 22 60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27