Regio beleeft rustige jaarwisseling Auto tegen lantaarnpaal ■■■KSZZ3ZBQI 8 Voornemens 35 Grote incidenten blijven uit tijdens jaarwisseling. door Luc Oggel GOES - De jaarwisseling op de Be- velanden en Tholen is zeer rustig, in sommige dorpen bijna op het tamme af, verlopen. Bij de politie kwamen enkele tientallen meldin gen van vuurwerkoverlast binnen en ook waren er her en der kleine brandjes. In het district Ooster- scheldebekken, waar de Bevelan- den onder vallen, zijn zeven perso- Burgemeester Jaap Celok over 's-Cravenpolder: 'Zo kan het dus ook' nen aangehouden wegens het op blazen van vuilnisbakken, balda digheid, het ingooien van ruiten en beschadigen van auto's. De brandweer had het aanmerke lijk drukker dan de politie. Het re gende brandmeldingen, maar dat mocht in de meeste gevallen geen naam hebben. In Hansweert was er brand op een grasveld, in Goes waren autobanden aangestoken, in Heinkenszand brandde een schuurtje afj in Kloetinge en 's-Heer Arendskerke gingen contai ners in de hens en in dat laatste dorp ook een caravan. Behalve die 'ongeplande' brandjes waren er in diverse dorpen ook vreugdevuren, zoals in Krabbendij- ke en 's-Gravenpolder. Hoewel het daar respectievelijk twee en één jaar geleden uit de hand liep, was er nu geen vuiltje aan de lucht en was de sfeer gemoedelijk. In 's-Gra- venpolder werd het vreugdevuur dit keer gehouden op het plein voor de jeugdsoos. Veel bewoners en ook burgemeester Jaap Gelok kwamen een kijkje nemen. „Zo kan het dus ook", stelde Gelok te vreden vast. Ook in het centrum van Krabben- dijke was een groot vuur aangesto ken en ook hier bleef het rustig. Gezeten op kratjes bier en met mu ziek op een beschaafd volume warmden enkele tientallen Krab- bendijkenaren zich aan de vlam men, terwijl anderen nog druk be zig waren met het afsteken van vuurwerk. 's-CRAVENPOLDER - Op de Bern- hardweg-Oost is gisterochtend rond half twaalf een 39-jarige auto mobilist uit Heinkenszand tegen een lantaarnpaal gereden. De man bleek onder invloed van alcohol. Hij is aangehouden en overge bracht naar het politiebureau voor de ademanalyse. Daaruit bleek dat hij ruim 4,2 maal de toegestane hoeveelheid had gedronken. Zijn rijbewijs moest hij inleveren. Tip? redactie@pzc.nl Het nieuws ging als een lopend vuurtje op het nieuwjaarsfeest. Mannen van boven de 55 met wat overgewicht leven langer dan hun magere leeftijdsgenoten Gemiddeld wel anderhalf jaar. De Middelburger keek tevreden naar zijn opbollend buikje en meewarig naar het afgetrainde fi guur van zijn buurtnan, die zich dagelijks in het zweet loopt op weg naar weereen nieuwe mara thon. Die vroeg hem of hij nog goede voornemens had voor het nieuwe jaar. „Aan de conditie werken of zo?" De Middelburger nam een slok bier en hapte nog eens in een oliebol. „Goede voor nemens? Ach, ik denk dat ik er nog maar een jaartje bij eet..." KORTGENE - Misschien lag het aan de voor de tijd van het jaar milde temperatuur, want de ruim dertig deelnemers aan de vijfde nieuwjaarsduik bij camping De Paardenkreek in Kortge- ne leken er gisteren helemaal geen moeite mee te hebben om het Veerse Meer in te plonzen. Sterker, sommigen hadden niet eens haast om het water uit te komen en een paar anderen gingen zelfs weer terug, tot vermaak van het publiek. Het goe de doel waarvoor dit keer gedoken werd was de Koninklijke Nederlandse Reddings Maatschappij (KNRM). Ook op andere plaatsen in Zeeland werden nieuwjaarsduiken gehouden, zoals in Breskens, Vlissingen en Westenschouwen. B foto's en filmpjes: www.pzc.nl. foto Willem Mieras Kenneth Perez keert terug naar Ajax Kleinkunstenaar Jos de Jonge brengt T.A.N.G.O. Woensdag 2 januari 2008 Tip? redgoes@pzc.nl In 's-Gravenpolder ging in de nieuwjaarsnacht traditiegetrouw een caravan in vlammen op. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23