Zeeland Drukke jaarwisseling brandweer WALCHEREN 39 25 35 Water en vuur Sponsor voor skatebaan Veere Voornemens Kenneth Perez keert terug naar Ajax \wW gr ii Kleinkunstenaar Jos de Jonge brengt T.A.N.G.O. Woensdag 2 januari 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Sloophuizen Vlissingen in as, tot twee keer toe erger voorkomen. door Henk Postma MIDDELBURG - Het ene brandje was nog niet geblust, of elders wakker den alweer nieuwe vlammen aan. De brandweerlieden op Walche ren konden het nauwelijks behap pen. De stadsgewestelijke brand weer Middelburg/Vlissingen rukte op oudejaarsdag, tot diep in de nieuwjaarsnacht maar liefst 84 keer uit. „Dubbel zoveel als nor maal tijdens de jaarwisseling", puf te officier van dienst, Sjaak Ver meulen, gisteren. Maar de schade bleef beperkt. Al leen in Vlissingen moest de brand weer in de nieuwjaarsnacht met volle inzet aan de bak bij een rijtje sloophuizen aan de Singel, gren zend aan het voormalig Scheldeter- rein. Twee van die panden brand den uit. De Veerse brandweer had op oudejaarsavond de handen vol op het dorpsplein van Koudekerke. Een bushokje, dat afgelopen jaar door jongeren fraai tot hangplek was verbouwd, werd tot vier keer toe in brand gestoken. Brandweer en politie werden dat in de loop van de avond zo beu dat ze beslo ten het hele gebouwtje weg te ha len. De politie arresteerde een ze ventienjarige jongen die de hang plek belaagde met anderhalve liter benzine. Afgaand op de vele oproepen leek het soms wel of heel Walcheren in brand stond. Maar in vrijwel alle gevallen liep het met een sisser af. De stadsgewestelijke brandweer had tijdens de jaarwisseling dub bel zo veel werk als normaal. Het leek soms wel of heel Walcheren in brand stond. Door snel ingrijpen kon in Vlissin gen tot twee keer toe een ramp worden voorkomen. Eerst in de Koestraat, waar een brandend bankstel tegen een gevel stond. Daarna in de wijk Westerzicht, waar jongelui de ruiten insloegen van de school en vuurwerk bin nengooiden. Een omwonende alar meerde de brandweer en wist de beginnende brand te blussen. Voor het overige kregen de brand weerkorpsen een hausse aan bui tenbrandjes voor de kiezen. Ver spreid over Middelburg en Vlissin gen raakten meer dan twintig on dergrondse afvalcontainers in brand. Her en der sneuvelden speeltoestellen, stukken tuinheg en straatmeubilair. In Oost-Souburg brandde het bij het NS-station. In Nieuw- en Sint Joosland ging een oude caravan in vlammen op. In Middelburg wer den brandweerlieden met vuur werk bekogeld. Waarnemend com mandant Sjaak Vermeulen denkt dat de extreme hoeveelheid brand jes het gevolg zijn van het vele vuurwerk en het aangenaam win terweer. „Mensen blijven daardoor langer op straat hangen." pagina 27: hangplek moest in brand Wtff yÉÉisi DOMBURG - Elk dorp een eigen vreugdevuur. En daarna spring je ge woon in zee. In de gemeente Veere moeten dat nieuwe tradities worden. Voor het eerst ontstak een aantal dorpen tij dens de jaarwisseling een officieel vreugdevuur. Zoals in Meliskerke, waar jong en oud zich aan de rand van het dorp gemoedelijk warmde bij de vlammen. Maar pas nadat de grond had getrild onder de waaiers van vuur die in de lucht explodeer den, en de Dorpsstraat in kruitdam pen hulden. De vreugdevuren moe ten ertoe bijdragen dat de jeugd niet zelf van alles in brand steekt, zoals weer in Koudekerke gebeurde. Afkoelen kan nu ook. Daarvoor kun nen Veerenaren voortaan elke eer ste januari feestelijk de zee in bij Domburgs surfstrand Noordduine. Deze eerste keer trok het evene- mient 49 durfals, en meer dan 300 kijkers. Veel meer dan voorzitter Jan Sanstra van de surfvereniging Rockypoint had verwacht. Dus vol gend jaar weer. Net als in Vlissin gen, waar de Nieuwjaarsduik tradi tioneel weer ludieke taferelen met zich meebracht. Bij Domburg gaat het nu ook al die kant op (foto). foto's en filmpjes op www.pzc.nl De nieuwjaarsduik in Domburg (boven) moet een nieuwe traditie worden'rond de jaarwisseling. Onder: vuurwerk in Meliskerke. foto's Ruben Oreel VEERE - De initiatiefnemers voor een skatebaan in Veere hebben on geveer 8700 van de benodigde tien duizend euro binnen. Nadat zij hun plan in november uit de doe ken hadden gedaan, meldde zich spontaan een nieuwe sponsor: de Woningstichting Walcheren. „Die schenkt 750 euro. Ze vonden het een leuk initiatief', aldus Marcel Wilke van de wijkvereniging Zand- dijk-Veere. Binnenkort gaat hij met de ge meente overleggen over het ont brekende bedrag. Ook zal worden afgesproken welke werkzaamhe den de Veerenaren zelf kunnen uit voeren bij de aanleg van de skate- voorziening bij de oude voetbalvel den bij de tennisbaan in Veere. De lootjesactie waarmee de jonge ren in november 2500 euro ophaal den, was een succes. Ze wisten 950 loten aan de man te brengen. De laatste vijftig werden door Wil ke verkocht tijdens een brandweer avond in Zoutelande. De prijsuit reiking is op morgenavond in het wijkverenigingsgebouw in Veere. De straatprijs werd op oudjaarsdag uitgedeeld. Bewoners van de Van Borselestraat in Veere waren de ge lukkigen. Zij werden in de bloeme tjes gezet. Tip? redactie@pzc.nl Het nieuws ging als een lopend vuurtje op het nieuwjaarsfeest. Mannen van boven de 55 met wat overgewicht leven langer dan hun magere leeftijdsgenoten. Gemiddeld wel anderhalfjaar. De Middelburger keek tevreden naar zijn opbollend buikje en meewarig naar het afgetrainde fi guur van zijn buurman, die zich dagelijks in het zweet loopt op weg naar weer een nieuwe mara thon. Die vroeg hem of hij nog goede voornemens had voor het nieuwe jaar. „Aan de conditie werken of zo?" De Middelburger nam een slok bier en hapte nog eens in een oliebol. „Goede voor nemens? Ach, ik denk dat ik er nog maar een jaartje bij eet..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 21