-H Fans verwelkomen Harry Potter Concert geslaagd, aftocht deceptie Coese Polder onder water 8 zaterdag 29 december 2007 Twee keer in korte tijd wordt begin juli de wijk Coese Polder getroffen door een wolkbreuk. Straten, kelders en keukens lopen onder water. De wijk wordt door de politie enkele uren afgesloten, omdat putdeksels beginnen te drijven. Het riool is niet berekend op zo'n veertig millimeter regen per vierkante meter. Inwoners krijgen het advies om de toilet niet door te spoelen. Ook de kabelontvangst valt weg. Ook in andere delen van Zeeland is wateroverlast, maar op de Bevelanden zijn de problemen het grootst. Foto Dirk-Jan Cjeltema Harry Potter wordt ouder en zijn publiek groeit met hem mee. Ruim voor de publiekspremière van zijn vijfde film, in de Vlissingse bioscoop Cinecity, is de zaal bijna uitverkocht. En beslist niet door kinderen. Volgens de filmkeuring zijn de avonturen te eng voor kinderen onder de twaalf jaar. Cinecity-directeur Peter Serneels verwelkomt 11 juli klokslag 12 uur fans uit heel Zeeland en zelfs uit België. Want daar is de film pas een dag later voor het eerst te zien. Foto Lex de Meester Concert at Sea staat garant voor succes. De editie van 2007 krijgt begin juli echter te maken met een grote domper. De weergoden zijn het evenement niet gunstig gezind. Door hevige regenval na afloop van het concert ontstaan lange wachtrijen en moeten honderden auto's uit de modder worden getrokken. Het concert zelf is uitermate geslaagd. Meer dan 55.000 mensen dansen mee op muziek van Blof, VanVelzen, De Dijk en Trijntje Oosterhuis. Verrassingsact is zanger Tom Chaplin van Keane. Foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 88