Verwoestende brand meubelzaak Pot in Axel Monsieur, Checkpoint est ferme 'JM™ "wr Snel naar de bel Begin juni valt de politie koffieshop Checkpoint in Terneuzen binnen. Bij de groots opgezette actie treft de politie enkele kilo's softdrugs aan, terwijl er maar vijfhonderd gram in voorraad mag zijn. Het personeel van de koffieshop reageert geschokt door de wijze van de inval. Deuren worden opengetrapt en de eigenaar en een bedrijfsleider worden aangehouden. Om de grote bezoekersstroom in te perken, besluit de koffieshop halverwege juni als proef om eerder de deuren te sluiten. Twee Franse drugstoeristen zijn niet op de hoogte van de nieuwe maatregel en staan na 200 kilometer rijden voor een gesloten deur. Foto Wim Kooyman Meubelzaak Pot in Axel brandt eind juni bijna helemaal af. Zesduizend vierkante meter magazijnruimte wordt verwoest. De schade loopt in de miljoenen euro's. Honderd brandweermannen worden ingezet om het vuur te bestrijden, maar het magazijn kan niet worden gered. Elf buurtbewoners worden geëvacueerd. Foto Peter Nicolai 7 zaterdag 29 december 2007 In de haven van Wemeldinge strijkt op 9 juni het Te land, ter zee en in de lucht-circus neer. Honderden mensen komen op het spektakel af. Het geeft aan dat het Tros-programma nog steeds enorm populair is. Het onderdeel dat op het programma staat is 'Snel naar de bel', waarbij kandidaten in een zelfgemaakt voertuig van een helling afgaan en vervolgens naar een bel moeten springen. Als eerste is de brandweer van Wemeldinge aan de beurt. Ze zetten meteen een zeer scherpe tijd neer: 8,86 seconden. Daarmee eindigden ze als tweede. Foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 87