Autoschip stuurloos Bevallen op Walcheren Tram terug op Zeeuwse bodem Voor de kust bij Terneuzen loopt op 10 april het autoschip Grande Argentina vast. De carrier is op weg naar de haven van Antwerpen, maar strandt door motorproblemen. Het schip wordt door acht sleepboten vlotgetrokken en naar de haven van Vlissingen gebracht. Ook tijdens een zware winterstorm op 18 januari kwam het vaartuig al in de problemen op de Westerschelde. Foto Sjaak Klaassen Precies 13.930 mensen hebben hun handtekening gezet voor het behoud van de mogelijkheid tot bevallen op Walcheren. Begin april worden de handtekeningen door verloskundigen, kraamverzorgsters en zwangere vrouwen overhandigd aan de Tweede Kamer. De busreis van de Zeeuwse delegatie verloopt niet geheel vlekkeloos. Vooral de zwangere vrouwen hebben het zwaar. Er wordt geklaagd over dikke voeten en moeheid, maar het is het allemaal waard, zeggen de deelnemers aan de actie. Foto Jos van Leeuwen De museumtram van het RTM-trammuseum in Ouddorp passeert op 4 april de grens tussen Zuid-Holland en Zeeland. Daarmee is de tram na een afwezigheid van meer dan veertig jaar terug op Zeeuwse bodem. De tram vertrekt bij de remise in De Punt West in Ouddorp en rijdt tot de Middelplaathaven bij Scharendijke. In totaal ligt er anderhalve kilometer tramrails in Zeeland. Burgemeester Asselbergs van Schouwen-Duiveland hoopt dat de tramlijn in de toekomst wordt doorgetrokken tot de voet van de Brouwersdam. Foto Marijke Folkertsma 5 zaterdag 29 december 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 85