Dancefeest streng beveiligd li vera Uitstel betekent geen afstel Goese Schans Verbouwing Westerkerk in Goes dichterbij Voldoende politie en beveiligers bij party in Zeelandhallen. live life love livera OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940-2, MIDDELBURG Extraatje voor Goese gehandicapten 25% korting- in december! Hertje staat te vereenzamen 1 25 Korting op elektrische garagedeuren en 2e handzender gratis* m tua 1WÊKÊ&& w PZC Zaterdag 29 december 2007 37 door Frank Balkenende GOES - Het risico dat de dancepar- ty Masquerade NYE op oudejaars avond in of buiten de Goese Zee landhallen uit de hand loopt, is klein. De organisatie neemt bin nen strenge veiligheidsmaatrege len. De politie heeft voldoende mensen achter de hand om in te grijpen. Op bussen die publiek ver voeren, rijden beveiligingsmensen mee. Het dancefeest is inmiddels uitver kocht. Vierduizend jongeren ko men maandagavond samen in de Zeelandhallen om tot een uurtje of zeven 's morgens te 'bubblen' en te 'jumpen'. Omdat het programma (zo'n beet je alle top-dj's van Nederland) in het dancegenre voor elk wat wils biedt, trekt het evenement jonge ren uit verschillende subculturen aan. En die zijn - zoals supporters van rivaliserende voetbalclubs - niet altijd even vriendelijk voor el kaar, zeker als alcohol en drugs (of een combinatie daarvan) in het spel zijn. Mede-organisator Martin Priem - samen met Kees Kik ook de man achter de Danceparade Middel burg - heeft dan ook strenge veilig heidsmaatregelen genomen. „We voeren een zero-tolerance-beleid. Er komen geen drugs in. Daarom wordt iedereen grondig gefouil leerd. Verder kom je er alleen in als je zestien jaar of ouder bent. Ook dat controleren we." De organisatie heeft Delta Safe in gehuurd voor de beveiliging. „Daar werken we al acht jaar mee en tij dens onze feesten hebben we nog nooit een onvertogen woord ge hoord." Priem onderkent het risico op bot singen van jongeren uit verschillen de dance-richtingen. „In de pro grammering houden we daar reke ning mee. We delen de Noordzee- hal in tweeën, zodat we dancestij- len van elkaar scheiden. Je kunt niet zomaar van de ene naar de an dere ruimte lopen. Dan moet je langs de beveiliging." Ook in de bussen die de danslief hebbers 's morgens 'afvoeren', is beveiligingspersoneel aanwezig. Daarnaast kan de politie met vol doende menskracht de aftocht be geleiden als dat nodig is, zegt de Goese burgemeester D. van der Zaag. „Van oud op nieuw zijn er De danceparty iri de Zeelandhal- len op oudejaarsavond is streng beveiligd. Er zijn voldoende poli tie en ordebewakers en er geldt een absoluut drugsverbod. GOES - De eerste barst in het pro ject De Goese Schans, in de volks mond bekend als Waterstad? Twee keer al is de samenwerkingsover eenkomst van de vier partners uit gesteld. Volgens burgemeester D. van der Zaag is er niets aan de hand. „Ik ga ervan uit dat we snel de handtekeningen kunnen zet ten." Het tekenen van de samenwer kingsovereenkomst is echter al twee keer uitgesteld. De eerste keer waren alle partijen er nog niet klaar voor vanwege nader te onderzoeken fiscale en juridische details. De partners - gemeente Goes, woningcorporatie RWS en voldoende politiemensen op de been. Ik geloof 170 man in de re gio. Als er versterking nodig is, kunnen ze snel ter plaatse zijn." Van der Zaag verbood afgelopen zomer op de valreep het dansfeest Hard Bass in de Zeelandhallen. Volgens Van der Zaag was de dan ceparty te laat aangemeld, waar door de politie niet meer kon schipperen met personeel. De afgelasting leidde tot woeden de reacties. Priem cum suis willen meer dans- evenementen op touw zetten in Zeeland. „Want de provincie ver grijst dan wel, je moet de jongeren die de ouderen verzorgen ook iets bieden." Als platform bestaat inmiddels de Stichting You-Dance (in oprich ting), die het breder zoekt dan al leen dance. Ook straattheater wil Priem en zijn kompanen onder de vleugels nemen. de projectontwikkelaars Van Gar deren Dekker en Proper Stok - dragen elk voor 25 procent risico. Deze maand liet Proper Stok we ten meer tijd nodig te hebben van wege een nog niet afgeronde 'inter ne controleprocedure'. Van der Zaag bezweert dat er geen kink in de kabel is gekomen. „Alle part ners geloven in de Goese Schans. Het komt wel goed." Het project behelst de omvorming van het havenindustriegebied tot een woonwijk met tweeduizend woningen. Bedrijven moeten wor den verplaatst, grond gesaneerd en wegen worden aangepast. Al met al kost dat 130 miljoen euro. «Ui GOES - De gemeente Goes ver strekt ook komend jaar een extraa tje van 250 euro aan chronisch zie ken en gehandicapten met een laag inkomen. Mensen die er aan spraak op willen maken, moeten wel kunnen aantonen dat zij in een penibele financiële situatie ver keren. Zo mogen zij geen dikke spaarrekening hebben. JASPERSE SPEED FASHION MOTORKLEDINGSHOP www.rijschooljasperse.nl door Joeri Wisse GOES - De verbouwing van de mo numentale Westerkerk aan de Westsingel in Goes is een stap dichterbij gekomen. Onlangs teken de projectontwikkelaar Bogor uit Gorinchem de koopovereenkomst voor het kerkgebouw uit 1929. Bo gor wil in het gebouw twintig zorgappartementen bouwen. De Westerkerk is nu nog eigen dom van de Protestante Gemeente in Goes. Die probeert de Wester kerk al sinds 2002 te verkopen. De laatste jaren werd het gebouw ver huurd aan de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Dat kerkgenootschap kan nog tot het voorjaar gebruik maken van het godshuis, zegt Rob Koster, voorzitter van de commis sie van beheer. „Daarna moeten we op zoek naar een tijdelijke loca tie. We hebben al contacten gelegd met wat scholen. Tot nu toe heeft alleen het Calvijn College daar po sitief op gereageerd." Een kerkge bouw geniet echter de voorkeur bij Koster. „Maar zover wij weten zijn er geen leegstaande kerkgebou wen in de regio beschikbaar." De vrijgemaakten hebben in het voorjaar van 2009 waarschijnlijk weer een eigen kerk. „Dan moet de nieuwbouw aan het Pykesweg- je, vlakbij de nieuwe wijk Aria en het ziekenhuis klaar zijn", zegt Wichor Deddens, voorzitter van de projectgroep nieuwbouw. V'yWtö*m 'S-HEERENHOEK - De huidige staat van het herten- Traas. De gemeente belooft beterschap. Vroeger Nou ja, ze, eigenlijk is het er nog maar één. kamp in 's-Heerenhoek is de dorpsraad een lag het hertenkamp bij de brandvijver, maar na ten zijn kuddedieren, die staan niet graag alleen", doorn in het oog. „Het ligt er verwaarloosd bij en de herinrichting was er geen plaats meer. Nu vertelt Traas. Volgens hem staat het hertje te ver- er staat nog maar één hert", zegt bestuurslid Han staan ze aan de Burgemeester van Horsighstraat. eenzamen. foto Willem Mieras K 1 Cnawford^B Normatahl H iWÊSr J WkJÉm *actie loop tot 1 januari 2008 i01 AAR Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl AMBIANCE www. ambiance-zón wering.nl ft beterschap. Vroeger a brandvijver, maar na geen plaats meer. Nu ster van Horsighstraat. wmmm, Nou ja, ze, eigenlijk is het er nog maar één. ten zijn kuddedieren, die staan niet graag alleen", vertelt Traas. Volgens hem staat het hertje te ver eenzamen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69