I weggemoffeld' 'Maar de vernielingen zijn het ergst' Nieuwe winkels op de Markt Vandaag en morgen aanbieding! 'Laat mensen niet maanden op hun geld wachten' EEN GOED BEGIN VOOR 2 008! Bij aankoop van de originele lange goldiggersjas, een bijpassende hoed kado! (t.w.v. 59,-) Bij Atelier de Schapekop in Veere Volkstuinencomplex Zuid II heeft last van hangjongeren. Café Nationaal sluit in de zomer van volgend jaar de deuren. Pak u kans en vindt 500»: W pzc Zaterdag 29 december 2007 35 Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 Kerkstraat 3 Veere - 0118-501416 open van 10.00 - 17.30 uur beuren, dat horen we nog." De wijk is aangemeld voor een lande lijk project van het centrum voor criminaliteitsbestrijding en veilig heid. De regels worden door buurt bewoners zelf opgesteld en moe ten ervoor zorgen dat mensen el- 'Als je de buurt opknapt, moet je ook meteen de rotte plekken aanpakken' kaar makkelijker aanspreken op hun gedrag. „Je kunt natuurlijk van alles doen, maar ik denk dat er bij mensen zelf iets moet gebeuren", zegt Bal. Het is geen makkelijke wijk, ver zucht ze. Mensen met psychische problemen, verslaafden, families die met wel twintig man in één huis wonen. „We zien hier ook de hele tijd verhuizingen. Naambord jes kloppen al een tijd niet meer." Waarom er al die tijd niets merk baars is gedaan, weet ze niet. Zelf woont ze twee jaar in de wijk. Een bewonerscommissie, waar ze nu zelf lid van is, was er voor die tijd niet. „Ik merk dat de mensen die hier al lang wonen, het een beetje beu zijn. De problemen worden hier allemaal een beetje weggemof feld. Als je de identiteit van de wijk in stand wilt houden, dan moet je er ook goed voor zorgen. Als je de buurt opknapt, zoals nu wordt aangekondigd, dan moet je ook meteen de rotte plekken aan pakken." door Nadia Berkelder middelburg - Ouderen die be zwaar maken tegen het hoge be drag dat zij moeten betalen als ei gen bijdrage voor het verzorgings huis, moeten niet gedwongen wor den om maanden op hun geld te wachten. Dat stelt de Middelburg se adviesraad WMO. De advies raad reageert op het verhaal van een bewoonster in verzorgings huis Sint Willibrord die per maand nog jo euro overhoudt om uit te geven, terwijl zij een pen sioen van 1600 euro heeft. Dat moet een fout zijn, stelt de ad viesraad, want er zijn duidelijke af spraken gemaakt over de hoogte van het bedrag dat bewoners van verzorgingshuizen moeten over houden. De raad vindt dat wethou der Albert de Vries hierover zo snel mogelijk aan de bel moet trek ken bij de staatssecretaris. Frans Buijze van het volkstuinterrein Zuid II maakt het praathuisje op het complex klaar voor nieuwjaarsnacht. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Elke keer als terrein commissaris Frans Buijze naar het volkstuincomplex Zuid II in Mid delburg gaat, houdt hij zijn hart vast. 'Zou het er nog staan?', denkt hij dan. Het terrein heeft last van hangjon geren. Vooral in het weekeinde en in vakanties gebruiken ze 's nachts het praathuisje en - wat veel verve lender is - vernielen ze spullen. De leden van Zuid II hebben om een goed, afsluitbaar hekwerk ge vraagd. Of dat er komt, is nog de vraag. Daarom moeten ze voorals nog zelf het complex zo goed als mogelijk beveiligen tegen vandalis me. Zeker met de jaarwisseling in het vooruitzicht. „Oud en nieuw is altijd het erg ste", zegt Buijze. „Vorig jaar lagen de deuren van ons praathuisje er uit." Die worden nu uit voorzorg verwijderd. Ook de ramen van het chaletje worden eruit geschroefd. „Moet je kijken", zegt Buijze, „het is veiligheidsglas, maar ook daar hebben ze nu al barsten in gekre gen." De terreincommissaris laat in het praathuisje de opbrengst zien van afgelopen nacht. Er liggen een stuk of acht waxinelichtjes, een leeg zakje wiet en wat peuken. „Soms liggen er ook condooms, blikjes bier, pizzadozen en verpak kingen van McDonald's. Maar de vernielingen zijn het ergst." Kas sen worden ingetrapt, regenton nen omgegooid en gewassen gesto len. Met oudjaar voor de deur heeft Buijze de 78 leden van het com plex gevraagd alle losliggende spul- 'Vorig jaar met oud en nieuw lagen de deuren van ons praathuisje eruit' len op te ruimen. Zelf heeft hij met een collega de deuren en ra men uit het praathuisje gehaald. „Dichttimmeren doen we niet. Want dan blijft het aantrekkelijk om erin te gaan." Inmiddels treft het bestuur van volkstuinvereniging Kweeklust, waar Zuid II onder valt, voorberei dingen voor een hekwerk. Het gaat om een hek van zeventig me ter bij Zuid II en een hek van vijf honderd meter bij Griffioen, een ander volkstuinenterrein in Mid delburg dat kampt met vandalis me. De kosten bedragen 20.000 eu ro. Volgens voorzitter Yvonne Been van Kweeklust is er subsidie aange vraagd bij de gemeente. Ook is er een vergunning nodig. Verder moeten de leden van Kweeklust nog instemmen met het plan en moet de gemeenteraad een besluit nemen over het budget. Het zal dus nog even duren voor de terrei nen echt goed af te sluiten zijn. door Nadia Berkelder middelburg - Café Nationaal op de Markt in Middelburg gaat dicht. In het pand komen winkels. Er bo ven worden acht appartementen gebouwd. De projectontwikkelaar heeft de bouwvergunning aange vraagd. Volgens een medewerker is het café nog tot de zomer van volgend jaar open. In plaats van het café komen er twee modeketens: Vero Moda (da mesmode) en Jack and Jones (jeans). De projectontwikkelaar wil verder niet zoveel kwijt over de plannen. „We zijn daar nog be zig met de aankoop van andere panden, dus we willen het stil hou den." Dezelfde ontwikkelaar zit achter de komst van modewinkel The Sting in de oude Chinees op de hoek van de Gravestraat. De nieuwe winkels strekken zich straks uit tot op Plein 1940 want ook het pand van het inmiddels ge sloten café Flaix wordt bij de plan nen betrokken. Het huurcontract van Nationaal loopt volgens de me dewerker nog door tot in augus tus. Volgens hem zijn er nog geen plannen voor een nieuw Natio naal in Middelburg. Zoek de goudschat: aanvang 13.00 uur bij het Stadhuis alleen vandaag en morg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67