Zeeland Strenge controle op feest li vera Zorgappartementen in Goese kerk dichterbij Extraatje Goese gehandicapten Voldoende beveiliging bij dancefestijn in Zeelandhallen. live life love livera OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940-2, MIDDELBURG Branden in Sas van Gent en Zaamslagveer POV uitgenodigd voor coalitiebesprekingen Kinderkookcafé in de Ontmoetingskerk Scholen tegen de vlakte in Sint-Annaland I Jr ""Korting op elektrische garagedeuren en 2e handzender gratis S PZC Zaterdag 29 december 2007 3 7 door Frank Balkenende GOES - Het risico dat de dancepar- ty Masquerade NYE op oudejaars avond in of buiten de Goese Zee landhallen uit de hand loopt, is klein. De organisatie neemt bin nen strenge veiligheidsmaatrege len. De politie heeft voldoende mensen achter de hand om in te grijpen. Op bussen die publiek af voeren, rijden beveiligingsmensen mee. Het dancefeest is inmiddels uitver kocht. Vierduizend jongeren ko men maandagavond samen in de Zeelandhallen om tot een uurtje of zeven 's morgens te 'bubblen' en te 'jumpen'. Omdat het programma (zo'n beet je alle top-dj's van Nederland ko men naar de Zeelandhallen) in het dancegenre voor elk wat wils biedt, trekt het evenement jonge ren uit verschillende subculturen aan. En die zijn - zoals supporters van rivaliserende voetbalclubs - niet altijd even vriendelijk voor el kaar, zeker als alcohol en drugs (of een combinatie daarvan) in het spel zijn. Mede-organisator Martin Priem - samen met Kees Kik ook de man achter de Danceparade Middel burg - heeft dan ook strenge veilig heidsmaatregelen genomen. „We voeren een zero-tolerance-beleid. Er komen geen drugs in. Daarom wordt iedereen grondig gefouil leerd. Verder kom je er alleen in als je zestien jaar of ouder bent. Ook dat controleren we." Priem onderkent het risico op bot singen van jongeren uit verschillen de dance-richtingen. „In de pro grammering houden we daar reke ning mee. We delen de Noordzee- hal in tweeën, zodat we dancestij- len van elkaar scheiden. Je kunt niet zomaar van de ene naar de an- De danceparty in de Zeelandhal len op oudejaarsavond is streng beveiligd. Er zijn voldoende poli tiemensen en ordebewakers en er geldt een drugsverbod. dere ruimte lopen. Dan moet je langs de beveiliging." Daarnaast kan de politie met voldoende menskracht de aftocht begeleiden als dat nodig is, zegt de Goese bur gemeester D. van der Zaag. „Van oud op nieuw zijn er voldoende politiemensen op de been. Ik ge loof 170 man in de regio. Als er ver sterking nodig is, kunnen ze snel ter plaatse zijn." Masquerade NYE - de eerste grote indoordanceparty van Priem in Zeeland - was snel uitverkocht. „Maar we hebben dan ook de top-15 van Nederlandse dj's hier staan. Verder ook Technoboy, de nummer één van Italië. Liefheb bers uit heel Nederland komen daar op af" SAS VAN GENT - Twee Zeeuws-Vlaamse woningen zijn gisteren in de as gelegd. Gisterochtend ging een villa in Sas van Gent in vlammen op. Vier an dere woningen werden uit voorzorg enkele uren ontruimd. Gistermiddag verwoestte een brand een polderwoning in Zaamslagveer. Twee katten waren het slachtoffer: ze overleefden de vlam menzee niet. De oorzaak van beide branden is nog niet bekend. foto Ronald de Jong door Joeri Wisse GOES - De verbouwing van de mo numentale Westerkerk aan de Westsingel in Goes is een stap dichterbij gekomen. Onlangs teken de projectontwikkelaar Bogor uit Gorinchem de koopovereenkomst voor het kerkgebouw uit 1929. Bo gor wil in het gebouw twintig zorgappartementen bouwen. De Westerkerk is nu nog eigen dom van de Protestante Gemeente in Goes. Die probeert de Wester kerk al sinds 2002 te verkopen. De laatste jaren werd het gebouw ver huurd aan de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Dat kerkgenootschap kan nog tot het voorjaar gebruik maken van het godshuis, zegt Rob Koster, voorzitter van de commis sie van beheer. „Daarna moeten we op zoek naar een tijdelijke loca tie. We hebben al contacten gelegd met wat scholen. Tot nu toe heeft alleen het Calvijn College daar po sitief op gereageerd." Een kerkge bouw geniet echter de voorkeur bij Koster. „Maar zover wij weten zijn er geen leegstaande kerkgebou wen in de regio beschikbaar." De vrijgemaakten hebben in het voorjaar van 2009 waarschijnlijk weer een eigen kerk. „Dan moet de nieuwbouw aan het Pykesweg- je, vlakbij de nieuwe wijk Aria en het ziekenhuis klaar zijn", zegt Wichor Deddens, voorzitter van de projectgroep nieuwbouw. GOES - Goes verstrekt ook komend jaar een extraatje van 250 euro aan chronisch zieken en gehandicap ten met een laag inkomen. Men sen die er aanspraak op willen ma ken moeten wel aantonen dat ze in een penibele financiële situatie verkeren. Zo mogen zij niet te veel inkomsten en geen dikke spaarre kening hebben. Aanmelden voor de regeling kan tot eind februari. Wie vorig jaar al geld heeft ontvan gen, hoeft niets meer te doen. VLISSINGEN - De partij Progressief Ondernemend Vlissingen (POV) is benaderd om mee te praten over een nieuw college met PvdA, WD en de Lokale Partij Vlissin gen. De POV is twee jaar geleden opgericht en zit sindsdien als een mansfractie in de raad. Gerard Aar den van de POV bevestigt dat hij door formateur Els Kuijper is bena derd en zegt nog over deelname na te denken. MIDDELBURG - Kinderen die het leuk vinden om een keer te koken kunnen op dinsdag 2 januari naar de Ontmoetingskerk in de Middel burgse Stromenwijk. Samen met anderen maken ze lek kere hapjes. Tussendoor worden er spelletjes gespeeld, is er muziek en verder wordt er over de Bijbel verteld. Het café is van 17.00 tot 19.00 uur geopend. Deelname is voor kinde ren vanaf vier jaar. SINT-ANNALAND - De twee voorma lige basisscholen aan de School straat in Sint-Annaland gaan eind januari tegen de vlakte. Ze worden vervangen door een brede school waarin ook de bibliotheek en de kinderopvang een plek krijgen. Hoewel de sloper voorzichtig te werk zal gaan, sluit de gemeente niet uit dat nabijgelegen huizen door de afbraak beschadigd raken. Daarom wordt vóór de sloop de staat van deze huizen opgenomen. www.ambiance-zonwering.nl Crawford NormBtahl Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63