duurder en spectaculairder 'ECU ziekenhuis Wildwest-taferelen op Goeree toch goedkoper' Vandaag en morgen aanbieding Politie zoekt getuigen aanrijding Zierikzee Nieuwjaarsreceptie vrouwen Noordwelle Cursus over eeuwen kunstgeschiedenis Ziekenhuis bundelt verloskundige zorg Nachtwerk voor oliebollenbakkers Bij aankoop van de originele lange goldiggersjas een bijpassende hoed kado! (t.w.v. 59,-) Pak u kans en vindt 500,- Bij Atelier de Schapekop in Veere S PZC Zaterdag 29 december 2007 35 Veel wordt via de papieren bestellijst of per internet besteld, maar er zijn ook klanten die pas in de winkel een keuze maken. foto Dirk-Jan Cjeltema VLISSINGEN - Eén groot nieuw zie kenhuis is de beste keuze voor Midden- en Noord-Zeeland en het moet 'ergens tussen Vlissingen en Goes' komen. Dat vindt het Comi té Behoud Ziekenhuis Walcheren. Hoewel de naam impliceert dat het comité het ziekenhuis per se op Walcheren zelf wil hebben, is dat niet het directe streven van de groep, die voornamelijk bestaat uit oud-specialisten van het Zieken huis Walcheren. „Wij willen voor al een goede ziekenhuiszorg voor Walcheren behouden", nuanceert oud-chirurg Aad Vos. „Wij spre ken ons niet uit over een locatie, dat moeten anderen maar doen op basis van bereikbaarheidsonder- zoek. Het ziekenhuis moet goed bereikbaar zijn voor Walchenaren én Bevelanders. Ook zij moeten het accepteren, anders is het geen goede oplossing." De raden van be stuur van de ziekenhuizen in Vlis singen en Goes willen de zieken huiszorg concentreren in Goes door het Oosterscheldeziekenhuis te verbouwen en uit te breiden en het Vlissingse ziekenhuis 'uitkle den' door onderdelen te verhui zen naar Goes. De Werkgroep Nieuwbouw Ziekenhuis Zeeland pleitte er onlangs voor het Ooster scheldeziekenhuis inderdaad te ver bouwen en vervolgens in Middel burg een nieuw klein ziekenhuis te bouwen. Het comité wijst beide plannen af Terwijl topman Hans Simons van het Oosterscheldezie kenhuis één nieuw ziekenhuis eer der als 'te duur' van de hand wees, doen de oud-specialisten datzelfde voor vernieuwbouw van Goes. Op termijn is één nieuw ziekenhuis volgens hen juist goedkoper. OUDDORP - De politie heeft don derdagavond flink haar best moe ten doen om een autodief aan te houden. Pas na een wilde achter volging over Goeree wisten agen ten de man bij Hellevoetsluis tot stoppen te brengen. Een getuige meldde rond kwart voor negen dat hij in Ouddorp een autodiefstal had gezien. Daar bij was de dader tegen een andere auto aangereden. Surveillerende agenten zagen de auto rijden op de N57. De bestuurder negeerde een stopteken en ging er vandoor, waarna de politie zich gedwongen zag opzettelijk tegen de gestolen auto aan te rijden. Die raakte daar bij zwaar beschadigd, maar dat deerde de dief niet: hij reed stug verder, de Haringvlietdam over. Pas bij Hellevoetsluis reed de poli tie hem klem. Daarop ging de da der, zonder vaste woon- of verblijf plaats, er te voet vandoor. In een achtertuin viel uiteindelijk het doek voor de avonturier. Hij werd gearresteerd. ZIERIKZEE - De politie zoekt getui gen van een aanrijding die gister middag rond 16.25 uur op de Meel- straat in Zierikzee plaatsvond. Een 18-jarige fietser en een 18-jarige vrouw, die achterop zat, werden aangereden door een auto. Ze kwa men beiden ten val. De vrouw hield er een bult op haar hoofd en mogelijk een hersenschudding aan over. De auto reed door. NOORDWELLE - De afdeling Noord welle van de Vrouwenbond NBvP, Vrouwen van Nu houdt vrijdag een nieuwjaarsbijeenkomst. Wie de beste wensen wil overbren gen, kan vanaf 14.00 uur terecht in resort Land en Zee aan de Ramp- weg in Scharendijke. De afdeling Noordwelle is één van de drie Schouwen-Duivelandse, 31 Zeeuwse en 572 Nederlandse afde lingen van de bond. ZIERIKZEE - Margreet Leijdekker geeft tussen 22 januari en 22 april op dertien dinsdagavonden de cur sus 'Inleiding tot de kunstgeschie denis'. Die biedt een algemene kijk op eeuwen westerse kunstgeschiede nis, van die van de Klassieke Grie ken tot die van nu. De bijeenkomsten zijn van 20.00 tot 22.00 uur in Zierikzee. Kosten: 115 euro. Opgeven kan via 0111-415317 of 417839. DIRKSLAND - Het Van Weel- Bethesda ziekenhuis in Dirksland wil alle verloskundige zorg op Goe- ree-Overflakkee achter één loket samenbrengen. Een eerste stap daartoe is de overname per 1 janua ri van verloskundigenpraktijk Na talia. Het ziekenhuis benadrukt dat, in tegenstelling tot op Schou- wen-Duiveland, overal op het ei land thuisbevallen mogelijk moet blijven. KERKWERVE - De vrijwilligers van de protestantse gemeente Kerkwer- ve krijgen het druk komend week end. De activiteitencommissie ver koopt oliebollen en appelbeignets en die ruim 5000 bollen worden gebakken door vrijwilligers. Omdat er op zondag niet gebak ken wordt, gaan ook dit jaar de oliebollen 's nachts de hete olie in. Op oudejaarsdag worden bollen en beignets bezorgd. Bestellen kan via 0111-414140 of 0111-672383. Zoek de goudschat: aanvang 13.00 uur bij het Stadhuis alleen vandaag en morgen Kerkstraat 3 Veere - 0118-501416 open van 10.00 - 17.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61