PZC 33 De zomer is begonnen! '/•X Fonds voor arme sportkinderen Tevreden OVer VOIlflis SCHOUWEN-DUiVELAND 47 39 Koffie en een broodje stemmen 'voorbijdenderende' vrachtwagenchauffeurs mild Suikerfabriek \S Arke.nl Band 2nd Place Driver steunt militairen in Uruzgan met muziek Zaterdag 29 december 2007 De Loods biedt jongeren zonder diploma tweede kans Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Nee, boos zijn ze niet, de vrachtwagenchauffeurs die voor dag en dauw tot staan worden gebracht door bewo ners van de Nieuwe Bogerdstraat. Waarom zouden ze ook: ze krijgen er een kop koffie en een krentenbol voor terug, zoals jdeze chauffeuse. Én het verzoek voortaan stapvoets voorbij te rijden. De bewoners van het smalle straatje in het centrum van Zierikzee worden bijna elke nacht wakker van 'voorbijden- derende' vrachtauto's, die hun lading bij winkels in de binnen stad hebben gelost. „Dat begint om twee uur en duurt tot een uur of negen", vertellen de bewoners. „We worden er con stant wakker van. Bovendien is het slecht voor onze huizen." Met de ludieke actie, gesteund door de meeste bewoners van de straat, vroegen ze maandag, donderdag en gisteren aan de chauffeurs om een beetje rekening met hen te houden. foto Dirk-Jan Gjeltema KAPELLE - Zeeland krijgt een eigen Jeugdsportfonds. Het doel daarvan is kinderen uit arme gezinnen de mogelijkheid te geven om te spor ten. Per kind kan straks maximaal 250 euro worden aangevraagd. Van dat geld kunnen zij het lidmaatschap van een sportvereniging betalen en eventuele benodigdheden, zo als kleding, aanschaffen. Kapelle is de eerste gemeente die zal deelnemen aan het fonds. Die gemeente begint volgende maand. Andere gemeenten volgen in een later stadium. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Raadsman R. Wortel- boer is blij met de vrijspraak van zijn cliënt, de van ontucht met kin deren beschuldigde onderwijzer uit Zierikzee. Het Openbaar Minis terie studeert nog op de vraag of zij in hoger beroep gaat tegen de uitspraak van de Middelburgse rechtbank. In de zaak draait het om een - in middels ontslagen - leerkracht van de Zierikzeese Willibrordusschool. De man werd ervan beschuldigd tijdens een schoolkamp in Zonne- maire ontuchtige handelingen te hebben gepleegd met twee jonge tjes. De onderwijzer zegt zich wei nig tot niets van de bewuste nacht te herinneren. Volgens zijn raads man Wortelboer zou de leraar na drankgebruik in diepe slaap zijn geraakt en in die slaap mogelijk kinderen hebben betast. De Mid delburgse rechtbank acht dat niet onaannemelijk en heeft de ver dachte vrijgesproken. Wortelboer is tevreden maar blijft voorzichtig. „We wachten eerst even af of dit vonnis definitief wordt en dan gaan we nadenken over verdere stappen. Wij hebben ons tot dus verre niet bezig gehouden met het arbeidsrechtelijk verhaal, maar mis schien moeten we daar dan eens over na gaan denken." Het Open baar Ministerie onthoudt zich vooralsnog van een reactie op de uitspraak van de Middelburgse rechtbank en laat de vraag of men al dan niet in hoger beroep gaat onbeantwoord. „Wij gaan eerst de uitspraak van de rechter bestude ren", aldus woordvoerder E. Kool. Mi Tip? redactie@pzc.nl „Kijk, dat kan alleen in België, he?", zei de ene tegen de andere Zeeuws-Vlaamse verslaggever. „Die melden 95 personeelsleden doodleuk op tweede kerstdag dat hun suikerfabriek in Moerbeke dichtgaat. Wat een kerstbood schap..." In de fabriek werden ook nog wat Zeeuwse suikerbieten ver werkt, dus volgde er een telefoon tje naar Moerbeke, waar een be waker de hoorn van de haak plukte. „Nee, er is hier nu nie mand, meneer", zei hij meteen. „Hoe u op een andere manier ie mand van de directie kan spre ken? Niet, denk ik. Even voor de goede orde, meneer: de suikerfa briek is gesloten." Grootste aanbod vakanties, allerhoogste vroegboekkortingen. Boek snel! Dacht 't wel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59