één ziekenhuis' €125 I""Korting op elektrische Tweede leven sleepboot als drijvend podium 'Stel besluit paar jaar uit' Tevredenheid over vrijspraak in ontuchtzaak MM Comité Behoud Ziekenhuis Walcheren pleit voor nieuwbouw. OPRIL GROTE MARKT 13, GOES PLEIN 1940-2, MIDDELBURG garagedeuren en 2e handzender gratis* 10 JAAR MtummiM— Branden in Sas van Gent en Zaamslagveer B PZC Zaterdag 29 december 2007 3 7 door Maurits Sep VLISSINGEN - Eén groot nieuw zie kenhuis is de beste keuze voor Midden- en Noord-Zeeland en het moet 'ergens tussen Vlissingen en Goes' komen. Dat vindt het Comi té Behoud Ziekenhuis Walcheren. Hoewel de naam impliceert dat het comité het ziekenhuis per se op Walcheren zelf wil hebben, is dat niet het directe streven van de groep, die voornamelijk bestaat uit oud-specialisten van het Zieken huis Walcheren. „Wij willen voor al een goede ziekenhuiszorg voor Walcheren behouden", nuanceert oud-chirurg Aad Vos. „Wij spre ken ons niet uit over een locatie, dat moeten anderen maar doen op basis van goed onderzoek naar de bereikbaarheid. Het ziekenhuis moet goed bereikbaar zijn voor Walchenaren én Bevelanders. Ook zij moeten het accepteren, anders is het geen goede oplossing." De raden van bestuur van de zie kenhuizen in Vlissingen en Goes willen de ziekenhuiszorg concen treren in Goes door het Ooster- scheldeziekenhuis te verbouwen en uit te breiden en het Vlissingse ziekenhuis 'uitkleden' door onder delen te verhuizen naar Goes. De Werkgroep Nieuwbouw Zieken huis Zeeland pleitte er onlangs voor het Oosterscheldeziekenhuis inderdaad te verbouwen en vervol- Eén nieuw ziekenhuis voor Mid den- en Noord-Zeeland moet er gens tussen Goes en Vlissingen komen, vinden oud-specialisten. Een locatie noemen zij niet. gens in Middelburg een nieuw klein ziekenhuis te bouwen. Het comité wijst beide plannen van de hand. Terwijl bestuursvoor zitter Hans Simons van het Ooster scheldeziekenhuis één nieuw zie kenhuis eerder als 'te duur' van de hand wees, doen de oud-specialis ten datzelfde als het over ver nieuwbouw van Goes gaat. Op ter mijn is één nieuw ziekenhuis vol gens hen juist goedkoper. Het co mité gaat in januari Kamerleden benaderen en hoopt ook dat de In spectie Volksgezondheid nog eens naar de plannen kijkt. door Maurits Sep VLISSINGEN - Twee verbouwde zie kenhuizen of één nieuw hospi taal? Eigenlijk is het te vroeg om nu zo'n belangrijke beslissing te nemen, vindt het Comité Behoud Ziekenhuis Walcheren. „Stel het een paar jaar uit, totdat je meer zicht hebt op de financiën." Oud-chirurg Aad Vos en lid van het comité: „De wet verandert op 1 januari. Het is nu nog niet duide lijk hoeveel geld de ziekenhuizen straks krijgen en ze weten dus ook niet of ze straks de lasten van ver nieuwbouw en dergelijke kunnen dragen." SAS VAN GENT - Bij een felle brand is gisteroch tend een villa aan de Papegeulestraat in Sas van Gent bijna volledig in de as gelegd. Gistermiddag ging een polderwoning aan Het Veer in Zaamslag- veer in vlammen op. De bewoners van de woning in Sas van Gent waren op vakantie. Omdat de brand gepaard ging met een behoorlijke rookont wikkeling en veel vliegvuur, werden voor alle ze kerheid de naastliggende vier woningen ont ruimd. De bewoners konden rond acht uur weer naar hun huizen. De villa bleek niet meer te redden. Rond zes uur had de brandweer het vuur onder controle, maar het nablussen duurde nog een deel van de och tend. Om kwart over twee maakte vuur zich meester van een woning aan Het Veer in Zaamslagveer. Ook dit pand brandde volledig uit. „De bewo ners, een echtpaar en twee kinderen, waren niet thuis, maar wel in de buurt van hun woning. Hun twee katten hebben de brand niet overleefd", al dus brandweercommandant Matthijs Bakker. De oorzaak van beide branden is nog niet be kend. foto Camile Schelstraete AMBIANCE Ambiance Zonwering Teba Nationaal Livingstoneweg 8 4462 GL Goes tel.:0113-22 22 31 goes@ambiance-zonwering.nl TERNEUZEN - De dertig jaar oude zeesleper Fighter van de Unie van Sleepdiensten (Union) krijgt naar alle waarschijnlijkheid een nieuw leven als drijvend podium. Union is van plan de sleper over te dra gen aan de stichting Intorno En semble uit Schiedam. Dit bevestigt een woordvoerder van het Ant werpse bergingsbedrijf Van de di rectie was echter niemand aanwe zig om commentaar te geven. De roemruchte sleepboot, die op en rond de Westerschelde de voor bije decennia betrokken was bij al le grote bergings- en reddingsope raties, zoals bij die met de Herald of Free Enterprise, leek begin dit jaar gesloopt te worden. Een stich ting Behoud Fighter probeerde dit te voorkomen door op zoek te gaan naar alternatieve gebruiksmo gelijkheid voor de sleper. Gedacht werd aan een exporuimte met educatieve functie in de Ter- neuzense veerhaven of op een an dere goede plek. Uiteindelijk kwam de stichting niet van de grond en verdwenen de plannen in een la. De overdracht aan Intomo Ensem ble lijkt een aardig alternatief. De stichting uit Schiedam, die in 1992 werd opgericht door Mare Kalk man, ziet zichzelf als een produc tielab voor podiumkunsten. ZIERIKZEE - Raadsman R. Wortel- boer is blij met de vrijspraak van zijn cliënt, de van ontucht met kin deren beschuldigde onderwijzer uit Zierikzee. Het Openbaar Minis terie studeert nog op de vraag of het in hoger beroep gaat tegen de uitspraak van de Middelburgse rechtbank. In de zaak draait het om een - in middels ontslagen - leerkracht van de Zierikzeese Willibrordusschool. De man werd ervan beschuldigd tijdens een schoolkamp in Zonne- maire ontuchtige handelingen te hebben gepleegd met twee jonge tjes. De onderwijzer zegt zich weinig tot niets van de bewuste nacht te herinneren. Volgens zijn raads man Wortelboer zou de leraar na flink wat drankgebruik in diepe slaap zijn geraakt en in die slaap mogelijk kinderen hebben betast. De Middelburgse rechtbank acht dat niet onaannemelijk en heeft de verdachte vrijgesproken. Wor telboer is tevreden, maar blijft voorzichtig. „We wachten eerst even af of dit vonnis definitief wordt en dan gaan we nadenken over verdere stappen. Wij hebben ons tot dusverre niet bezig gehou den met het arbeidsrechtelijk ver haal, maar misschien moeten we daar dan eens over gaan na den ken." Het Openbaar Ministerie ont houdt zich vooralsnog van een reactie op de uitspraak van de Mid delburgse rechtbank. Crawford Nonmsfshl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53