'Altijd leuk, een beetje knallen' hertje bij komen' ^euwew*n^s*n^a^^at*onaa^ Scholen gaan tegen de vlakte Vandaag en morgen aanbieding Extraatje voor gehandicapten Verkoop vuurwerk voor de jaarwisseling barst weer los. EEN GOED BEGIN VOOR 2008! IIP Bij aankoop van de originele lange goldiggersjas een bijpassende hoed kado! (t.w.v. 59,-) Pak u kans en vindt 500,- Bij Atelier de Schapekop in Veere B PZC Zaterdag 29 december 2007 3 5 De medewerkers van Vuurwerkpaleis Zeeland in 's-Cravenpolder stellen de vuurwerkpakketten van de klanten samen. foto Willem Mieras door Paulus Houthuijs 'S-CRAVENPOLDER - Dranghekken, een tent met warme chocolade melk en duizenden kilo's vuur werk. In Vuurwerkpaleis Zeeland, onderdeel van Traas ongediertebe- strijding in 's-Gravenpolder, staan de medewerkers vrijdagochtend helemaal klaar voor de stormloop van vuurwerkliefhebbers. Gisteren was de eerste van drie dagen dat de knallers en vuurpijlen te koop zijn in Nederland. „Vorig jaar stond er zestig man voor de winkel toen hij open ging. Daarom hebben we maatregelen getroffen om dit te voorkomen." Eigenaar Peter Traas vertelt dat ie dere klant dit jaar een tijd aange wezen krijgt waarop zijn of haar bestelling is af te halen. Het lijkt goed te werken, om half elf's mor gens staan er maar tien tot twaalf mensen in de winkel. Een van hen is André. Hij koopt twee bescheiden pakketten met siervuurwerk. „Ik heb twee jon gens van acht en tien, maar die kij ken liever. Ze vinden het te eng om zelf af te steken, dus hoef ik ook niet van die knallers te ko pen." Hij vindt siervuurwerk het geld waard, maar het moet niet te duur worden. „Die grote potten van zeventig euro zijn echt bela chelijk duur." In de winkel kopen vooral kinde ren en ouders vuurwerk, maar af en toe staan er ook een paar twin tigers in de rij. Niek (21) steekt al tien jaar lang af „Vroeger ook ille gaal vuurwerk, maar toen klapte er een strijker in mijn hand. Mijn handpalm werd een grote blaar. Daarna ben ik er een jaar mee ge- 'Vroeger stak ik ook illegaal vuurwerk af, toen klapte er een strijker in mijn hand' stopt en heb ik nooit meer spul uit België afgestoken." Dit jaar houdt Niek het bij een pijlenpakket en een tienduizendklapper. Verderop staren twee jongetjes met open mond naar het assorti- MIDDELBURC - Café Nationaal op de Markt in Middelburg gaat dicht. In het pand komen winkels. Er bo ven worden acht appartementen gebouwd. De projectontwikkelaar heeft de bouwvergunning aange vraagd. Volgens een medewerker is het café nog tot de zomer van ment aan de muur. Hun vader haalt ondertussen de bestelling op. „De oudste mag van mij wel rotjes afsteken. Liever dat hij het doet on der mijn toezicht, dan dat hij het ergens stiekem doet. Als je ge woon oplet, kan er weinig mis gaan en het is toch altijd leuk om een beetje te knallen." Veiligheid is een belangrijk onder deel bij het afsteken van vuur werk. In de winkel is daarom een speciale standaard om vuurpijlen mee af te schieten te koop. Er zijn ook veiligheidslonten te koop, maar geen veiligheidsbrillen. „We verkopen die niet omdat zo goed als niemand ze opzet bij het afste ken." Volgens Peter Traas zijn de mensen in 's-Gravenpolder en om streken daar te nuchter voor. volgend jaar open. In plaats van het café komen er twee modeke tens: Vero Moda (damesmode) en Jack and Jones (jeans). De project ontwikkelaar wil verder niet veel kwijt: „We zijn daar nog bezig met de aankoop van andere panden, dus we willen het stil houden." www.berendtenhove.nl door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - De twee voorma lige basisscholen aan de School straat in Sint-Annaland gaan eind januari tegen de vlakte. Hoewel de uitvoerder voorzichtig te werk zal gaan, sluit de gemeen te niet uit dat daardoor schade ont staat aan nabij gelegen woningen. Daarom wordt voorafgaand aan de sloop de staat van deze huizen op genomen. De twee basisscholen in Sint-An naland zijn een paar maanden ge leden verhuisd naar de noodloka- len aan de F.M. Boogaardweg. Op de locatie van de huidige gebou wen komt een nieuwe brede school, waarin ook de bibliotheek en de kinderopvang een plekje krij gen toebedeeld. Hoe het nieuwe gebouw eruit gaat zien, wordt dinsdag 8 januari ge presenteerd aan de bewoners van Sint-Annaland. Dat gebeurt vanaf 19.30 uur in gemeenschapscen trum De Wellevaete. De nieuwe scholen moeten in de zomer van 2009 klaar zijn. Autorijles vanaf 33,- p.u. Autorijschool Caroliene Tel.: 06-28 33 91 55 GOES - De gemeente Goes ver strekt ook komend jaar een extraa tje van 250 euro aan chronisch zie ken en gehandicapten met een laag inkomen. Mensen die er aan spraak op willen maken, moeten wel kunnen aantonen dat zij in een penibele financiële situatie ver keren. Zo mogen zij niet te veel in komsten en geen dikke spaarreke ning hebben. Aanmelden voor de regeling kan tot eind februari. Wie vorig jaar al geld heeft ontvangen, hoeft niets meer te doen. Zoek de goudschat: aanvang 13.00 uur bij het Stadhuis alleen vandaag en morg Kerkstraat 3 Veere - 0118-501416 open van 10.00 - 17.30 uur Een paard in een naastgelegen wei biedt het eenzame hertje in het herten kamp in 's-Heerenhoek nog enig gezelschap. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51