PZC 33 Uitstel betekent geen afstel Goese Schans De zomer is begonnen! Brand op zolder door wietkwekerij w JGIJCI ^§1 irt| EVELAND EN-THOLEN 47 39 Beginnetje van tien tot vijftien jaar bouwen bij Biezelinge Suikerfabriek 7'\ \j Arke.nl Band 2nd Place Driver steunt militairen in Uruzgan met muziek Zaterdag 29 december 2007 De Loods biedt jongeren zonder diploma tweede kans Tip? redgoes@pzc.nl mtM BIEZELINGE - Keulen, Aken, Rome: ze zijn geen van allen op woond is. Maar het begin is er. De twee eerste van zeshon- Het gaat tien tot vijftien jaar duren voordat Zuidhoek heie één dag gebouwd. Het zal niemand verbazen dat het ook even derd woningen zijn de beginfase van bouwskelet al ontgroeid, maal is volgebouwd. Over een jaar of twee is waarschijnlijk zal duren voordat de Zuidhoek, de nieuwste woonwijk van de In de eerste fase van het plan, waarin tweehonderd huizen ook het tunneltje af, waardoor fietsers en wandelaars onder gemeente Kapelle ten westen van Biezelinge, gereed en be- worden gebouwd, is een groot deel van de kavels al verkocht, het spoor door naar Kapelie kunnen. foto Willem Mieras GOES - Bij een brand op de zolder verdieping van een rijtjeswoning in de Goese M.D. de Grootstraat is gistermiddag een hennepkwekerij ontdekt. Iets voor twee uur 's mid dags sloeg een buurtbewoner alarm, omdat hij rook uit het dak zag komen. Een buurman heeft nog een poging gedaan om de brand via een openstaand raam te blussen. De brandweer maakte de klus met een hoogwerker af en kon een kwartier later het sein brandmeester geven. Volgens de politie is de kwekerij waarschijn lijk de oorzaak van de brand. door Frank Balkenende GOES - De eerste barst in het pro ject De Goese Schans, in de volks mond bekend als Waterstad? Twee keer al is de samenwerkingsover eenkomst van de vier partners uit gesteld. Volgens burgemeester D. van der Zaag is er niets aan de hand. „Ik ga ervan uit dat we wel dra de handtekeningen kunnen zetten." Het project behelst de omvorming van het havenindustriegebied tot een woonwijk met tweeduizend woningen. Bedrijven moeten wor den verplaatst, grond gesaneerd en wegen worden aangepast. Al met al kost dat 130 miljoen euro. De vier partners - gemeente Goes, woningcorporatie RWS en de pro jectontwikkelaars Van Garderen 8c Dekker en Proper Stok - dragen elk voor 25 procent risico. Het tekenen van de samenwer kingsovereenkomst is echter al twee keer uitgesteld. De eerste keer waren alle partijen er nog niet klaar voor vanwege nader te onderzoeken fiscale en juridische details. Deze maand liet Proper Stok we ten meer tijd nodig te hebben van wege een nog niet afgeronde 'inter ne controleprocedure'. Van der Zaag bezweert dat er geen kink in de kabel is gekomen. „Alle part ners geloven in de Goese Schans. Het komt wel goed." Tip? redactie@pzc.nl „Kijk, dat kan alleen in België, he?", zei de ene tegen de andere Zeeuws-Vlaamse verslaggever. „Die melden 95 personeelsleden doodleuk op tweede kerstdag dat hun suikerfabriek in Moerbeke dichtgaat. Wat een kerstbood schap..." In de fabriek werden ook nog wat Zeeuwse suikerbieten ver werkt, dus volgde er een telefoon tje naar Moerbeke, waar een be waker de hoorn van de haak plukte. „Nee, er is hier nu nie mand, meneer", zei hij meteen. „Hoe u op een andere manier ie mand van de directie kan spre ken? Niet, denk ik. Even voor de goede orde, meneer: de suikerfa briek is gesloten." Grootste aanbod vakanties, allerhoogste vroegboekkortingen. Boek snel! Dacht 't wel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49