Zeeland Strenge beveiliging br dancefeest Goede horeca absolute must 'Een sierpot van tachtig euro gaat zo weg' Jan de Ridder wil vooruit met gerenoveerd zwembad. Voldoende politie en beveiligers bij festijn in Zeelandhallen. Brand op zolder door wietkwekerij Winterse vertelling in dorpshuis Biervliet Z PZC Zaterdag 29 december 2007 3 7 Jan de Ridder bij het Aardenburgs zwembad. „Er is nog veel nodig om het behoud van het zwembad voor de komende jaren veilig te stellen." foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten AAROENBURC - Voor Jan de Ridder uit Aardenburg is 2007 een bijzon der jaar. Hij slaagde er in zijn gelief de zwembad van de ondergang te redden. „We zitten echter niet stil. Er is nog veel nodig om het be houd van het zwembad voor de komende jaren veilig te stellen." De Ridder is er de man niet naar het succes van de actie geheel op eigen conto te schrijven. Hij mobi liseerde een hele stoet sponsors voor de broodnodige opknapbeurt van het bad uit de jaren vijftig. „Zonder hen was het niet gelukt." De Aardenburger kon het begin dit jaar niet langer aanzien hoe het door Raymond de Frel TERNEUZEN - De echte die-hards stonden gisterochtend voor ope ningstijd al voor de winkelruiten te trappelen van ongeduld. Sommi ge mensen kunnen het gewoon weg niet houden tot oudjaarsdag, die willen al veel eerder in handen hebben wat ze straks in de lucht schieten. „Het is vooral het siervuurwerk dat hard gaat", zegt eigenaar Wer ner de Coene van Het Feestbeest in Terneuzen. „Mensen zijn eerder dan vorig jaar bereid meer geld uit te geven. Potten siervuurwerk van zestig tot tachtig euro worden met regelmaat verkocht." Hij verkoopt deze dagen het dubbele ten opzich te van vorig jaar, maar dat heeft zwembad steeds meer aan het ver loederen was. Aan bijvoorbeeld de kleedaccommodatie was al jaren niets meer gedaan. De Ridder, een fanatiek zwemmer, houdt van de nostalgische uitstra ling van het bad. Hij startte in maart een sponsoractie. De reac ties waren overweldigend. Zo'n veertig bedrijven verleenden belan geloos hun medewerking. De res pons ontroerde hem. In april werd begonnen met de renovatie van de kleedhokken en het sanitair. Tijdens de heropening half mei was de aanbieding van een bos bloemen van kleindochter Georgi- na een emotioneel moment voor Jan de Ridder. „Dit zwembad is uniek in zijn soort en ademt de sfeer van de jaren vijfig uit. Het is nog net zo functioneel als destijds. Nog steeds leren kinderen hier volgens De Coene een heel andere oorzaak. Nog altijd is zijn winkel in procedure met een aantal om wonenden, die een vuurwerkver kooppunt in hun omgeving niet zien zitten. „Vorig jaar was lang on duidelijk of onze verkoop kon doorgaan. Begin januari dient de zaak voor de Raad van State", al dus De Coene. Bij Letoco in Breskens is geen spra ke van een explosieve stijging. „Wij verkopen net zoveel als ande re jaren, maar ik constateer wel iets eigenaardigs. Landelijk daalt het aantal verkooppunten, maar om onverklaarbare reden neemt in dit dunbevolkte gebied het aan tal vuurwerkverkopers toe", aldus uitbater Peter Vinke. zwemmen en plezier maken." Hij gaf de bestuurders en ambtenaren van de gemeente Sluis in mei een duidelijke opdracht mee. „Dit bad mag nooit verdwijnen." 'Er is nog veel nodig om behoud van zwembad veilig te stellen' Deze opdracht is met de jaarwisse ling in aantocht uiteraard nog steeds actueel. „Ik ben met Jan Eef- ting nog steeds bezig om ons zwembad op de landelijke lijst te krijgen van jonge monumenten. Dat is niet zo eenvoudig. In de kaartenbak zitten 26 zwembaden die graag op deze lijst willen ko men. Veel netwerken dus." Hij heeft nog meer wensen. Zoals een goede horecavoorziening. „Een absolute must. Als ik met mijn kleindochter naar de zwem les ga, kan ik niet eens een kopje koffie krijgen. Dat moet dus veran deren. Daarnaast zijn we bezig om het zwembad te verwarmen mid dels zonne-energie. We zijn met een aantal sponsors bezig." De Ridder houdt de gemeenteraad ook aan een aangenomen motie met betrekking tot een onder houdsplan en het in stand blijven van het gemeentelijk zwembad. „De gemeente werkt wel traag. Daar kunnen we niet op wachten. Niets ten nadele van de ambtena ren maar de gemeente houdt niet van veranderingen. Jammer. Geen enkel buitenbad kan kostendek kend draaien. Mede daarom is een goede horeca en een goed onder houdsplan noodzakelijk." door Frank Balkenende GOES - Het risico dat de dancepar- ty Masquerade NYE op oudejaars avond in of buiten de Goese Zee landhallen uit de hand loopt, is klein. De organisatie neemt bin nen strenge veiligheidsmaatrege len. De politie heeft voldoende mensen achter de hand om in te grijpen. Op bussen die publiek af voeren, rijden beveiligingsmensen mee. Het dancefeest is inmiddels uitverkocht. Vierduizend jongeren komen maandagavond samen in de Zeelandhallen om tot een uur tje of zeven 's morgens te 'bub- blen' en te 'jumpen'. Omdat het programma (zo'n beet je alle top-dj's van Nederland) in het dancegenre voor elk wat wils biedt, trekt het evenement jonge ren uit verschillende subculturen aan. En die zijn niet altijd even vriendelijk voor elkaar, zeker als al cohol en drugs (of een combinatie daarvan) in het spel zijn. Mede-organisator Martin Priem - samen met Kees Kik ook de man achter de Danceparade Middel burg - heeft dan ook strenge veilig heidsmaatregelen genomen. „We voeren een zero tolerance-beleid. Er komen geen drugs in. Daarom wordt iedereen grondig gefouil leerd. Verder kom je er alleen in als je zestien jaar of ouder bent. Ook dat controleren we." De organisatie heeft Delta Safe in gehuurd voor de beveiliging. „Daar werken we al acht jaar mee en tij dens onze feesten hebben we nog nooit een onvertogen woord ge hoord." Priem cum suis willen meer dansevenementen op touw zetten in Zeeland. „Want de pro vincie vergrijst dan wel, maar je moet de jongeren die de ouderen verzorgen, ook iets bieden." GOES - Bij een brand op de zolder verdieping van een woning in de Goese M.D. de Grootstraat is gister middag een hennepkwekerij ont dekt. Een buurman heeft nog een po ging gedaan om de brand te blus sen. De brandweer maakte de klus met een hoogwerker af en kon een kwartier later het sein brand meester geven. Volgens de politie is de kwekerij waarschijnlijk de oorzaak van de brand. BIERVLIET - Het is een traditie. In het hartje van de winter een pu bliek zien te boeien met spannen de of vermakelijke verhalen. In het dorpshuis in Biervliet nemen op 11 januari de vertellers Geert Haak uit Biervliet, Anita Tournois uit Breskens en Ed Steijns uit Kloos- terzande hun gehoor op sleep touw. Voorts vertoont Rien Marijs lichtbeeld en zorgt Paul van de Vij ver voor de avondsluiting. De ver telavond begint om 16.30 uur. Bij Het Feestbeest in Terneuzen vindt vooral siervuurwerk gretig aftrek. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41