Zeelan onder de kanaalzon 'SP Hulst kent de feiten niet' 'Onderhoud Speye moet doorgaan' Info-avond rioleringswerk Burgerrecepties gemeenten op twee dagen I Wagenbouwers bereiden het carnaval voor Tevredenheid over vonnis rechtbank Wethouder De Vries weerlegt kritiek uit de nota stadsvernieuwing. □2 Cultureel centrum krijgt steun van raadslid Pim Broekhuysen. Z PZC Zaterdag 29 december 2007 35 Vooral uit Westdorpe, dat aan de rand van de Smidsschorre- en de Autrichepolder ligt, klonk protest tegen de bouw van kassen, foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeenteraadsfractie van de Socialistische Partij (SP) laat zich in de pas gepresenteerde discussienota over stadsvernieu wing in Hulst niet leiden door de realiteit. Dat is de mening van wet houder Frans de Vries, die de por tefeuille Ruimtelijke Ordening in Hulst waarneemt tot het aantre den van Diana van Damme als wethouder voor de PvdA medio ja nuari. De SP vindt dat projectontwikke laars het teveel voor het zeggen hebben bij de invulling van nieuw- BIERVLIET - Verschillende straten in Biervliet gaan na de jaarswisseling op de schop. De gemeente wil in de Hugevliet- en Boterzandestraat de riolering vervangen. De werk zaamheden, die enkele weken zul len duren, zullen consequenties hebben voor het verkeer en de be reikbaarheid van woningen. De ge meente Terneuzen verzorgt woens dag 9 januari een informatie avond over de werken. De bijeen komst wordt gehouden in het dorpshuis en begint om 19.00 uur. bouwprojecten in de binnenstad van Hulst. Ook beticht de partij de woningbouwverenigingen die in de gemeente actief zijn te gemak kelijk de slopershamer te hanteren om oude huurwoningen af te bre ken en te vervangen door duurde re koophuizen. „Natuurlijk werken wij mee aan initiatieven van projectontwikke laars", reageert wethouder De Vries. „Met name in de binnen stad praat je over grondprijzen van 500 tot 1000 euro per vierkan te meter. Het is geen taak van de gemeente om daar risico's voor aan te gaan. De gemeente schept alleen de randvoorwaarden om bouwplannen mogelijk te maken." De wethouder wijst er in dat ver band op, dat initiatieven voor nieu we bouwprojecten op allerlei mo gelijke manieren via inspraak tot stand komen. Behalve bestuurlijke invloed via de adviescommissie Ruimte en de gemeenteraad moe ten ontwerpen voldoen aan een programma van eisen en het Bouwbesluit. Valt de locatie onder het beschermd stadsgezicht, dan moet een ontwerp de goedkeuring kunnen wegdragen van de Monu mentencommissie en de Rijks dienst voor de Monumentenzorg. Gaat het om een beschermd mo nument, dan is sloop sowieso al Wethouder Frans de Vries van de gemeente Hulst vindt dat de SP zich in haar discussienota over stadsvernieuwing niet door de feiten heeft laten leiden. uit den boze. Ook de opmerkin gen van de SP over de woningcor poraties zijn bij de waarnemend portefeuillehouder Ruimtelijke Or dening in het verkeerde keelgat ge schoten. „Woonstichting Hulst trekt jaarlijks 1,8 miljoen euro uit voor normaal onderhoud en nog eens twee miljoen voor groot on derhoud. De corporatie investeert in 2008 maar liefst negentien mil joen euro in nieuwe bouwprojec ten." Het appartementencomplex dat de Woonstichting aan het Houten kwartier laat bouwen, levert de Woonstichting een geschat verlies van 1,8 miljoen euro op. Bij de bouw van de zorgappartementen aan de TrufFmoweg paste de vere niging zelf 8,6 miljoen euro bij. door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT - Om verpaupering van het pand tegen te gaan moet er noodzakelijk onderhoud aan het cultureel centrum de Speye in Sas van Gent kunnen worden uit gevoerd. Dat bepleit het Terneu- zense raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) in schriftelijke vragen naar aanleiding van het conflict tussen de gemeente en de stich ting Beheer Culturele Centra. De stichting had vorig jaar een zuinig beleid gevoerd om geld over te houden voor dringend onderhoud aan het dak van de Speye. De ge meente, die het jaarlijkse exploita tietekort betaalt, heeft nu echter la ten weten dat het gespaarde geld niet in een apart potje voor nood zakelijk onderhoud mag worden gestopt. „Een uiterst merkwaar dige zaak", oordeelt Broekhuysen. Er zijn plannen voor de bouw van nieuw sociaal-cultureel hart voor TERNEUZEN - De gemeenten Ter- neuzen en Sluis houden hun nieuwjaarsrecepties allebei op woensdag 2 januari. Hulst vat het nieuwe jaar een dag later aan met de receptie voor inwoners en rela ties op donderdag 3 januari. Niet alleen de data verschillen, ook de aanvangstijden van de publieke bij eenkomsten. De Terneuzens recep tie begint om 17 uur en wordt niet in het stadhuis gehouden, maar in het Scheldetheater. In Hulst begint de receptie om 19 uur en is wel het stadhuis plaats van handelen. De wensenwisseling in de gemeente Sluis wordt gehouden in het Bel fort in Sluis en vangt aan om 19.30 uur. Burgemeester Jaap Sala spreekt de bevolking toe om streeks 20.30 uur. AANNEMINGSBEDRIJF üfiN NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING )m)mado' VEKA zonwering Tel. 0115-491282 heroa'l www.haers.net Sas van Gent aan de Canadalaan. Op die plaats moeten dan ook een brede school en de bibliotheek ko men. De gemeente gaat er vanuit dat de Speye dan verdwijnt. Op dit mo ment is het nog niet duidelijk of de plannen wel haalbaar zijn. Vol gens Broekhuysen kan het daarom nog heel wat jaren duren voordat de Speye verdwijnt. Als dat al ge beurt. Daarom is om verpaupering te voorkomen noodzakelijk onder houd van het gebouw een 'must', aldus Broekhuysen. SAS VAN GENT - Sassenaren die elk jaar het carnavalsfeest handen en voeten geven houden vrijdag 11 ja nuari hun voorbereidingsvergade ring. De wagenbouwers, de harmo nie De Vereenigde Vrienden, de Sasse showband, de carnavalsjury en de organisatoren van de op tocht bekijken die avond hoe ze het volksfestijn in 2008 het best kunnen presenteren. De vergade ring wordt gehouden in zaal Rese da en begint om 19.00 uur. Zater dag 19 januari vindt het traditione le wagentjes kijken plaats. B en W van Terneuzen gaan om 9.30 uur met de bouwers mee op toer om te zien wat er de voorbije winter is gebouwd. De dag wordt afgesloten om 21 uur met het wagenbouwers bal in zaal Reseda. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Raadsman R. Wortel- boer is blij met de vrijspraak van zijn cliënt, de van ontucht met kin deren beschuldigde onderwijzer uit Zierikzee. Het Openbaar Minis terie studeert nog op de vraag of zij in hoger beroep gaat tegen de uitspraak van de Middelburgse rechtbank. In de zaak draait het om een leerkracht van de Zierik- zeese Willibrordusschool. De man werd ervan beschuldigd tijdens een schoolkamp in Zonnemaire ontuchtige handelingen te hebben gepleegd met twee jongetjes. Vol gens zijn raadsman zou de leraar na drankgebruik in diepe slaap zijn geraakt en in die slaap moge lijk kinderen hebben betast. De Middelburgse rechtbank acht dat niet onaannemelijk en heeft de verdachte vrijgesproken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39