Zeeland PZC 33 5ok Wijkraad sust onrust Grote Kreek GEOPEND ZONDAG De zomer is begonnen! Branden in Sas en Zaamslagveer Brugman \S Arke.nl Vroege ooievaar in Sluiskil ZEEUWS-VLAANDEREN 47 39 Verhuizing groep gehandicapten Tragel naar andere wijk Hulst. Band 2nd Place Driver steunt militairen in Uruzgan met muziek Zaterdag 29 december 2007 De Loods biedt jongeren zonder diploma tweede kans Tip? redtern@pzc.nl Grootste aanbod vakanties, allerhoogste vroegboekkortingen. Boek snel Dacht 't wel SLUISKIL - Ilona van Drongelen uit Sluiskil moest zich gisterochtend eens goed in de ogen wrijven. Toen ze naar haar paardenstallen liep om de paarden eten te geven, zag ze tot haar verbazing een ooie vaar in de wei lopen, op zoek naar voedsel. Een nogal ongewone ver schijning in de winter. De vogel was niet heel schuw, want pas toen ze heel dicht bij kwam, koos hij het hazenpad. De vogel kwam echter even later weer terug om eten te zoeken. Een villa in de Papegeulestraat in Sas van Gent werd bijna bijna volledig verwoest door brand. foto Camile Schelstraete SAS VAN GENT - Bij een felle brand is gisterochtend een villa aan de Pa pegeulestraat in Sas van Gent bijna volledig in de as gelegd. Gis termiddag ging een polderwoning aan het Veer in Zaamslagveer in vlammen op. De bewoners van de woning in Sas van Gent waren op vakantie. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen al van voor en van achter uit de woning. Om dat de brand gepaard ging met een behoorlijke rookontwikkeling en veel vliegvuur, werden voor alle ze kerheid de naastliggende vier wo ningen ontruimd. De bewoners konden rond acht uur weer naar hun huizen, nadat metingen door de brandweer hadden uitgewezen dat er geen gevaarlijke stoffen in de woningen terecht waren geko men. De villa bleek niet meer te redden. Rond zes uur had de brandweer het vuur onder contro le, maar het nablussen duurde nog een deel van de ochtend. Om kwart over twee maakte vuur zich meester van een woning aan het Veer in Zaamslagveer. Ook dit pand brandde volledig uit. „De be woners (een echtpaar en twee kin deren) waren niet thuis, maar wel in de buurt van hun woning. Hun twee katten hebben de brand niet overleefd", aldus brandweercom mandant Matthijs Bakker. In het huis waren drie flessen medicinale zuurstof aanwezig, die voor ont ploffingsgevaar zorgden. De brand weer slaagde erin de flessen uit het vuur te halen. Zij had de brand rond drie uur onder contro le. De oorzaak van beide branden is nog niet bekend. door Harold de Puysseleijr HULST - De wijkraad Hulst-Zuid probeert ongerustheid bij inwo ners van de wijk Grote Kreek in Hulst weg te nemen over de plaat sing van gehandicapten met sek sueel problematisch gedrag in de ze wijk. De gehandicapten gaan onder be geleiding wonen in een woning van zorgstichting Tragel aan de Alexander de Grotestraat. Het plan van Tragel om een groep gehandicapten met seksuele stoor nis te huisvesten in Absdale en la ter op het Groot Eiland zorgde eer der voor veel onrust. „Wij willen de ophef die in Absdale over deze gehandicapten ontstond, voorko men", aldus wijkraadvoorzitter Toine Schreurs aan de bewoners van Grote Kreek. Het bestuur van de wijkraad heeft daarom inmiddels een gesprek ge voerd met vertegenwoordigers van Tragel en de gemeente. De wijk raad was volgens Schreurs niet blij, omdat noch de raad, noch de buurt op de hoogte is gebracht 1^ Het bestuur van de wijkraad Hulst-Zuid probeert onrust in de wijk Grote Kreek over de komst van gehandicapten met een sek suele stoornis weg te nemen. van het voornemen van Tragel om een kleine groep cliënten bij wie volgens de brief sprake is van 'een matige vorm van seksueel proble matisch gedrag' te laten verhuizen van de Poorterslaan naar Grote Kreek. Die groep gehandicapten woonde overigens al twee jaar in een wo ning van Tragel op die eerste loca tie. De groep heeft in de Poorters laan nooit voor problemen in de wijk gezorgd, heeft de wijkagent bij navraag bevestigd. In het gesprek met de wijkraad heeft directeur van Tragel Bob Ge- bruers volgens Schreurs uitgelegd dat er dag en nacht professionele begeleiding aanwezig is in de wo ning. De verhuizing van de groep cliën ten naar Grote Kreek vindt plaats in de tweede week van janua ri. Tragel nodigt de naaste buren uit om kennis te komen maken met de gehandicapten en de ma nier waarop die worden opgevan gen. De gemeente stelt dat er spra ke is van een verhuizing van de ene locatie van Tragel naar een an dere, en dat zij daar geen invloed op heeft. Bewoners van Grote Kreek die vragen hebben, kunnen daarvoor terecht bij de directie van Tragel, of bij de wijkraad. Die zal de vragen vervolgens doorspe len. Van de directie van Tragel was gis teren niemand bereikbaar om een nadere toelichting te geven. van 11.00 tot 17.00 uur MONTAGE EN AANSLUITEN TEGELS T.W.V.€ 750,- www.brugman.nl Breda, Kruisvoort 32 - Woonboulevard Hulst**, Absdaalseweg 19 m SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37