Zeeland PZCI33 'Eén ziekenhuis is toch goedkoper' De zomer is begonnen! Woningbrandje Tevredenheid over vonnis WALCHEREN 47 39 Comité Behoud Ziekenhuis Walcheren pleit voor nieuwbouw. Prijsknallers en fonteinen sieren lucht boven Walcheren WBWMmmmm Suikerfabriek Arke.nl Band 2nd Place Driver steunt militairen in Uruzgan met muziek De Loods biedt jongeren zonder diploma tweede kans Tip? redwalch@pzc.nl Zaterdag 29 december 2007 door Maurits Sep VLISSINGEN - Eén groot nieuw zie kenhuis is de beste keuze voor Midden- en Noord-Zeeland en het moet 'ergens tussen Vlissingen en Goes' komen. Dat vindt het Comi té Behoud Ziekenhuis Walcheren. Hoewel de naam impliceert dat het comité het ziekenhuis per se op Walcheren zelf wil hebben, is dat niet het directe streven van de groep, die voornamelijk bestaat uit oud-specialisten van het Zieken huis Walcheren. „Wij willen voor al een goede ziekenhuiszorg voor Walcheren behouden", nuanceert oud-chirurg Aad Vos. „Wij spre ken ons niet uit over een locatie, dat moeten anderen maar doen op basis van goed onderzoek naar de bereikbaarheid. Het ziekenhuis moet goed bereikbaar zijn voor Walchenaren én Bevelanders. Ook zij moeten het accepteren, anders is het geen goede oplossing." De raden van bestuur van de zie kenhuizen in Vlissingen en Goes willen de ziekenhuiszorg concen treren in Goes door het Ooster- scheldeziekenhuis te verbouwen en uit te breiden en het Vlissingse Eén nieuw ziekenhuis voor Mid den- en Noord-Zeeland moet er gens tussen Goes en Vlissingen komen, vinden oud-specialisten. Een locatie noemen zij niet. ziekenhuis 'uitkleden' door onder delen te verhuizen naar Goes. De Werkgroep Nieuwbouw Zieken huis Zeeland pleitte er onlangs voor het Oosterscheldeziekenhuis inderdaad te verbouwen en vervol gens in Middelburg een nieuw klein ziekenhuis te bouwen. Het comité wijst beide plannen van de hand. Terwijl bestuursvoor zitter Hans Simons van het Ooster scheldeziekenhuis één nieuw zie kenhuis eerder als 'te duur' van de hand wees, doen de oud-specialis ten datzelfde als het over ver nieuwbouw van Goes gaat. Op ter mijn is één nieuw ziekenhuis vol gens hen juist goedkoper. Overigens vindt het comité dat een besluit moet worden uitge steld vanwege de onduidelijke fi nanciering. Het comité gaat in ja nuari Tweede Kamerleden benade ren en hoopt ook dat de Inspectie Volksgezondheid nog eens naar de ziekenhuisplannen kijkt. pagina 34: ziekenhuizen moeten bouwbesluit uitstellen MELISKERKE - Verkeersregelaars in de Torenstraat hij gisteren op de eerste dag van de verkoop. Het een eurootje. Zeeuwen lopen (nog) niet warm in Meliskerke. Carlo Rotte (I) van het Vuurwerk- loopt gesmeerd, er is flink besteld en heel Wal- voor het Gerard-Joling-pakket. „Mooi vuurwerk paleis Zeeland laat op het Walcherse dorp niets cheren weet hem te vinden. „Pijlen en fonteinen en je krijgt er een handdoek en kalender bij. In aan het toeval over. Hij beleeft zijn vuurdoop als lopen goed en het supermeterpakket van zestien de Randstad zijn ze al bijna uitverkocht. Dus we vuurwerkverkoper. „Een droom die uitkomt", zei euro." De jeugd komt af op de prijspakkers van sturen ze maar terug." foto Ruben Oreel OOST-SOUBURG - Een vonk van een kaars of een sigaret heeft een brand veroorzaakt in een huis in Oost-Souburg. De bewoner ont dekte de brand zelf toen hij in de nacht van donderdag op vrijdag thuiskwam. Toen de brandweer ar riveerde, was er al niemand meer binnen. Het huis liep vooral rook schade op. 3ARTN RS ECHTE MAKELAAR 0 118-616617 ZIERIKZEE - Raadsman R. Wortel- boer is blij met de vrijspraak van zijn cliënt, de van ontucht met kin deren beschuldigde onderwijzer uit Zierikzee. Het Openbaar Minis terie studeert nog op de vraag of zij in hoger beroep gaat tegen de uitspraak van de Middelburgse rechtbank. In de zaak draait het om een leerkracht van de Zierik- zeese Willibrordusschool. De man werd ervan beschuldigd tijdens een schoolkamp in Zonnemaire ontuchtige handelingen te hebben gepleegd met twee jongetjes. Vol gens zijn raadsman zou de leraar na drankgebruik in diepe slaap zijn geraakt en in die slaap moge lijk kinderen hebben betast. De Middelburgse rechtbank acht dat niet onaannemelijk en heeft de verdachte vrijgesproken. Tip? redactie@pzc.nl „Kijk, dat kan alleen in België, he?", zei de ene tegen de andere Zeeuws-Vlaamse verslaggever. „Die melden 95 personeelsleden doodleuk op tweede kerstdag dat hun suikerfabriek in Moerbeke dichtgaat. Wat een kerstbood schap..." In de fabriek werden ook nog wat Zeeuwse suikerbieten ver werkt, dus volgde er een telefoon tje naar Moerbeke, waar een be waker de hoorn van de haak plukte. „Nee, er is hier nu nie mand, meneer", zei hij meteen. „Hoe u op een andere manier ie mand van de directie kan spre ken? Niet, denk ik. Even voor de goede orde, meneer: de suikerfa briek is gesloten." -jt Grootste aanbod vakanties, allerhoogste vroegboekkortingen. Boek snel! Dacht 't wel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35