Nederlander boekt zijn Niet meer achter net vissen Omgekeerde ontwikkeling Aantal dodelijke slachtoffers in Zeeuws verkeer gehalveerd PZC Meivakantie 2008 werd al massaal vastgelegd in voorjaar 2007. Gasten Vakantiepark De Pannenschuur wachten juist langer met boeken. De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Zaterdag 29 december 2007 PZC Gisteren was ik vrij en heb ik mij getrakteerd op een extra krant bij het ontbijt. De Volkskrant dit keer, wel ke krant beleggers in groene stroom waarschuwde, om dat ze wel eens in een groene zeepbel aan het beleggen zou den kunnen zijn. Ik doe niet aan beleggen en interesseren doet het me eigenlijk niet, maar toevallig was ik na het halen van de Volkskrant Theo, een oude bekende, tegengekomen en die had mij net zijn ervaringen met groene stroom uit de doe ken gedaan. Theo is werkzaam in de industriële reiniging en wordt in heel Nederland ingezet om op fabrieksterreinen de rotzooi op te ruimen. En dan niet de servetjes van de broodjes kroket in de bedrijfskantines, maar het ruigere werk. Olieres ten en dergelijke. „Er is soms niets zo smerig als schone ener gie", vertelde hij lachend. „Een werk dat we daaraan hebben, tr IS soms niets Als er tegenwoordig maar bio ZO smerig als voor staat, dan worden er met- een miljoenen ingepompt. Na- SCnone energie denken wordt niet meer gedaan. Het gaat af en toe echt helemaal nergens meer over. Ik was in een centrale en daar gingen ze in eens energie opwekken uit palmolie. Dat was het helemaal. Maar in die palmolie zitten zuren en die hadden door de ver hitting gaten in de leidingen veroorzaakt. Je had het moeten zien. De palmolie liep overal. Een zooitje. Daar zijn ze in die centrale maar mee gestopt. Nu doen ze in biomassa. Daar had den ze kerstavond weer een probleempje mee. Ze hadden ech ter geen ruimte om die massa kwijt te kunnen en dus konden wij opdraven om het meteen weg te halen. Nou, we hebben ze er weer aan verdiend, hoor. Weet je wat jie moet doen? Vol gend jaar weer een theatervoorstelling doen en hem dan de Bioshow noemen. Je hebt zo een miljoen subsidie, terwijl het ook nergens over gaat." Bedankt, Theo. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 314460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst, Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060, E-mail pzcfamilieberichten@wegenerdagbladen.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Vakantiegangers willen geen verrassingen als het gaat om de zomerbestemmingen. door René Schrier Nederlanders boeken hun zomervakantie het liefst ruim van tevoren. Lastminutereizen zijn veel minder populair. Slechts één op de tien toeristen koopt de va kantie op het laatste moment. Dat bleek gisteren uit een representa tieve steekproef die onderzoeksbu reau Trendbox heeft uitgevoerd on der vijfhonderd Nederlanders van zestien jaar en ouder. Acht op de tien Nederlanders zijn van plan ko mende zomer op vakantie te gaan. „Waar het onze vakantie betreft, willen we dan ook liever niet voor verrassingen komen te staan", stel len de onderzoekers. „Bestem ming en periode zijn onderdelen van de vakantie waar veel mensen het liefst in een vroegtijdig sta dium al zekerheid over hebben." Volgens het onderzoek boekt veer tig procent van de Nederlanders de zomervakantie het liefst al voor eind januari. Met name gezinnen met school gaande kinderen, jongeren (zes tien tot en met 24 jaar) en huis houdens met benedenmodale in komens leggen hun vakantie graag zo vroeg mogelijk vast. Een kwart van de Nederlandse va kantiegangers maakt zich zorgen over de beschikbaarheid van va kanties naar populaire bestemmin gen en accommodaties in die pe riodes. Een deel van de onder vraagden geeft aan te overwegen om via een luchthaven in Duits land of België naar de vakantiebe stemming te vertrekken. Zeker heid zoeken in het kader van je va kantie kent dus vele gedaantes. Ook de steeds langer wordende voorjaarsvakantie - zo lijkt het ten minste - draagt bij aan de vroeg- boekingen. Je kunt er niet vroeg ge noeg bij zijn, is steeds vaker het credo. Niemand heeft graag dat zijn vertrouwde plekje op de cam ping door iemand anders is inge nomen. Een ander verschijnsel dat aan dit fenomeen bijdraagt, is het feit dat boeken van een vliegreis via inter net het goedkoopst is voor wie het vroegst boekt. Ryan Air verkoopt stoelen voor één eurocent, als je er maar vroeg genoeg bij bent. Daar komt dan nog wel luchthavenbelasting en een toeslag voor koffers en dergelij ke bij, maar uiteindelijk kun je voor enkele tientjes naar allerlei va kantiebestemmingen binnen en buiten Europa vliegen. door Miriam van den Broek Topdrukte is het bij Holland International Reisbureau Middelburg. „We hebben ongelofelijk veel voorboekingen", zegt eigenaar Peter Borghart. „Ik denk dat mensen in het verleden te vaak achter het net hebben ge vist in februari en maart. Dat ze wilden boeken en dat hun favorie te bestemming niet meer beschik baar was. Mensen willen dit jaar zekerheid. Vooral grote gezinnen met drie, vier kinderen boeken nu volop de zomervakantie vanuit de brochures." Behalve de zomervakantie is voor het eerst ook de meivakantie onge kend populair. Al sinds voorjaar 2007 stromen de voorboekingen voor de meivakantie van 2008 bin nen bij het reisbureau in Middel burg. „Volgend jaar duurt de mei vakantie twee weken. Normaal was dat één week. Daar hebben we echt heel erg veel voorboekin gen van. Mensen willen er dan voor negen of elf dagen tussenuit." Een ander opvallend verschil met afgelopen jaren is dat mensen er gens heen willen waar ze eerder zijn geweest, zegt Borghart. „Ook willen ze graag naar locaties waar familieleden of vrienden al zijn ge weest." Wat hij verder merkt is dat de po pulariteit van internet nog altijd groot is. „Maar de mensen die bij ons komen, gebruiken internet vooral om zich te oriënteren. Ze komen uiteindelijk naar het reisbu reau om de sfeer mee te krijgen. Ze vragen ons of wij iets meer kun nen vertellen over een bepaalde bestemming." door René Hoonhorst De onderzoekers van Trend box hebben geen bezoe kers van De Pannenschuur ondervraagd, denkt Claudia Ver- ploeg. Want bij het vakantiepark in Nieuwvliet is juist een omge keerde ontwikkeling gaande. De gasten boeken steeds later een bun galow, caravan of kampeerplaats. Verploeg: „Tot een jaar of vier te rug boekten de meeste mensen in derdaad al in december of januari. Maar we zien de laatste jaren juist een verschuiving naar latere tijd stippen. Mensen wachten op een beetje betrouwbare weersverwach ting of op aantrekkelijke aanbiedin gen alvorens ze echt een huisje, ca ravan of tentplaats bespreken." Het vakantiepark heeft 80 bunga lows, 40 caravans en 150 kampeer plaatsen. Zo'n honderd mensen hebben nu voor korte of langere tijd in de zomer van 2008 geboekt Maar de medewerkers van De Pan nenschuur zijn niet in paniek. De ervaring leert dat Öe boekingen wel later op gang komen, maar ge durende het voorjaar - tot Pasen ongeveer - stijgt het bezettingsper centage gestaag richting honderd procent. Op een aantrekkelijk last-minute aanbod moeten men- sen die graag naar Nieuwvliet ko men niet gokken, waarschuwt Ver- ploeg. „We hebben natuurlijk wei- eens een kampeerplaatsje over, maar die gaan pas een week of drie van tevoren met korting op de site. Mensen die echt graag in West-Zeeuws-Vlaanderen bij ons komen, kunnen in elk geval beter niet tot het laatste moment op aan biedingen wachten." Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Naam voorletters Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Ben Jansen MIDDELBURC - Dit jaar zijn bij ver keersongelukken in Zeeland negen tien personen om het leven geko men. Dat is de helft minder dan in 2006, toen een onverklaarbare ne gatieve uitschieter in 39 dodelijke slachtoffers resulteerde. Volgens Martin Huysse, adjunct-se cretaris van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland, kan uit het gedaalde aantal verkeersdo den niet worden afgeleid dat het Zeeuwse verkeer het afgelopen jaar veel veiliger is geworden. „We zitten nu wat meer op de trend die zich de laatste jaren afteken de." In 2004 en 2005 waren in Zee land 23 dodelijke slachtoffers. Negentien verkeersdoden is het laagste aantal sinds 1952. Toen overleden zeventien personen als gevolg van een verkeersongeluk. Na 1952 steeg het aantal dodelijke slachtoffers scherp. In 1972 eiste het verkeer in Zeeland 106 doden. Dit jaar waren de meeste ongeluk ken met dodelijke afloop op Wal cheren (zeven). Op Schouwen- Duiveland, Noord-Beveland en in West-Zeeuws-Vlaanderen kwam niemand om het leven in het ver keer. De helft van de dodelijke slachtof fers was te betreuren bij eenzijdige ongelukken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2