Allroundschaatsen gaat nooit verloren voor zitskiër Van der Klooster Marianne Vos nu ook in eigen land de beste Vitesse haalt zijn ambassadeur terug Zwemploeg via Hongkong naar Peking Van Barneveld is wereldtitel kwijt Ook Nederlanders moeten zich steeds verder specialiseren. Nationale titel voor Agnieta Francke Basketballers Celtics blijven winnen Mathijs Pouwe in korfbalselectie Nederlaag volleyballers in toernooi Sint Niklaas Wielrenster grijpt spelenderwijs nationale titel op de baan. Marc van Hintum wordt technisch directeur bij Arnhemse voetbalclub. pzc Zaterdag 29 december 2007 57 eindhoven - De Nederlandse zwemploeg verblijft als voorberei ding op de Olympische Spelen in Hongkong. De ploeg zou zich aanvankelijk sa men met een aantal andere spor ters in Zuid-Korea gaan voorberei den, maar gezien de grootte van de selectie bleek in dat zwembad niet voldoende plek. De zwem mers gaan in Hongkong bij de Ling Nan University trainen. londen - Darter Raymond van Barneveld is zijn wereldtitel bij de profbond PDC kwijt. De 40-jarige Hagenaar verloor gis teravond in de derde ronde van het WK met 4-2 van de Engels man Kevin Painter. Raymond van Barneveld was de laatste Nederlander in het toer nooi, dat vandaag verder gaat met de kwartfinales. door Gert Lammerink GRONINGEN - De NK allround, dit weekeinde in Groningen, gaat ge bukt onder tegenvallers. Enkele topschaatsers zijn geblesseerd, sommigen kiezen voor een andere weg. Bondscoach Wopke de Vegt wanhoopt echter niet. „Op de internationale kampioen schappen staan wij er straks ge woon weer met een goede ploeg", denkt hij. Mark Tuitert kiest voor de sprint, Tom Prinsen meldde zich gebles seerd af, Carl Verheijen is maar net hersteld van meerdere kwetsu ren. „Daar staat tegenover dat er in de jongere lichtingen weer men sen klaar staan", zegt De Vegt. „We hebben nog steeds veel kwali teit in Nederland." Toch is het nog niet zo gek lang ge- alkmaar - Agnieta Francke uit Koudekerke is in Alkmaar Neder lands juniorenkampioene gewor den op het onderdeel scratch. De renster van de Theo Middelkamp versloeg in de eindsprint Amy Pie- ters uit Hoofddorp. Bij de 500 me ter staande start werd ze vierde. Bij de jongensjunioren reed Nick van der Lijke uit Middelburg naar de zevende plaats in de punten- koers. boston - De basketballers van de Boston Celtics blijken dit NBA-sei- zoen moeilijk te verslaan. De formatie versloeg gisteren Seatt le Supersonics met 104-96 en boek te daarmee de 24e zege. De ploeg uit Boston verloor tot nu toe pas driemaal en gaat zodoende fier aan kop in de Atlantic Division. Nummer twee Toronto Raptors verloor al veertien keer. leden dat op het NK vijf wereld kampioenen streden om vier plek ken voor het EK. Altijd viel een grote naam af. Die tijden lijken voorbij. De Vegt: „Natuurlijk wint het spe cialisme aan terrein. Dat past in de internationale ontwikkeling van het schaatsen. Toch zal het allroun- den altijd een belangrijke plaats blijven innemen in de Nederland se schaatssport." Kiezen wordt echter steeds belang rijker. De Vegt: „Wij roepen al ja ren dat schaatsers moeten weten waar hun kracht ligt. Kijk naar het team van DSB, dat eigenlijk puur uit specialisten bestaat. Ze staan wel weer voortdurend op het po dium. Bij TVM gaan Verheijen en Groenewold zich straks specifiek Volgens schaatscoach Wopke de Vegt gaat het allroundschaatsen nooit verloren, hoewel de rijders gedwongen zijn zich steeds meer te specialiseren. rotterdam - Bondscoach Wim Scholtmeijer heeft Swift-speler Mathijs Pouwe geselecteerd voor het Nederlands korfbalteam tot 16 jaar. De A-junior van de Middelburgse vereniging mag daardoor mee doen in de oefenwedstrijd van Oranje tegen eeuwige rivaal Jong België. De wedstrijd wordt begin februari gespeeld in Driebergen. sint niklaas - De Nederlandse vol leyballers hebben de halve finale van het Flanders Volley Gala in Sint-Niklaas verloren. Het Italiaan se team Bre Banca Cuneo was met 3-1 te sterk. Oranje bereidt zich in België voor op het olympisch kwalificatietoer nooi, in januari in Turkije. De ploeg speelt om het brons tegen het Sloveense Ach Bied Volley. richten op hun sterke afstanden. Een verdere ontwikkelingen in de professionalisering van de sport vind ik dat." „Vroeger waren alle trainingssche ma's afgestemd op het allroun- den", vervolgt De Vegt. „Dat is nu niet meer zo. De sport is in ont wikkeling, er is een andere denk wijze. Bovendien vraagt de inter nationale ontwikkeling ook om de ze aanpak. Als we bij de Olympi sche Spelen goud willen blijven winnen, moeten we met deze ont wikkeling mee." Toch gaat het allrounden nooit ver loren, meent De Vegt. „Het zit te diep geworteld in Nederland. De commercie wil het, de traditie wil het, de fans willen meeschrijven, we willen de arrenslee zien. Hoog uit komt er een discussie de tien kilometer te vervangen door de drie. Ik ben daar niet voor. Niet be zwijken onder de druk van de commercie en de media. Dit hoort er ook bij." door Edward Swier alkmaar - Vijf jaar op rij werd Adrie Visser Nederlands kampioe ne. De nationale scratchtitel, die was - hoe onvoorspelbaar de wed strijd vooraf vaak ook leek - voor altijd van haar. Maar dat was in het pré-Vostijdperk. Want sinds Marianne Vos zich ook op de wie lerbaan waagt, is er veel - zo niet alles - veranderd. Dat bleek giste ren wel. Niet eerder nam Marianne Vos deel aan een NK op de piste. Maar nu ze de weg naar de wielerbaan in Alkmaar heeft gevonden, is Vos ook daar direct de allerbeste. De twintigjarige Brabantse was al eens 's werelds beste in het veldrij den, won de wereldtitel op de weg én was als junior ook al Neerlands sterkste in het mountainbiken. Op de baan is het niet anders. Ze kan namelijk alles. Het bewijs werd twee weken terug geleverd tijdens de wereldbeker wedstrijd in Peking. De debutante won er - even vanzelfsprekend als ongelooflijk - zowel de scratch als puntenkoers. En gisteren, tijdens de nationale baankampioenschap- pen, was ze dus ook in eigen land de beste. Anne Eversdijk uit Kapel- Ie werd twaalfde. Vos wist zich be keken door alle concurrentes, moest persoonlijk enkele uitloop pogingen neutraliseren, maar had nog voldoende kracht om de sprint zelf aan te trekken én af te maken. DSB-ploegmaatje Adrie Visser werd tweede. Na Peking trainde ze nog slechts één keer op de baan. Vanochtend sprong Vos zonder enige ervaring in het diepe. Niet eerder reed ze 12 rondjes op tijd, ze had geen idee wat haar te wachten stond. „Ik heb het idee dat het één lange sprint is. En als ik mezelf opblaas? Dan moet dat maar." Achtervolgster Marlijn Binnendijk, en Adrie Visser, die de punten koers en scratch tot haar beste on derdelen rekent, lijken het kind van de rekening van Vos' daden drang. De twee trachten al jaren in ternationaal door te breken, maar Vos doet dat schijnbaar spelender wijs. Visser heeft leren leven met de nieuwe situatie. „Baanwielren- nen was tot nu toe alles voor mij. De scratch was al die jaren mijn ding. En dan komt Marianne in eens voorbij. Ik heb er het meeste last van, maar probeer het positief te zien. Ze krikt het niveau om hoog, zorgt ervoor dat ik ook har der moet." Visser heeft echter ook» in de gaten dat haar olympische kansen plots flink slinken. Ze heeft haar zinnen voorzichtig ver zet. „Misschien moet ik straks wel al mijn kaarten op de weg zetten." Marianne Vos wint op het NK op de baan geheel onvoorbereid de nationale titel op het onderdeel scratch. Haar concurrenten zien kansen op de Spelen slinken. Marianne Vos (voorgrond) is onderweg naar de nationale titel op het onder deel scratch. foto Cor Vos ik tijdens mijn komende wedstrij den misschien wat meer risico ne men." Van der Klooster heeft zich op het seizoen voorbereid met de Zwitser se skiselectie en heeft zich tijdens zijn trainingen gespecialiseerd op 'Ik hoop bij de World Cups in elk geval op een plaats bij de beste vijftien' de reuzenslalom en de Super G. „Ik ben meer een man van de snel le nummers", zegt de zitskiër die in een kuipstoeltje op één ski de berg afraast. „Op de slalom, een technischer onderdeel, ben ik iets minder goed. De kans dat ik op al ledrie onderdelen de Spelen haal, is dus niet heel groot." Voorafgaand aan de twee World Cups doet Van der Klooster nog mee aan een derde Europa Cup wedstrijd in Innsbruck. Aan het einde van januari volgen nog de Winter X Games in het Ameri kaanse Aspen. Dat is het grootste wintersportevenement voor extre me sporters. „Vorig jaar heb ik brons gewonnen", vertelt de Wal- chenaar. „Daardoor ben ik automa tisch weer uitgenodigd voor 2008. Mijn doel is mezelf te verbeteren: ik ga dus voor goud of zilver." Januari wordt een drukke maand, stelt de Zeeuw. „Ik ben weinig thuis en maak veel kilometers. Maar zo kom ik wel een stap ver der op weg naar de Paralympics." Winter X Games De twaalfde editie van de Win ter X Games is van 24 tot 27 ja nuari in Aspen, Colorado. Het wintersportevenement is vooral voor valide sporters. Het onderdeel Mono Skier X is het enige onderdeel voor inva liden. Kees-Jan van der Klooster is één van de twaalf zitskiërs die voor het nummer uitgeno digd zijn. Hij is de enige Europe aan. De voorronden zijn op 24 en 25 januari, de finale is op 27 januari. Vorig jaar verraste de Vlissinger met een bronzen medaille. door Gerard Borgman arnhem - Drie dagen voor de jaar wisseling knalden de champagne- kurken alvast in de bestuurskamer van Vitesse in Gelredome. De Arn hemse club had reden voor een feestje: de verloren zoon Marc van Hintum keert terug als technisch manager. De achtvoudig international is de opvolger van Jan Streuer, die twee maanden geleden overstapte naar de Oekraïense topclub Sjachtar Do netsk. Van Hintum (40) treedt per 1 februari in dienst. Hij zette giste ren een krabbel onder een verbin tenis tot medio 2010. In 2002, toen hij vertrok naar het Duitse Han nover 96, kwam er tijdelijk een ein- de aan het huwelijk tussen Vitesse en de populaire linksachter. 'Van Hintum is een ambassadeur van Vitesse', stelde de toenmalige voor zitter Jos Vaessen bij dat afscheid. „Mare is een kind van de club", sprak algemeen directeur Paul van der Kraan gisteren. „Hier heeft hij het Nederlands elftal gehaald. Wij realiseren ons dat hij aan het begin van zijn carrière als technisch di recteur staat. Wij geven hem graag* die kans en geloven in zijn ambitie en visie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 155