Nieuwsfoto 'Je ziet dat het water ijs- en ijskoud is' last minute aanbiedingen E Y T S tot 50% korting op showroommodellen INTERIEURADVISEURS Tentoonstelling van ANP-Nieuwsfoto duurt nog tot 27 januari Weyts interieuradviseurs Kremerstraat 15-19 Bergen op Zoom telefoon 0164-234864 www.weytsinterieur.nl 14 I Zaterdag 29 december 2007 PZC foto Ruben Oreel Hij is er stil van. Niels van der Meer (8 jaar) uit Middelburg kijkt of er in de categorie Sport van de ANP Nieuwsfoto van het jaar een foto van een hockeywedstrijd is ge selecteerd. Als hij dan toch een sportfoto moet kiezen, dan het liefst een foto van zijn favoriete sport. Maar helaas, geen enkele hockeyfoto heeft de selectie door staan. Hij vindt een foto van een springruiter en zijn paard wel 'goed gelukt', maar uiteindelijk kiest hij toch voor een spectaculair moment. Dat is de Noordpoolduik van de Britse avonturier Lewis Gordon Pugh. Hij dook dit jaar in ijskoud water van min 1,8 graden en zwom een kilometer. De zweef- duik werd vastgelegd door een fo tograaf van fotobureau EPA. „Ik hou wel van zwemmen", zegt Niels, „maar dan in warm water." Hij heeft voor deze foto gekozen omdat het water heel blauw is en omdat je aan alles ziet dat het ijs- en ijskoud is. En die Lewis doet iets wat niet veel mensen hem na zouden doen. Op 19 januari maken de PZC en het Zeeuws Museum bekend welke Nieuwsfoto het meeste stemmen heeft gekregen van Zeeuwse jonge ren. www.zeeuwsmuseum.nl Niels van der Meer beoordeelt de sportfoto's. j Arco Poltrona Frau Gelderland Label Metaform Minotti Montis Tonelli FSM Bench Schuitema de Sede Giorgetti Leolux Poliform Van Rossum Artifort a Jori a Pastoe a Artemide a Foscarini m Baumann a Hesslein a Kendix Ploeg a Gimko a Zimmer rohde a Kinast a Jab m Van Besouw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 14