Sport PZC Alves verder buiten bereik van AZ Lars Boom spurt naar zege in Azencross 53 54 Kapers op de kust bij overgang Braziliaanse spits van Heerenveen. Nederlandse wielrenner ondanks overwinning nog niet in topvorm. Max van Heeswijk naar kleine Belgische ploeg Hill en Cristiano lang uitgeschakeld Zoetebier vrijwel klaar met betaald voetbal Roy Hodgson manager Fulham Soldaten bewaken coureurs Dakar Rally Van Marwijk zet Ooijer uit het hoofd Morgenstern grote favoriet voor eindzege Vierschansentoernee Zaterdag 29 december 2007 Tegenstanders van Hoek hebben geen ge heimen voor Goossen Tip? sport@pzc.nl ALKMAAR - Volgens AZ is het nage noeg uitgesloten dat Afonso Alves de tweede seizoenshelft in de spits begint. De Braziliaan van Heeren veen en door Louis van Gaal 'bui ten categorie' genoemd, is nog steeds de eerste optie. „Maar afge lopen zomer waren we dichterbij om hem vast te leggen", zegt de trainer van AZ. „Toen was het ver schil een miljoen euro en ging het om ja of nee." Technisch directeur Marcel Brands heeft ondertussen geen andere in dicaties gekregen. De concurrentie op de markt is met interesse van HSV en uit Engeland bovendien weer aanzienlijk. „Ik heb er minder hoop op dan in augustus", aldus de directeur voet balzaken in Alkmaar. Toen waren AZ en Heerenveen tot op de laat ste dag van de transferperiode in onderhandeling. AZ regelde zelfs op 31 augustus al een werkvergun ning voor de Braziliaan, voor het geval de transfer in de laatste uren nog rond zou komen. Uiteindelijk kwam er geen akkoord. Vier maanden later staat Alves nog altijd boven aan het lijstje van AZ. „In augustus vonden we hem goed en wilden we hem graag heb ben. Dan zou het gek zijn als dat nu niet meer zo was", zegt Brands. „Maar in de standpunten is niet veel veranderd. Daarom moet ik nog maar zien of we er nu wél uit komen." Van Gaal: „Het is allemaal niet zo makkelijk als het lijkt. Voetbal is geen wetmatigheid. Was dat maar zo, dan wonnen we altijd. Ik kan wel iets willen, het gaat er óók om dat ik de mensen mee krijg. Het is echt niet zo dat ik iedereen maar De kans dat Afonso Alves (midden) in de winterstop overstapt van Heerenveen naar AZ is erg klein. plat praat bij AZ. Dan zou Klaas Jan Huntelaar hier wel hebben ge speeld of Alves. En AZ zou kunst gras hebben gehad. Dat is allemaal niet het geval omdat Dirk Scherin- ga het geld bewaakt en uiteindelijk beslist. En de voorzitter kwam steeds met argumenten waar ik be grip voor moest hebben." Van Gaal moet lachen om veron derstellingen als zou hij zijn func tioneren bij AZ hebben verbon den aan het wel of niet komen van versterkingen. „Wie mij goed kent weet dat ik zo niet in elkaar zit. Ik heb overtuigingskracht, dat is een van mijn kwaliteiten. Maar echt niet ten koste van alles." Van wege de onzekerheid over de komst van Alves is Brands 'zijde lings met een alternatief bezig'. foto Marcel van Hoorn/ANP W* De kans dat de Braziliaanse spits Afonso Alves in de winterstop overstapt van Heerenveen naar AZ is klein. De clubs kunnen het niet eens worden over de trans fersom en bovendien zijn buiten landse clubs geïnteresseerd. LOENHOUT - Twee dagen na zijn knappe derde plaats in de wereld- bekerveldrit van Hofstade, zette Lars Boom gisteren de complete elite van het cyclocrossen te kijk in Loenhout. De jonge wielrenner van Rabobank won op indrukwek kende wijze de Azencross, de vijf de wedstrijd van de Belgische GVA Trofee. Boom reed de hele wedstrijd van voren en demarreerde veelvuldig, maar wist niet los te komen. De Nederlands kampioen liet het aan komen op een eindsprint. Daarin troefde hij de Tsjech Zdenek Sty- bar en de Belg Niels Albert af Ri chard Groenendaal eindigde als zesde. „Ik ben gewoon goed, maar nog niet in topvorm. Ik had hier nog moeite met draaien en keren en mijn banden waren ook niet su per", zei Boom na afloop, die ook nog in de race is voor de eindzege in de prestigieuze Gazet van Ant werpen Trofee. Leider in het klassement is Sven Nys. De Belg van Rabobank, woensdag winnaar in Hofstade, kwam in Loenhout kracht te kort om voorin mee te strijden. Hij ruk te in de slotfase alsnog op naar de vierde plaats. In de hectische slot fase poogde Boom weg te rijden, maar de renner uit Vlijmen moest het uiteindelijk afmaken in een sprint met Stybar en Albert. „Ik zag in mijn ooghoek Sven Nys na derbij komen, dus ben ik de sprint maar vol aan gegaan. Gelukkig hield ik het", aldus de winnaar, die over twee dagen zijn 22e ver jaardag viert. De Duitse kampioene Hanka Kup- fernagel won de wedstrijd bij de vrouwen voor Mirjam Melchers en Saskia Elemans. RIJSWIJK - Ex-Raborenner Max van Heeswijk zet zijn wielercarrière voort bij de bescheiden Belgische formatie Willems Veranda. De 34-jarige Limburger tekende giste ren een contract voor één seizoen. Van Heeswijk zal bij de ploeg, die geleid wordt door ex-coureur Lu- cien van Impe, waarschijnlijk als wegkapitein fungeren. Willems Ve randa is een continentale ploeg en zal weinig 'grote' koersen rijden. ALMELO - Willem II kan voorlopig niet beschikken over aanvoerder Delano Hill en spits Cristiano. Hill viel donderdagavond tijdens de wedstrijd tegen Heracles uit met een zweepslag. Hij is naar verwach ting zes weken uitgeschakeld. Cristiano raakte tijdens de trai ning geblesseerd aan de rechter knie. De Braziliaan heeft een scheurtje in de knieband. Hij staat twee maanden buitenspel. BREDA - Doelman Edwin Zoetebier heeft veel geluk nodig om nog in actie te kunnen komen. De keeper van NAC heeft een geslaagde ope ratie ondergaan aan zijn rechter schouder, maar zal in zijn af- scheidsseizoen vier tot zes maan den moeten revalideren. De competitie kan bij deelname aan de playoffs tot 18 mei duren, zodat de keeper in het gunstigste geval drie weken beschikbaar is. LONDEN - Fulham heeft Roy Hodgson aangesteld als manager. Hij begint op 30 december bij de in de degradatiezone van de Pre mier League verblijvende club. Vandaag staat Ray Lewington nog aan het roer bij Fulham, dat dan aantreedt tegen Birmingham City. Hodgson (60) is de opvolger van Lawrie Sanchez, die vorige week werd ontslagen wegens de slechte resultaten. NOUAKCHOTT - De regering van- Mauretanië zet volgende maand 2000 soldaten in om de veiligheid van de deelnemers aan de Dakar Rally te garanderen. De maatregel wordt genomen na twee aansla gen waarbij drie soldaten en vier Franse toeristen om het leven kwa men. „Er is niets om bang voor te zijn", stelt minister Zakaria van Binnenlandse Zaken. „Maar we ne men alle voorzorgsmaatregelen." ROTTERDAM - Feyenoord-trainer Bert van Marwijk gaat er niet van uit dat André Ooijer in de winter stop de selectie van Feyenoord ver sterkt. De trainer van de Rotter dammers wil graag een ervaren verdediger aan de selectie toevoe gen en had gehoopt dat hij Ooijer kon strikken. „Maar dat gaat niet", aldus Van Marwijk. Ooijers huidi ge club Blackburn Rovers wil de in* ternational niet laten vertrekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 149