17. De PZC vroeg lezers in de zomer de Zeumerhit 2007 te kiezen. De winnaar was nauwelijks een verrassing: 'Hier aan de kust' van Blof. Welk liedje werd tweede? s. Surfin' USA van The Beach Boys r. Relax (Take it easy)' van Mika v. San Francisco van Scott McKenzie 18. ABN Amro was de inzet van een forse overnamestrijd. Welk bankentrio nam de Nederlandse bank uiteindelijk over? u. Fortis, Bank of Scotland en Banco Santander y. Fortis, Bank of Scotland en Barclays a. Fortis, INC en Banco Santander 19. Op bondscoach Marco van Basten was dit jaar veel kritiek. Met het Nederlands voetbalelftal verloor hij drie keer. Van welke tegenstanders? k. Zwitserland, Italië en Wit-Rusland m. Italië, Roemenië en Wit-Rusland t. Zwitserland, Bulgarije en Wit-Rusland 20. In Nederland was gorilla Bokito in 2007 de opvallend ste inwoner van een dierentuin, maar in Duitsland ging het om een ijsbeer. Inmiddels uitgegroeid tot een fikse beer van 110 kilo bracht hij de Berlijnse Zoo al 10 miljoen euro op. Wat is zijn naam? g. Karl f. Kobu t. Knut 26. Marktonderzoek Metrixlab maakte in december bekend welke website in 2007 het populairst was. Wat was de winnaar? y. Second Life u. YouTube o. Hyves 32. Rondom de Kustmarathon was er veel ophef over de uitgedeelde verkeersboetes. Gelachen werd er om een deelnemer die de laatste kilometer achteruit liep. Wie was de man die zo zijn liezen probeerde te ontzien? t. Arjan Beije I. Miquel van Tongeren r. Wim van Sparrentak 35. In december kon er eindelijk weer geschaatst worden. Dus werd er weer gepraat over de Elfstedentocht. Wie nam er op 14 december afscheid als voorzitter van de Vereniging De Friesche Elfsteden? n. Henk Kroes p. Andreas Oosthoek s.Jan Sipkema 21. Paul Wolfowitz moestin mei zijn functie als president van de Wereldbank opgeven. Wat was de aanleiding? u. Wolfowitz had zich kritisch uitgelaten over de Amerikaanse resultaten in de oorlog in Irak. e. Wolfowitz had zich persoonlijk bemoeid met de promotie en loonsverhoging voor zijn vriendin, o. Wolfowitz had zich onmogelijk gemaakt in het Midden-Oosten door de profeet Mohammed te beledigen. 22. Begin oktober waren tientallen telefoontjes het gevolg, toen de alarmsirenes eens opeens op een dinsdag begonnen te loeien. Wat was de oorzaak? p. Een medewerker had koffie op een controlepaneel laten vallen; door de kortsluiting werden de sirenes geactiveerd, s. Bij de 'stille test' die de Veiligheidsregio Zeeland wilde uitvoeren, bleken de sirenes nog aan te staan, v. Op de eerste werkdag na zijn vakantie vergiste een medewerker van de Veiligheidsregio zich; hij dacht dat het maandag was. 27. Eind november besloot de Vlissingse burgemeester Anneke van Dok per 1 januari 2008 met vervroegd pensioen te gaan. Wanneer trad zij in Vlissingen aan? e. Juni 1999 o. September 2000 a. April 2001 33. Staatssecretaris De Jager van Financiën weigerde in maart het btw-tarief voor peepshows te verlagen. Met welk argument vroeg de Amsterdamse seksindustrie om het lage tarief? e. 'Peepshows zijn seks, dus een eerste levensbehoefte' a. 'Peepshows zijn toneelvoorstellingen, dus cultuur' o. 'Peepshows zijn communicatie, dus vallen onder de media' 34. De American Staffordshire terriër van Richard de Kruif uit Aagtekerke werd in mei in beslag genomen. De hond zou worden afgemaakt, omdat hij een pitbull zou zijn. Vier maanden en diverse onderzoeken later werd de hond alsnog teruggegeven. Hoe is zijn naam? o. Ajax u. Apolio a. Hellas 23. Ze was tientallen jaren lang hét gezicht van het Leger des Heils. De meeste Nederlanders kenden haar als 'Majoor Bosshardt', toen ze in op 94-jarige leeftijd overleed. Hoe was haar volledige naam? s. Alida Margaretha Bosshardt v. Maria Petronella Bosshardt p. Margaretha Elizabeth Bosshardt 24. BNN vestigde in juni de aandacht op het tekort aan orgaandonoren met de zeer omstreden Grote Donorshow. In de show streden drie kandidaten zogenaamd om een orgaan van een vrouw die niet meer lang te leven had. Uiteindelijk bleek het doorgestoken kaart. Om welk orgaan zou de strijd tijdens de show gaan? g. Het hart p. Een lever c. Een nier 28. Voor de zomer was deze Zeeuwse voetbalvereniging nog een zondagclub, na de zomer was zaterdag de speeldag. Welke club maakte die ommezwaai? n. De Noormannen fr p. Waarde s. Spui 29. In mei kozen haar fans het mooiste liedje van Annie MG Schmidt. Wat was de winnaar? e. Dikkertje Dap e. Ik ben lekker stout o. Op een mooie pinksterdag 30. In februari werd een nieuw kabinet gevormd van CDA, PvdA en ChristenUnie. Welke informateur had daarvoor de basis gelegd? n. Herman Wijffels v. Hans Wiegel p. Reluster Beek 31. Een scholierenprotest in Middelburg liep in november danig uit de hand. Politieagenten sloegen er met de wapenstok op los. Hoeveel scholieren werden die dag in Middelburg gearresteerd? s. Zes p.Tien b. Veertien De letters van de goede antwoorden leveren, als u de letters in de vakjes invult, een citaat op. Het gaat om een uitspraak van Hans Wiegel tijdens het VVD-congres in september, kort nadat het bestuur Rita Verdonk uit de partij had gezet. U kunt uw oplossing tot en met woensdag 9 januari opsturen naar: Redactie PZC o.v.v. nieuwsquiz 2007 Postbus 31 4460 AA Goes of e-mailen naar: redactie@pzc.nl (onderwerp nieuwsquiz 2007) of faxen naar: 0113-351669 in de PZC van zaterdag 12 januari worden de oplossing en de winnaars bekendgemaakt. U dingt met uw deelname mee naar de volgende prijzen: 25. In augustus werd een 19-jarige jongeman uit Gapinge Zeeuws Kampioen Ringrijden 2007. Wat is zijn naam? s. Sidney Hennekam h. Sebastiaan Sturm v. Sjaak Janse 15 zaterdag 29 december 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 143