De PZC test ook dit jaar weer uw kennis van het afgelopen jaar. Met 35 vragen kijken wij welke gebeurtenissen u zijn bijgebleven. De antwoorden leveren letters op, die u kunt invullen in de vakjes op de rechterpagina. Deze letters vormen samen een citaat van Hans Wiegel. 4. Zondag 15 april was de warmste aprildag ooit. De hoogste temperatuur in Zeeland werd die dag gemeten in VVestdorpe. Hoe warm was het daar? a26,3 graden, e. 28,1 graden, o. 29,7 graden. 5. De zevende editie van het Zeeland Nazomer Festival bevatte een dansvoorstelling in Fort Rammekens. Wat was de naam van deze productie? y. Seven 11 u. Seven by 2 e. Sixtie 2 9. Turner Yuri van Gelder gaat komend jaar niet naar de Olympische Spelen. De ringenspecialist werd in september namelijk geen wereldkampioen in Stuttgart, maar eindigde als tweede. Hoeveel punten zat hij af van een ticket voor Peking af? t. 0,075 p. 0,750 g. 7,500 10. De Partij voor de Vrijheid vond in februari dat in het nieuwe kabinet geen bewindslieden mochten zitten die een dubbele nationaliteit hadden. Op wie richtte de PVV haar pijlen? z. Düzgün Yildirim en Ahmed Aboutaleb g. Ahmed Aboutaleb en Nebahat Albayrak m. Ehsan Jami en Nebahat Albayrak 1. Op 30 november was het zover: het proces tegen, de verdachten van de December moorden in Suriname begon. Desi Bouterse is de bekendste, maar niet de enige verdachte die terecht moet staan. Hoeveel verdachten zijn er? 0.21 1. 25 a. 29 2. Het eredivisieseizoen 2006-2007 kende een ongekend spannend slot. Voor aanvang van de laatste speelronde stonden AZ, Ajax en PSV alledrie op 72 punten. Bij een overwinning zou AZ vrijwel zeker de titel pakken. Maar de Alkmaarders verloren. Van welke club? p. Sparta k. Excelsior I. Feyenoord 3. De Middelburgse judoka Elisabeth Willeboordse won dit jaar vier wereldbekertoernooien. In welke Deense plaats begon die reeks? s. Odense z. Vejen v. Aarhus 14. Gitarist Angelo de Rijke, afkomstig uit Vlissingen, kreeg in november opeens het verzoek auditie te doen voor de band van zangeres Anouk. Hoe was de zangeres in hem geïnteresseerd geraakt? g. Ze had op YouTube een filmpje van hem gezien, p. Hij had brutaalweg een gitaarsolo gespeeld in haar voortuin, v. Hij had met zijn band Nearly There in het voorprogramma van haar echtgenoot Remon Stotijn gespeeld. 6. Een 34-jarige Hulstenaar gijzelde in maart directeur Jos Valckx van Wocnstichting Hulst een uur lang In diens kantoor. Na zijn aanhou ding zei hij dat hij nog een verrassing in petto had. Wat was die verrassing? n. De man zei dat in zijn huurwoning een bom zou afgaan; dat bleek een loos dreigement, s. De man zei dat hij met behulp van astrale krachten uit zijn cel zou ontsnappen; dat lukte niet. b. De man zei dat zijn 18-jarige zoon hem met dynamiet zou bevrijden; hij bleek geen zoon te hebben. 7. In november ontstond ophef over een boek dat de Middelburgse predikant Klaas Hendrikse heeft geschreven. Wat is de titel van het boek? e. 'Geloven in een God zonder mededogen' u. 'Geloven in een God die je kunt zien' I. 'Geloven in een God die niet bestaat' 8. In Domburg was in november een heus biljart-EK. Om welke spelsoort ging het daarbij? a. Kader 38/2 o. Kader 47/2 e. Kader 71/2 12. Aan het begin van het voetbalseizoen 2007-2008 speelde er een Portugees kortstondig bij Hoek. Hoe luidde zijn voetbalnaam? 0. Okoro a. Preto 1. Frigo 13. Een gezin in Hilvarenbeekwas het zat; het stapte in juni naar de rechter in Breda om iets te doen tegen de jarenlange overlast van zijn buren. Wat was de opmerkelijke uitspraak van de rechter? u. De klagers moesten niet zeuren; van je buren moest je wat kunnen hebben, e. De klagers en hun buren moesten samen op survivaltocht om elkaar beter te leren begrijpen, a. De klagers hadden gelijk; ze hoefden nog maar de helft van de huur te betalen. 11Harry Potter drukte weer zijn stempel op het jaar, met de verschijning van een film én een boek. Welke delen kregen de liefhebbers gepresenteerd? p. Film deel 4 en boek deel 6 k. Film deel 6 en boek deel 7 r. Film deel 5 en boek deel 7 15. ZLM Verzekeringen in Goes royeerde een klant, toen hij na de zware storm in januari onterecht een schade aan zijn schutting meldde. Hoe kwam ZLM achter de fraude? r. De man was de buurman van de ZLM-medewerker die de schade moest behandelen, i. De man legde de telefoon niet goed neer, zodat de ZLM- medewerker hem hoorde zeggen dat hij 400 euro had verdiend, u. De man zei dat de schade op dinsdag was ontstaan, terwijl de storm pas op woensdag woedde. 16. Zelden zo'n rumoerige Tour de France als in 2007! Enkele dagen voor het einde werd gele-truidrager Michael Rasmussen door zijn eigen ploeg, Rabobank, uit de koers gehaald. Hij had namelijk gelogen over zijn ver blijfplaats in de voorbereiding. Hij zat niet in Mexico, maar in Italië. Door wie kwam dat naar buiten? t. De dopingarts Eufemiano Fuentes zei hem behandeld te hebben in de Dolomieten n. De oud-wielrenner Davide Cassani zei hem gesproken te hebben in de Dolomieten b. Rivaal Alberto Contador zei hem gezien te hebben tijdens een training in de Dolomieten ^'ibobjfik 14 zaterdag 29 december 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 142