Stationsbrug blijft berucht Toch maar weer verder met de WCT Afscheid van een sprekend geweten Duizenden mensen laten eind november en begin december in de PZC-verkeerstest weten waar volgens hen de gevaarlijkste verkeerssituaties in de provincie zijn. Als nummer 2 wordt de N61 in Zeeuws-Vlaanderen gekozen. Gedeputeerde Toine Poppelaars besluit vervoerders per brief te vragen die weg te mijden; bovendien subsidieert de provincie de aanleg van een vrijliggend fietspad. De Stationsbrug in Middelburg is het beruchtste knelpunt; maar hier zien bestuurders voorlopig nog geen aanleiding om extra verkeersmaatregelen te nemen. Foto Mechteld Jansen Na vele maanden van onderzoek en heen- en weergepraat zijn Provinciale Staten er uit: geen Verbrugge Container Terminal aan de Sloehaven, maar een Westerschelde Container Terminal. De Staten willen dat de procedure voor de WCT snel begint. Maar het moet wel zorgvuldig gebeuren, want de provincie wil hoe dan ook voorkomen dat het plan net zoals in 2003 door de Raad van State wordt afgeschoten. Dus 'kleine stapjes op een smal pad', zoals gedeputeerde Hary van Waveren het uitdrukt. Foto Lex de Meester Tiny Muskens neemt begin december tijdens een eucharistieviering afscheid als bisschop van Zeeland en het westen van Brabant. De manier waarop hij zijn ambt invulde, had een uitstraling tot ver buiten het bisdom Breda, zegt vicaris-generaal Vincent Schoenmakers bij het afscheid van Muskens. Hij hield de ogen open voor de noden van velen in de samenleving. Begin februari zal hij intreden in de Pauluscommuniteit van de benedictijnen in Teteringen. Muskens is opgevolgd door Hans van den Hende, die al hulpbisschop was. Foto Willem Mieras 13 zaterdag 29 december 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 141