Verstoken van gas I Ill t Ergernis over treinloze week :pzcz Honderden Zeeuws-Vlamingen zitten begin oktober uren zonder gas na een lek in een transportleiding. Het lek is ontstaan bij werkzaamheden langs Rijksweg N61. Hulpdiensten als politie en de brandweer uit Hoek, Oostburg en IJzendijke komen snel ter plaatse. De brandweer besproeit het vrijgekomen gas door middel van een waterscherm. Ook het verkeer is urenlang gestremd. Bij zo'n 2500 inwoners van Biervliet, Driewegen, Halfweg en het buitengebied vallen verwarming en gasfornuizen vallen uit. Foto Camile Schelstraete De Kustmarathon is uitgegroeid tot het grootste sportevenement van Zeeland. Bijna 900 deelnemers verschijnen zaterdag 6 oktober aan de start in Burgh-Haamstede. De wedstrijd zelf verloopt vlekkeloos, maar toch houden veel deelnemers en toeschouwers een kater over aan het evenement. De politie bekeurt tientallen volgers van de wedstrijd. Ook de organisatie is niet te spreken over het optreden van de politie. Zelfs een dokter die een hardloper behandelt, krijgt een boete. De wedstrijd wordt gewonnen door Jan van der Marei. Net als in 2005 en 2006 legt hij als snelste de 42 kilometer en 195 meter af. Aardenburger Theo Rabout eindigt op de derde plaats en is de beste Zeeuw. Foto Ruben Oreel f ZZZL v -.J Tussen Roosendaal en Vlissingen rijden van zaterdag 20 tot en met zondag 28 oktober geen treinen vanwege een grootscheepse spoorvernieuwing. De NS zetten bussen in die stoppen op alle stations. Dit tot ergernis van veel reizigers, die daardoor veel langer over hun reis doen. Terwijl je gewoonlijk over het traject Vlissingen-Roosendaal met de intercity en stoptrein respectievelijk 53 en 101 minuten doet, is dat met de vervangende NS-bussen ruim twee uur. In totaal wordt op het traject 19 kilometer spoor voorzien van nieuw grind. De houten dwarsliggers worden vervangen door betonnen, om geluidsoverlast te beperken. Foto Willem M/eras 11 zaterdag 29 december 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 139