Hoofdrol Blof tijdens Film by the Sea Oefenen voor Uruzgan Voorstanders ontpolderen krijgen schop onder de kont :pzci 0X0 '"@Y© Met de première van de Blof-film Een manier om thuis te komen - Umoja live wordt op 14 september in Vlissingen de negende editie van Film by the Sea ingeluid. De leden van de band worden als echte sterren onthaald. De officiële opening wordt verricht door commissaris van de koningin Karla Peijs, die het filmfestival en Blof 'belangrijke ambassadeurs van Zeeland' noemt. De gala-avond wordt bijgewoond door zo'n 1500 genodigden, onder wie veel prominenten. Foto Lex de Meester De luchtmacht en landmacht houden in september in Axel een grootschalige oefening, onder de naam Redskin Challenge. De oefening is ter voorbereiding op de missie in Afghanistan. Alle militairen die aan de operatie meedoen, worden uitgezonden. Een onderdeel van de oefening is de evacuatie van vijftig 'Afghaanse vluchtelingen'. Zij worden opgepikt door transporthelikopters. Foto Peter Nicolai Ontpolderen blijft ook in 2007 de gemoederen bezighouden. Op de Scheldedijk van de Hedwigepolder bij het Verdronken Land van Saeftinge protesteren begin september circa honderd actievoerders tegen de plannen voor ontpoldering langs de Westerschelde. Niet alleen met trekkers, lawaai, spandoeken en een frietkar, maar ook met een schop. Hét verdedigingsmiddel van de Zeeuwen tegen de zee. En zonodig ook tegen de politici, maakten de actievoerders duidelijk. Foto Wim Kooyman 10 zaterdag 29 december 2007

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 138