Peloton overleeft donkere kilometers Michiel de Ruyter heeft de wind mee HZZZHPZCI 9 zaterdag 29 december 2007 Het eerste weekend van augustus trekken zonaanbidders massaal naar het strand. In Renesse zijn de strandbussen afgeladen, op de Brouwersdam is geen parkeerplaats meer vrij en strandwachten zijn vooral bezig met zoeken naar vermiste kinderen. Op de A58 staat 's avonds een file van meer dan tien kilometer. Tegen 22.00 uur rijden de laatste badgasten de provincie uit en keert de rust weer. Foto's Rub en Oreel en Marijke Folkertsma Sommige wielrenners hebben voorafgaand aan de vijfde etappe in de Eneco Tour schrik in de benen. De Westerscheldetunnel staat immers op het programma en veel renners hebben nog nooit door zo'n lange tunnel gefietst. De angst blijkt echter nergens voor nodig want een 'gesloten' peloton legt de 6,6 kilometer door de tunnel probleemloos af. De start van de etappe is in Terneuzen. Honderden Zeeuwse wielerliefhebbers zijn op het spektakel afgekomen en zien toppers als Michael Boogerd en Thomas Dekker aan de start verschijnen. De etappe wordt gewonnen door de Braziliaan Pagliarini. Foto Vincent Jannink Vlissingen staat in 2007 in het teken van Michiel de Ruyter. Het 400ste geboortejaar van de zeeheld wordt uitgebreid gevierd met verschillende evenementen. In juli komen 150.000 mensen af op de Zeeuwse Marinedagen. Op Sail de Ruyter komt eind augustus nog meer volk af. De boulevard stroomt vol met tienduizenden belangstellenden om de parade van schepen te aanschouwen. In totaal varen 185 schepen mee in de vlootschouw. Door de wind kunnen alle boten met volle zeilen varen. Alleen de twee grootste tallships, de Russische Mir en de Poolse Mlodziezy, kunnen niet met de zeilen op tegen de wind. Foto Robin Utrecht

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 137