Een zaak van lange adem wonen4> :<s Een eigen huis bouwen: dat kan precies worden wat je wilt llze Rike en haar gezin zijn bezig met (de voorbereidingen van) het bouwen van een eigen huis. In deze krant doet zij regelmatig verslag van wat daarbij komt kijken. In deze eerste aflevering blikt ze terug op wat er tot nu toe is gebeurd. Huizenpartner.nl maakt Geurige narcis gekozen verkopen minder duur tot Lentebloeier 2008 Aandachtspunten bij bezichtiging woning PZC Zaterdag 29 december 2007 wonen@wegener.nl 024-3650509 en 'te licht bevonden', of eigen lijk: net niet wat wij zochten. Tot we in het najaar van 2004 ineens een stuk grond konden kopen waar we ons eigen huis op zou den kunnen bouwen. Mijn man en ik hadden dat allebei hoog staan op ons lijstje 'dat wil ik in mijn leven nog een keer doen'. We stonden ook al even op de wachtlijst voor bouwgrond. Maar we hadden niet verwacht op een andere manier en op dat moment in ons leven al de mogelijkheid te krijgen. Als die kans dan wel komt, grijp je hem natuurlijk met beide han den aan. Want een eigen huis bouwen, betekent dat het precies kan worden wat je zelf wilt. Je kunt zélf de indeling bepalen, zélf de bouwstijl kiezen. Als de wel standscommissie tenminste mee werkt. De ervaringen die we daar bij het uitbouwen van ons huis mee hadden, waren niet zo heel positief, dus we verwachtten het ergste. Gewapend met onze archi tect gingen we naar de vergade ring, waar ons plan een hamer stuk bleek. De commissie was bijna net zo enthousiast als wij. Een groter probleem was echter het veranderen van het bestem mingsplan. De grond was bij aan koop officieel nog tuingrond, maar de gemeente had al aangege ven mee te willen werken aan de ze 'inbreidingslocatie' (het tegen overgestelde van uitbreidingsioca- Mensen hadden me al ge waarschuwd en ik had het gele zen in alle tijd schriften: een ei gen huis bouwen is een zaak van lange adem. Maar zó lang... Het komt een paar keer in een mensenleven voor en het is bepa lend voor hoe je je leven verder inricht: de zoektocht naar een an der huis. Voor mijn gezm en mij begon die zoektocht in 2003. Het huis dat we in 1996 gloednieuw kochten en in 2002 hadden uitge bouwd, is echt fantastisch. Ideaal voor een gezin met twee kleine kinderen: een groot grasveld voor de deur, kinderboerderij, speel tuin en crèche aan het eind van de straat. En toch begon het te kriebelen. We wilden graag een woonkeu ken, een grotere tuin, meer berg ruimte voor al onze rommel, liefst een speelkamer voor de kin deren en vooral een huis met wat meer karakter. Met die wensen lijst gingen we op zoek. Op Funda en de andere huizensi tes zagen we heel wat mooie op trekjes staan. De meeste natuur lijk veel te duur. Af en toe zagen we iets dat toch wel aan heel veel van onze 'eisen' voldeed en dan gingen we kijken. Een statig he renhuis bleek minder statig dan we van buiten dachten. Aan dat romantische boerderijtje moest veel worden opgeknapt. Het jaren zeventig-huis had wel de goede indeling, maar te weinig sfeer. En het meest ideale huis stond naar onze zin te ver weg van familie en vrienden. Een jaar lang hebben we zo elk nieuw huis dat 'op de markt kwam' goed bekeken, gewogen tie, in de praktijk: een lege of lelij ke plek binnen de bebouwde kom invullen met mooiere bebou wing). Het zag ernaar uit dat het snel te regelen zou zijn. Dachten we. We hebben nooit kunnen be vroeden aan hoeveel regeltjes een bestemmingsplanwijziging moet voldoen. De gemeente, provincie en de rijksoverheid hebben er ja ren werk in zitten om die alle maal te bedenken. Sommige re gels zijn heel zinnig, andere naar onze mening totaal overbodig. En telkens bleek er weer ééntje te zijn waar we net niet goed ge noeg aan voldeden. den we in 2004 niet gedacht. Ik denk niet dat we een andere keuze hadden gemaakt, als we het van tevoren hadden geweten. Maar de afgelopen drie jaar heb ik wel vaak gewenst dat we aan de verbouwing van dat boerderijtje waren begonnen of dat we dat ideale huis dat te ver weg lag had den gekocht. Want als je eenmaal bezig bent met het plannen van een nieuw huis, wil je ook vérder. Bovendien, het leuke huis waar je dan in woont, lijkt ineens veel minder leuk. Je verandert of ver betert er niets meer aan, want je gaat toch 'binnenkort' verhuizen. Om een lang verhaal kort te ma ken: begin 2005 hadden wij de eerste tekeningen van de architect voor ons nieuwe huis. In de loop van 2007 stond in de regionale krant dat het bestemmingsplan ge wijzigd was en een huis zoals dat van ons er gebouwd mag worden. Natuurlijk moeten we, net als alle andere Nederlanders, voldoen aan alle regels. En natuurlijk kost het tijd om alle procedures te doorlopen. Maar dat het zo lang zou duren voor we de eerste steen kunnen gaan leggen, had- Dat stadium zijn we inmiddels voorbij. We hebben net alle kozij nen laten schilderen en dat ziet er al een stuk aantrekkelijker uit. We hebben ons voorgenomen het hier naar ons zin te blijven hebben, zo lang de eerste steen op het andere adres nog niet is ge legd. Maar eigenlijk wonen we in gedachten al in ons o, zo mooie, grotendeels zelf ontworpen nieu we huis. r>0 Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Zoon Merlijn en dochter Kiki moeten nu vooral oppassen dat ze zich niet prikken aan doornen of brandnetels op de bouwkavel. foto's llze Rike redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 Met het verkooppakket Garant van www.huizenpartner.nl kan iedereen zijn woning kosteloos te koop aan bieden. Pas als de woning is ver kocht, volgt de rekening. De site in vesteert wel in 'een professionele en persoonlijke webpresentatie' en bijkomende diensten. Meldt zich een koper, dan rekent huizenpart- ner.nl een courtage van 0,78 pro cent van de verkoopprijs. Dat is 0,87 procent minder dan makelaars gemiddeld rekenen. Hoewel de winter amper is begon nen, presenteert het Internationaal Bloembollen Centrum (www.bollen- centrum.nl) de 'Lentebloeier van het Jaar 2008'. Dat is de geurige nar cis 'Bridal Crown', die 40 centimeter hoog wordt en ook binnenshuis a! tijdens de wintermaanden een lente- gevoel losmaakt. Heeft de narcis bin nen zijn langste tijd gehad, dan kan de bol in de tuin worden geplant. Daar laten ze in het echte voorjaar iedere keer weer hun kopje zien. Narcis 'Bridal Crown'. foto GPD Wie een huis gaat bezichtigen, doet er goed aan van tevoren te beden ken wat de eisen zijn die aan het huis worden gesteld. Een uitvoerige checklist die kan helpen alles uit een bezichtiging te halen, staat op www.wonenonline Neem ook een meetlint mee om de maten van de verschillende ruimtes te nemen. Het zou jammer zijn als het bed niet past in de nieuwe slaapkamer. Ook een fototoestel of videocamera kan handig zijn bij een bezichtiging.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 134