45 wonen etalage rcï Maar al te graag willen we in ons koude kikkerlandje de zomer een handje helpen. Door kou of regen hebben we immers véél te weinig buiten gezeten. Het klimaat kunnen we niet veranderen, weet ook Folly van Dijk, maar we kunnen de zomer wel oprekken met een terrasverwarmer. Die maakt het mogelijk vanaf het vroege voorjaar tot de late herfst van tuin en terras te genieten tot in de kleine uurtjes. PZC Zaterdag 29 december 2007 Elektriciteitsverbruik Het elektriciteitsverbruik van een 2000W terrasverwarmer bij stevig ge bruik op een particulier terras is 100 uur per jaar x 2kW 200kW per jaar ongeveer 44,00 euro per jaar (prijspeil 2007). Dit is vergelijkbaar met het gebruik van een zuinige koelkast op jaarba sis (of een halve tank benzine). bron Zonnevakmensen Tilburg Over infrarood Infrarood is warmtestraling, te vergelijken met directe zonnestraling en dus heel effectief. Denk maar aan een terrasje tijdens de wintersport: je voelt de warmte van de zon, terwijl het toch echt vriest. Dat komt door de wijze waarop infraroodstralen van de zon werken. De straling zorgt voor een verhoging van de gevoelstemperatuur zonder de rest van de omgeving te verwarmen. Infrarood kan net als licht goed door vacuüm, lucht, glas en water heen. Kortgolvige infraroodstraling is milieuvriendelijk, reukloos en geluidloos. redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 foto GPD De eerste tuinmeubelen dienen zich al weer aan De lente is ver weg. Sterker nog, de winter is amper begonnen. Toch dui ken de eerste nieuwe tuinmeubelen al weer op. Zoals het stoeltje Gigi van de Vlaamse producent Vincent Sheppard (www.vincentshep- pard.com). De vormgeving van het kuipje refereert aan de klassiekers van de jaren zestig. Gigi is uitge voerd in wit, wat wél heel goed past bij het huidige jaargetijde. Volgens de Vlaamse producent is wit echter de kleur van het voorjaar. Het frame is gemaakt van weersbestendig roestvrij staal. Gigi is verkrijgbaar vanaf 504 euro. foto GPD Wereldberoemde Eames nu ook in wit te koop Wie wél van wit houdt, maar dezer dagen liever in een comfortabele fauteuil bij de haard vertoeft dan buiten op een tuinstoel, wordt ook op zijn wenken bediend. De populai re Lounge Chair en bijpassende Ot toman (voetenbank) van Charles en Ray Eames is te koop in een zoge naamde light versie. Deze is niet, zo als het wereldberoemde origineel, uitgevoerd in donker palissanderfi- neer, zwart gelakt aluminium en een zwarte lederen bekleding. De light versie heeft een jasje van (ge broken) wit leder. Voor zitting en rugleuning is notenfineer gebruikt. De aanpassingen zijn doorgevoerd door de Nederlandse ontwerpster Hella Jongerius in samenwerking met Eames Office. Lounge Chair en Ottoman kosten samen 7056 euro. Meer informatie op www.vitra.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 133