Zeeland Hulst moet bouwtoezicht verbeteren PZC 25 GroenLinks inventariseert problemen thuiszorg www.interieur-paauwe.nl ZEEUWS-VLAANDEREN Inspectie Vrom dringt aan op maatregelen na controlebezoek. 33 Voor elke beurs is wat te vinden op Oudejaarsveiling Cadzand Öudejaarsloterij Meer wordt het niet. Maar ook niet minder! Direct, meteen, gelijk: 50% korting! Bekijk ook de online-opruimingscoUectie op: Zuidweg 20° Zonnemaire 0111401318 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De fractie van Groen Links in Terneuzen stelt een tele foonnummer in voor het inventari seren van eventuele klachten over huishoudelijke hulp. Voorlopig kunnen mensen alvast reageren via het e-mailadres van fractievoor zitter Peter Clijsen, pclijsen@zeelandnet.nl. De op de ze wijze verzamelde gegevens gaat de fractie, indien nodig, aan de or de stellen. Na de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) werden gemeenten verantwoordelijk voor huishoude lijke hulp. Clijsen wil weten hoe de aanvragers van thuiszorg geïndi ceerd worden. Elders gebeurt dat volgens hem nog wel eens telefo nisch, waardoor er veel fout-indica- ties zijn. Gevolg is dat mensen soms wekenlang zonder- of onvol doende hulp kwamen te zitten. De oester dringt de huiskamer binnen Vrijdag 28 december 2007 door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst verbe tert volgend jaar onder druk van het ministerie van Vrom het bouw toezicht. Ambtenaren van de in spectie van Vrom constateerden een aantal minpunten in het ge meentelijk beleid over bouwen, wonen en milieu. Het zorgelijkst is volgens een brief van Vrom-inspec- teur J. van Scherpenzeel 'het vol strekt ontoereikende bouwtoe zicht'. „Mijn indruk is dat u daaraan be stuurlijk onvoldoende prioriteit geeft. De afgelopen jaren heb ik u reeds gewezen op de daaraan ver bonden risico's, maar gebleken is nu dat de situatie zelfs is verslech terd. Door de te geringe personele capaciteit is momenteel feitelijk sprake van het geheel afwezig zijn van enige vorm van bouwtoe zicht." Die verwaarlozing van wet telijke taken is voor de inspectie 'niet aanvaardbaar'. De inspecteur zet in zijn brief uit een dat het ontbreken van bouw toezicht niet alleen op de korte, maar ook op de langere termijn ge volgen heeft. Bouwers hebben fril ls De gemeente Hulst neemt vol- gend jaar onder druk van het mi nisterie van Vrom maatregelen om het bouwtoezicht te verbete- mers geen enkele prikkel meer om zich te houden aan de voorwaar den in de bouwvergunning of an dere wettelijke eisen. Overigens is Hulst zeker niet de enige gemeente die door de Vrom-inspectie op de vingers is ge tikt. Onder het mom van admini stratieve lastenverlichting werken veel gemeenten op dat gebied snel ler en onnauwkeuriger. Van Scherpenzeel wijst er verder op dat door nieuwe regelgeving toezicht en handhaving door de ge meente in de komende jaren steeds belangrijker wordt. Vrom stelt aan de andere kant vast dat Hulst ten opzichte van eerder on derzoek in 2004 op andere fronten verbeteringen heeft geboekt. Be langrijke stappen zijn gezet bij de actualisering van de bestemmings plannen en de controle op de brandveiligheid van openbare ge bouwen. Net als in de meeste an dere gemeenten kampte Hulst op dat terrein lang met een aanzienlij ke achterstand, 'maar de gemeente is hard bezig deze in te lopen'. Wethouder Frans de Vries noemt de constatering van de inspectie dat de gemeente helemaal geen toezicht houdt 'overtrokken'. „Het is niet zo dat we helemaal geen toezicht houden. Dit jaar hebben we zelfs een bouw stil gelegd." Wel wil de gemeente in het kader van de lopende organisatieverande ring het bouwtoezicht beter struc tureren. Zo zullen resultaten van uitgevoerde controles voortaan worden vastgelegd in rapportages. Marietje heft haar tovervinger tegen de jacht Tip? redtern@pzc.nl door Frank van Cooten CADZAND - Een echtpaar loopt in opperste concentratie langs de uitgestalde stukken, pen en papier in de aanslag. De blik rust op een glazen suikerpotje. Daar gaat het echtpaar vanavond zeker op bieden. In de hervormde kerk van Cadzand is vanavond immers voor de negende keer de Oudejaarsveiling van de Stichting Behoud Dorpskerk Cadzand. Om goed beslagen ten ijs te komen was gisteren en is ook nog vandaag van 11.00 tot 16.00 uur een kijkdag. De rug van veilingmeester Ab Verhage rust tegen de verwarming. Veel mensen schudden hem de hand. „Ach, je hebt altijd mensen die meerdere veilingen aflopen. Die mensen ken ik uit Middelburg." Er is alleen een groot verschil tussen de veiling in J Middelburg en die van Cadzand. In Middelburg wisselen stukken voor vele tienduizenden euro's van eigenaar. Het duurste stuk van de veiling in Cadzand kost zo'n 2500 euro. „Voor elke beurs is hier wat te vinden. Elk jaar wordt toch zo'n tachtig tot negentig procent verkocht. Een deel van de opbrengst is bestemd voor de kerk." Er wordt vanavond onder meer hedendaagse kunst, antiek en goud- en zilverwerk geveild. Bijzonder is een soldatenhelm uit de Eerste Wereldoorlog. „Daar is veel belangstelling voor." De stichting bestaat volgend jaar tien jaar. Met de opbrengst van diverse activiteiten is onder meer de binnenkant van de kerk geschilderd en is de verlichting vernieuwd. De Oudejaarsveiling begint vanavond om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57