4^ Rellen na moord op Bhutto <3 Weinigen ruilen zorgpolis om BARCELONA KRA5.NL Fiets-voetveer blijft voorlopig uit de roulatie HET WEER: Nevel Hulpmiddelen voor veiliger vuurwerk Automobilist vaker overdag in de file Aanhangers Pakistaanse ex-premier furieus na fatale zelfmoordaanslag. boek online Wilders wil invloed koningin beperken m. www.interieur-paauwe.nl VifllSHH:: ■B2222IHHMHP Word ook abonnee! HIM I 8° Vrijdag 28 december 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 305 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl karachi - Bij onlusten die gisteren in Pakistan uitbraken na de moord op ex-premier Benazir Bhutto zijn zeker vijftien doden gevallen. In talrijke steden gingen menigtes de straat op om hun woede over de aanslag te uiten. In New York veroordeelde de Vei ligheidsraad van de VN de zelf moordaanslag op Bhutto en noem de deze een 'afschuwelijke terreur daad'. De raad riep alle Pakistanen op terughoudend te zijn en de 'sta biliteit' in het land te handhaven. Eerder had de secretaris-generaal van de VN, Ban Ki-moon, al zijn afkeuring over de moord uitgespro ken. De Pakistaanse oppositieleider Na waz Sharif heeft naar aanleiding van de moord op Bhutto zijn aan vallen op president Pervez Mushar raf verhevigd. Sharif, leider van de Pakistan Moslim Liga-N (Na- waz-groep), PML-N, riep op tot een algemene staking vandaag en het onmiddellijke aftreden van Musharraf De president is volgens hem de oorzaak van alle proble men in Pakistan. Sharif bevestigde dat zijn PML-N de parlementsver kiezingen boycot, die 8 januari moeten worden gehouden. De moord werpt een forse scha duw op de democratische ontwik kelingen in het islamitische land. Benazir Bhutto was als leidster van de Pakistaanse Volkspartij een van de belangrijkste kandidaten bij de komende parlementsverkie zingen. De dader sloeg toe na een politie ke bijeenkomst in Rawalpindi vlak bij de hoofdstad Islamabad. Met Bhutto en de zelfmoordenaar kwa men nog zeker vijftien mensen om. De dader nam de politica on der vuur en blies zichzelf op. De oppositieleidster overleed kort 1^ De Pakistaanse oppositieleidster Benazir Bhutto is omgekomen bij een zelfmoordaanslag. De wereld reageert geschokt, Pakistan is in de greep van onlusten. daarna in een ziekenhuis. Bhutto was op 18 oktober nog aan een aanslag ontsnapt, toen ze haar te rugkeer in Pakistan vierde na jaren ballingschap. Bij die aanslag kwa men meer dan 130 mensen om. In een krachtige veroordeling van de moord op Bhutto sprak Washington, dat Pakistan be schouwt als een bondgenoot in de strijd tegen islamistische terreur, gisteren van een ondermijning van de pogingen om het land te democratiseren. Musharraf riep op tot kalmte. Hij noemde de moord aanslag het werk van terroristen en kondigde drie dagen van natio nale rouw af. pagina 12 en 13: haar naam schiep verplichtingen Rijswijk - Een kleine 3 procent van de Nederlanders stapt op 1 ja nuari over naar een andere zorg verzekering. Dat blijkt uit donderdag gepubli ceerd onderzoek van adviesorgani satie Independer. Volgens Independer is dat aantal aanzienlijk lager dan voor de intro ductie van de basisverzekering. Toen stapte jaarlijks 5 procent van de verzekerden over. Uit het onderzoek blijkt verder dat consumenten weten dat de zorg- kosten in 2008 stijgen. „Maar om dat het lijkt alsof de premies van de verzekeringen nauwelijks stij gen en veel consumenten collec tief verzekerd zijn, is de prikkel tot overstappen minimaal", aldus In depender. 5-daagse viieg-/stedenreis Prijstopper! Ontdek nü de interessante stad Barcelona vanaf slechts€ 439! Een spotprijs als u bedenkt dat hierbij het ontbijt en excursie programma onder Nederlandssprekende reisleiding zijn inbegrepen! INCLUSIEF: vliegreis, luchthavenbelastin gen, transfer luchthaven-hotel v.v., verblijf in Hotel Rialto of gelijkwaardig, ontbijt, Nederlandssprekende reisleiding. Januari 11-25 Februari 22 €439 €499 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reserve ring zie www.kras.nl/28008 Met Ned.sprekende reisleiding Deze reis kunt u nu ook al boeken voor zomer 2008! Voor uitgebreide reisbeschrijving/reser vering, zie www.kras.nl/35182 waarom zou je verder zoeken of bel 0900-9697=1 den haag - PW-leider Wilders wil dat de invloed van de koningin wordt beperkt tot ceremoniële functies. Hij vindt dat Beatrix in haar kerstrede zijn partij heeft aan gevallen. Premier Balkenende keurt de oproep af. Intussen wordt in verschillende delen van het land door radicale islamitische jon geren in pamfletten opgeroepen 'de Koran te verdedigen'. Aanlei ding is het plan van Wilders om een film over de Koran te maken. pagina 3: commentaar pagina 6: tegenstander van formaat Meer wordt het niet. Maar ook niet minder! Direct, meteen, gelijk: 50% korting! Bekijk ook de op: Zuiduieg 20" Zonnemaire 0111401318 vlissingen - Het fietsvoetveer tus sen Vlissingen en Breskens blijft nog tot in elk geval 7 januari uit de vaart. Dat heeft te maken met de samenloop van omstandigheden, dat de Prins Willem-Alexander in het dok ligt voor groot onderhoud en de Prinses Maxima na een bot sing gerepareerd moet worden. Pas na 3 januari is een reparatiedok be schikbaar. Passagiers worden met een bus van Vlissingen naar Bres kens vervoerd. pagina 2: hopeloos en rampzalig voor Zeeuws-Vlaanderen Het fiets- voetveer kan beter worden opgeheven reageer op www.pzc.nl Vakantiepark is prima plek om permanent te wonen |56% oneens 44% aantal reacties: 433 Aanhangers van de vermoorde Benazir Bhutto dragen de kist met haar lichaam uit het ziekenhuis van Rawalpindi. De kist is gisteren naar haar woonplaats Larkana gebracht. foto t. Mughal/EPA Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 t/m 10; Meningen: 11; Geld en werk: 18 en 19; Weer: 22; Strips: 23; Cul tuur: 33; Agenda: 35; Economie: 38 en 39; Beurs: 40; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 45 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1