Zeeland Wille: 'Ik heb niets misdaan' 2009 blijft jaar van N6i PvdA: voor Leen blijft deur open WINTER COLLECTIE Leen Wille kijkt om in onbegrip en teleurstelling. Afdelingsbestuur sluit voor toekomst geen functies uit. Startdatum voor reconstructie weg loopt geen gevaar. SS PLUS Wat een verschil. PZC Donderdag 27 december 2007 135 KORTINGEN TOT door Ronald Verstraten ZUIDZANDE - „Achteraf," zegt Leen Wille, „had ik nooit ontslag moe ten nemen. Ik had het op die mo tie van wantrouwen moeten laten aankomen. Dan had ik me kun nen verdedigen." Maar onder tijds druk schreef hij zijn ontslagbrief en de gemeente Sluis was een erva ren bestuurder armer. Vier maanden later, voelt hij zich nog net zo 'klote' als toen. Met zijn gemeentelijk pensioendossier voor de neus, klinkt hij niet eens rancuneus. Maar er is wel teleur stelling. En onbegrip. „Want", zegt hij, „ik heb niets misdaan!" Hij zegt dat te kunnen staven met de feiten uit datzelfde dossier. Daar zit de correspondentie in tus sen de gemeente, VNG (Vereni ging van Nederlandse Gemeen ten) en het accountantsbureau. „De raad dacht wellicht dat ik op de hoogte was. Maar ik kende slechts enkele stukken. De meeste zijn nooit naar mij gestuurd." En hij loopt de gebeurtenissen uit augustus nog eens langs. Vanaf het moment dat hij van PvdA-fractie- voorzitter Rob Evers te horen kreeg dat er 'een heleboel te doen was rondom zijn pensioendossier'. Een onderzoek naar de hogere pensioen-reserveringen bij de ge meente, was eerder aangezwen geld door de oppositiepartijen in de gemeenteraad. Vooral die voor Wille's pensioen was aanzienlijk toegenomen, tot meer dan een mil joen euro. Het onderzoek wees weliswaar uit dat dit kwam door een rijksregeling en dat er niets on rechtmatigs was gebeurd, maar de zaag was in Wille's stoelpoten ge zet. Volgens Wille zou de coalitie een eventuele motie van wantrouwen niet steunen. Half augustus vond er heel wat overleg plaats, onder meer tussen burgemeester Jaap Sa- la en de fractievoorzitters. Wille zegt dat hij daar niets wist en er nog van uit ging, dat er in de raads vergadering van 30 augustus over de zaak zou worden gedebatteerd. Met kennelijke spoed werd echter een motie van wantrouwen voor bereid die een week eerder zou worden ingediend. En ondanks de gedane toezegging, zouden de coa Leen Wille, voormalig wethouder van de gemeente Sluis: „Op de vraag naar het waarom, heb ik tot de dag van van daag geen antwoord gekregen." foto Camile Schelstraete litiepartijen die, met een enkele uitzondering, wél steunen. Zegt Wille dat hij dat al niet snap te, dat zijn eigen partij hem liet val len, vindt hij helemaal onbegrijpe lijk. Hij wilde niet worden wegge stuurd, en schreef daarom zijn ont slagbrief Toen hij die weigerde aan te pas sen omdat het gemeentebestuur hem te persoonlijk vond, schreef de burgemeester op 22 augustus zelf een brief Wille's integriteit stond ter discussie. Hij zou gewe ten hebben dat zijn pensioen de gemeente meer zou kosten, en dat had hij moeten zeggen. Maar hij laat een stuk uit het dos sier zien, waaruit blijkt dat hij in 2004 - een heel andere datum dan Sala noemt - wel voor heeft gete ld Terugblikkend op het gedoe rondom zijn pensioendossier is ex-wethouder Leen Wille niet rancuneus. Toch heeft hij achter af spijt van zijn ontslag. kend om onderzoek naar waarde overdracht van het pensioen dat hij had opgebouwd bij zijn vorige werkgever. Maar niet voor de overdracht op zich. Wille verdiende namelijk in het onderwijs aanzienlijk meer, dan toen hij in 1998 wethouder werd. Op advies van de afdeling personeel, voerde een extern bu reau dat onderzoek uit. De ge meente kreeg van het ABP uitein delijk een kwart miljoen om het ontstane pensioengat te repareren. In een nota uit augustus 2004, bij een collegebesluit over pensioenaf spraken, staat dat de regeling van het rijk, een wettelijke voorziening was waar 'niet direct bestuurlijke aspecten aan verbonden waren'. Die was, zegt Wille, in het college besproken tijdens zijn vakantie en had geen alarmbel doen rinkelen. Ambtelijke raad die volgde aan het college: „De materie is zó complex dat ik adviseer om dit uit handen te geven." Wille, verbolgen: „En dan moet ik het wél snappen?" Bij de hoogte van het gereserveerde pensioenbedrag, heeft hij zijn twij fels. Het is immers onzeker hoe lang iemand daarvan gebruik maakt. En hij merkt cynisch op: „Het levert de gemeente een mil joen op, als ik voor mijn 65e dood ga-" Dat is hij nog lang niet van plan, maar sinds zijn afscheid heeft hij wel de nodige gezondheidsklach ten. „Van het college nooit een briefje of bedankje gehad. Niets, nada!" Het is duidelijk dat het niet meer is terug te draaien. Maar Wil le hoopt op genoegdoening: „Er is mij onrecht aangedaan. Op de vraag naar het waarom, heb ik tot de dag van vandaag geen ant woord gekregen." Als 58-jarige nog te jong om stil te zitten, verveelt hij zich niet. Maar hij sluit niet uit dat hij in de toe komst nog eens iets anders gaat doen: „Want besturen vind ik nog altijd leuk." MAANDAG 31 DECEMBER MIDDELBURG GEOPEND VAN 11.00 - 17.00 UUR KOOPZONDAG 30 DECEMBER IN VLISSINGEN GIMBRÈRE MODE MIDDELBURG BOBBE MODE VLISSINGEN www.gimbreremode.com door Frank van Cooten SLUIS - Voormalig wethouder Leen Wille van de gemeente Sluis blijft welkom in alle geledingen van de PvdA. Dat heeft voorzitter Adri Oosterling gezegd. Dat Wille afscheid heeft moeten nemen van de politieke arena, is volgens Oosterling vooral een poli tieke zaak geweest tussen de frac tie en de wethouder waar het be stuur formeel gezien buiten stond. „Wij waren daar bestuurlijk verder niet bij betrokken", zegt Ooster ling. De leden namen vorige week af scheid van de bestuurder Wille. „Hij is en blijft immers lid van on ze partij. Wat mij betreft, is hij bin nen alle geledingen welkom." Of dat een bestuursfunctie betreft, laat Oosterling in het midden. „Wij hebben immers geen vacatu res. Voor de toekomst valt natuur lijk niets uit te sluiten." Wille kreeg vorige week als blijk van waardering de zilveren speld van verdiensten van het landelijk partijbestuur. De plaatselijke bestuursleden had den hem hiervoor voorgedragen. „Leen reageerde best wel verrast. Wat ons betreft is de bladzijde hiermee omgeslagen. We gaan weer verder met belangrijke zaken voor onze gemeente." door Frank van Cooten MIDDELBURG - Ondanks alle aanvul lende onderzoeken en studies die nog moeten plaatsvinden, blijft 2009 als startdatum voor de aan passing van de N61 tussen Hoek en Schoondijke onverkort van kracht. Gedeputeerde Staten van Zeeland stellen dit in antwoorden op vra gen van de CDA-Statenleden Sa- man en Meulenberg. Volgens het dagelijks provinciebe stuur hebben alle aanvullende stu dies geen gevolgen voor de start van het jaar van uitvoering. „Dit blijft 2009. Dat vindt het college ac ceptabel." De N61 staat te boek als een van de gevaarlijkste wegen in Zeeland. Al jaren geleden is het plan be dacht een vierbaansweg aan te leg gen, maar tot uitvoering is het nog steeds niet gekomen. De CDA-Statenleden vrezen nog meer uitstel, omdat een luchtkwa- liteitsonderzoek geactualiseerd moet worden. Daarnaast heeft Rijkswaterstaat door voortschrij dend inzicht en de nieuwe gege vens ook besloten tot het publice- Ondanks alle aanvullende onderzoeken en studies wordt de N61 tussen Hoek en Schoondijke nog steeds vanaf 2009 veiliger gemaakt. ren van een aanvulling op de uitge voerde milieu-effectrapportage (mer). Deze aanvulling wordt in ja nuari gepubliceerd. Overige onder zoeken gebeuren in maart zodat de startdatum van 2009 volgens GS niet in gevaar is. Het dagelijks provinciebestuur vindt nog steeds dat de N61 veili ger gemaakt moet worden. „Het verkeersveiliger maken van de weg, waarbij de doorstroming en de bereikbaarheid van West-Zeeuws-Vlaanderen is ge waarborgd, is absoluut noodzake lijk." Om vaart in reconstructie te krijgen, wil het CDA dat minister Eurlings van Verkeer de rijksweg overdraagt aan de provincie. De provincie kan het project sneller vlottrekken, is de gedachte. Vanaf 2 januari kunt u bij PLUS sparen voor unieke voetbalkaartjes. Om alle kaartjes bij elkaar te houden, kunt u nu al bij PLUS terecht voor het unieke spelersalbum. Alleen deze week voor slechts €1,49 bij minimaal €25,- aan boodschappen. Geldig t/m zaterdag 5 januari 2008 www.plus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63